Csak Disqus-felhasználók léphetnek be és szólhatnak hozzá a cikkhez.
23 hozzászólás
Legrégebbi
LegújabbMost Voted
Inline Feedbacks
View all comments
belavoltam ki aza zsolti bacsi
1 hónapja
Podcast-ok is lesznek? Like 🙂
belavoltam ki aza zsolti bacsi
1 hónapja
Szoval csak akkor kezdjunk bele a vallalkozasba, ha min. 3x annyit keresnek vele, mint foallasban. Ha havi 2 millios fizetessel szamolok, akkor abbol 6 millio lesz, evente 72 millio. Ehhez milyen vallalkozasi/adozasi forma lenne idealis? (Kulonosen, ha egyeni vallalkozasban gondolkozom)
Ha te havi nettó 2 milliót keresel egy munkahelyen, akkor valószínűleg nincs már rajtad stressz (csak amit maganak csinálsz) így ennél jobban semmi sem fogja megérni. Ráadásul havi 2 milliós bevételnél már az önismereten is el kell gondolkozni! Mi az, amire ennyi vagonnyi pénz sem elég? Kell még több?
Vagonnyi penznek azert nem neveznek havi brutto 2 milliot, de ennel fontosabb kerdes, hogy mennyi befektetesed, megtakaritasod van? Meg nem az a kerdes, hogy valoban sok-e havi 2 millio (szerintem nem), hanem hogy ha vallalkozni akarnal (en amugy igy teszek), akkor milyen opciok vannak a fenti szamokra?
Ugyan nem keresek ennyit, de nekem az volt a tapasztalatom, hogy ott ahol jobban kerestem, a stressz is nagyobb volt. Most, hogy visszább léptem több a szabadidő és kevesebb a stressz. A nettó hétjegy meg van a főállásba és mellete van egy egyéni vállalkozásom, tanácsadás. Ez párszázezer havonta. 2-4 nap meló. Tolhatnám jobban is, de inkább a család. Ez a vállalkozás gyakorlatilag nulla befektetetés. Laptopom, monitorom egyébként is van.
Ha te havi nettó 2 milliót keresel egy munkahelyen, akkor valószínűleg nincs már rajtad stressz (csak amit maganak csinálsz)
Ezt meg honnan tudhatnánk??
Gyakran épp azért lehet valamivel havi 2 milliót keresni, mert annyira stresszes, hogy azt kevesen vállalják, és ők sem átlagbérért.
Podcast? Hol? Ez egy videó. (Gy.k.: a podcast az egy online "rádióműsor", illetve annak részei egy ~bármilyen médialejátszóval lejátszható hangfájl formájában, amit az interneten egyszerűen letölthető formában tesznek elérhetővé. Egy Youtube-videó az tökéletesen nem ez.)
Egyszer behívtak podcastot felvenni. Elmentem borostásan, gagyi pulcsiban, a mikrofonnak jó lesz az.
Videó lett belőle, csak nekem felejtettek el szólni, hogy ők a videófelvételt hívják podcastnak....
Micuir
1 hónapja
Annak, aki továbbra is olvasni szeret, NotebookLM-mel összefoglalva itt lesz a lényeg.
Miklós, az emberek 30%-a legalább olvasni szeret és az a bajuk az ilyen videókkal és podcastokkal, hogy túl sok a töltelék szöveg és túl sok idő megy rá.
A források alapján a kisvállalkozói lét sokkal összetettebb feladat, mint azt sokan az induláskor gondolják. Az alábbiakban összefoglalom a legfontosabb pénzügyi és üzleti tanácsokat, amelyeket érdemes megfontolnod:
Egy podcast pont jo arra, hogy az ember setalas, kozlekedes kozben meghallgassa. Szoval en annak orulnek, ha video formatum mellett podcast formatum is lenne. Remelem, az a Jani is olvassa a kommenteket 🙂
Last edited 1 hónapja by belavoltam ki aza zsolti bacsi
Akkor neked is: ez nem podcast, ez egy videó. A podcast az egy "rádióműsor", amit az internetre tesznek fel, hogy letölthesd és saját eszközön (netkapcsolat nélkül is) meghallgathasd.
te most szemantikán okoskodsz, el tudod-e képzelni, hogy a többiek értik, hogy miért nevezhetjük podcastnak? engedd már el, ezen a felületen az okoskák nem szoktak pozitív figyelmet kapni
Miklós, az emberek 30%-a legalább olvasni szeret és az a bajuk az ilyen videókkal és podcastokkal, hogy túl sok a töltelék szöveg és túl sok idő megy rá.
Szeretem a jó minőségű olvasmányokat és a jó minőségű videókat. (Sajnos abban egyre szemfülesebbek a tartalomterjesztők, hogy ócskákat úgy csúsztassanak ezek közé, hogy elkezdjem olvasni/nézni.) Fölöslegesnek érzem ezt a szembeállítást.
Micuir
1 hónapja
Ha szeretnél írni egy blogbejegyzést, ne félj írni egyet.
De a hozzászólás nem arra való, hogy cikket írj más weboldalára.
Ez a te anyagod volt, a videó összefoglalva.
Hátha valaki szeretné olvasni is.
Mint pl. én.
Ez így, néhány kiegészítő kérdéssel 15 perc volt és nem több, mint egy óra.
Csak le kell nyitni a leírást a videó alatt és van hozzá szöveges átirat, amit ki lehet bontani. Időbélyeggel megjelenik a videó mellett/alatt, képernyőtől függően. (Asztali verzióban, nem mobilon.)
Adócsaló vállalkozó
1 hónapja
Bocs, hogy itt, de fontos!
Azt hiszem, megtaláltam a nagy befektetési lehetőséget! 500.000 Ft-ból akár milliárd eurós jövedelem!
A weboldalon cookie-kat használunk, amik segítenek minket a lehető legjobb szolgáltatások nyújtásában. Weboldalunk további használatával jóváhagyja, hogy cookie-kat használjunk.
Podcast-ok is lesznek? Like 🙂
Szoval csak akkor kezdjunk bele a vallalkozasba, ha min. 3x annyit keresnek vele, mint foallasban. Ha havi 2 millios fizetessel szamolok, akkor abbol 6 millio lesz, evente 72 millio. Ehhez milyen vallalkozasi/adozasi forma lenne idealis? (Kulonosen, ha egyeni vallalkozasban gondolkozom)
Ha te havi nettó 2 milliót keresel egy munkahelyen, akkor valószínűleg nincs már rajtad stressz (csak amit maganak csinálsz) így ennél jobban semmi sem fogja megérni. Ráadásul havi 2 milliós bevételnél már az önismereten is el kell gondolkozni! Mi az, amire ennyi vagonnyi pénz sem elég? Kell még több?
Vagonnyi penznek azert nem neveznek havi brutto 2 milliot, de ennel fontosabb kerdes, hogy mennyi befektetesed, megtakaritasod van? Meg nem az a kerdes, hogy valoban sok-e havi 2 millio (szerintem nem), hanem hogy ha vallalkozni akarnal (en amugy igy teszek), akkor milyen opciok vannak a fenti szamokra?
Ugyan nem keresek ennyit, de nekem az volt a tapasztalatom, hogy ott ahol jobban kerestem, a stressz is nagyobb volt. Most, hogy visszább léptem több a szabadidő és kevesebb a stressz. A nettó hétjegy meg van a főállásba és mellete van egy egyéni vállalkozásom, tanácsadás. Ez párszázezer havonta. 2-4 nap meló. Tolhatnám jobban is, de inkább a család. Ez a vállalkozás gyakorlatilag nulla befektetetés. Laptopom, monitorom egyébként is van.
Bruttó 2M-ról van tapasztalatom. Stresszes volt, otthagytam.
Ezt meg honnan tudhatnánk??
Gyakran épp azért lehet valamivel havi 2 milliót keresni, mert annyira stresszes, hogy azt kevesen vállalják, és ők sem átlagbérért.
Köszönöm! Üdv, egy kisvállalkozó.
Tetszett, köszönjük. Jöhet még podcast.
Podcast? Hol? Ez egy videó. (Gy.k.: a podcast az egy online "rádióműsor", illetve annak részei egy ~bármilyen médialejátszóval lejátszható hangfájl formájában, amit az interneten egyszerűen letölthető formában tesznek elérhetővé. Egy Youtube-videó az tökéletesen nem ez.)
Azóta van zavar, mióta elkezdték a hangfelvétel stúdiófelvételét is megosztani videó formátumban.
Kicsit olyan jelentésátvitel ez, mint hogy cserépnek hívjuk a műanyag virágcserepet vagy üvegnek a műanyag flakont.
Egyszer behívtak podcastot felvenni. Elmentem borostásan, gagyi pulcsiban, a mikrofonnak jó lesz az.
Videó lett belőle, csak nekem felejtettek el szólni, hogy ők a videófelvételt hívják podcastnak....
Annak, aki továbbra is olvasni szeret, NotebookLM-mel összefoglalva itt lesz a lényeg.
Miklós, az emberek 30%-a legalább olvasni szeret és az a bajuk az ilyen videókkal és podcastokkal, hogy túl sok a töltelék szöveg és túl sok idő megy rá.
A források alapján a kisvállalkozói lét sokkal összetettebb feladat, mint azt sokan az induláskor gondolják. Az alábbiakban összefoglalom a legfontosabb pénzügyi és üzleti tanácsokat, amelyeket érdemes megfontolnod:
Egy podcast pont jo arra, hogy az ember setalas, kozlekedes kozben meghallgassa. Szoval en annak orulnek, ha video formatum mellett podcast formatum is lenne. Remelem, az a Jani is olvassa a kommenteket 🙂
Akkor neked is: ez nem podcast, ez egy videó. A podcast az egy "rádióműsor", amit az internetre tesznek fel, hogy letölthesd és saját eszközön (netkapcsolat nélkül is) meghallgathasd.
te most szemantikán okoskodsz, el tudod-e képzelni, hogy a többiek értik, hogy miért nevezhetjük podcastnak? engedd már el, ezen a felületen az okoskák nem szoktak pozitív figyelmet kapni
Pont ezt írta. Örülne, ha lenne pottykaszt is.
(Egyébként most is csak le kell tölteni mp3-ban és van... 😀 )
Szeretem a jó minőségű olvasmányokat és a jó minőségű videókat. (Sajnos abban egyre szemfülesebbek a tartalomterjesztők, hogy ócskákat úgy csúsztassanak ezek közé, hogy elkezdjem olvasni/nézni.) Fölöslegesnek érzem ezt a szembeállítást.
Ha szeretnél írni egy blogbejegyzést, ne félj írni egyet.
De a hozzászólás nem arra való, hogy cikket írj más weboldalára.
Ez a te anyagod volt, a videó összefoglalva.
Hátha valaki szeretné olvasni is.
Mint pl. én.
Ez így, néhány kiegészítő kérdéssel 15 perc volt és nem több, mint egy óra.
Ja akkor bocs. De egyébként ma már beadják AI-nak vagy Youtube speech to text és utána AI, aztán elolvassák az összefoglalót.
Csak le kell nyitni a leírást a videó alatt és van hozzá szöveges átirat, amit ki lehet bontani. Időbélyeggel megjelenik a videó mellett/alatt, képernyőtől függően. (Asztali verzióban, nem mobilon.)
Bocs, hogy itt, de fontos!
Azt hiszem, megtaláltam a nagy befektetési lehetőséget! 500.000 Ft-ból akár milliárd eurós jövedelem!
https://safisenergy.at/?utm_source=facebook&utm_medium=energetika&utm_campaign=OBF6&utm_content=hirdetes5&utm_term=sz_csendben&fbclid=IwdGRzaARwUWdjbGNrBHBQv2V4dG4DYWVtAjExAHNydGMGYXBwX2lkDDM1MDY4NTUzMTcyOAABHok9zE_KOUpYdsZeos2BqLpjrH6IL8jEauOi9s-aYcgEXO-oi__ksIz4qtJ0_aem_00Bf_uimDet3XnGBE3ljfQ&utm_id=120245009260580254