Újabb ingyen biztosítás a Vienna Life-tól

2015-10-07
Oszd meg ismerőseiddel a cikket: 

A Vienna Life Biztosító ezen a néven még viszonylag ismeretlen a hazai közönség előtt, amit úgy is igyekszik áthidalni, hogy ingyen biztosításokat nyújt, még ha nem is nagy értékben.

Tavaly is volt egy ilyen akciójuk, amiről itt írtam, valaki írta is a hozzászólásokban, hogy 70 ezret spórolt rajta.

Most egy ingyenes balesetbiztosítással jöttek elő, amit ezen az oldalon tudsz elküldeni bárkinek, magadat is beleértve.

A leírás szerint még marketingcélokra sem használják a megszerzett e-mail címeket és egy év múlva kötelezettség nélkül megszűnik a biztosítás.

(Azonban arra vigyázz, hogy ha megkötöd a biztosítást, azzal hozzájárulsz ahhoz, hogy megkeressenek. Erről a megkeresésről le lehet iratkozni, de külön kell kérni. Olvasd el (most is) az Adatvédelmi tájékoztatót, amikor kitöltöd az adataidat.)

Maga a biztosítás egész nagyvonalú ezért az árért, 500 ezer forint baleseti halál esetén vagy maximum 500 ezer Ft baleseti rokkantság esetén és további 12×100 ezer forint, ha 40% feletti a rokkantság mértéke. Feltételek itt.

Kalapomat megemelem, tényleg kedves gesztus ahhoz képest, hogy ingyen van. Azt is megjegyezném, hogy az övék az egyik legolcsóbb kockázati életbiztosítás a piacon (Nívó), ha még nem vagy 38 éves és kockázati életbiztosítás kell, kérj tőlük is ajánlatot.

Persze 500 ezer forint édeskevés, ha a szeretteidről akarsz gondoskodni és csak baleset ellen véd, de egynek jó, főleg, ha ingyen adják. És igen, tudom, hogy marketingfogás és be is jön, hiszen én is írok róla és gondolom más is fog és új ügyfeleket akarnak szerezni ezzel. De inkább ilyenre költsék a marketingbüdzsét, mint tévéreklámokra, a marketingcélú megkeresést pedig le tudod tiltani, ha nem szeretnéd, hogy keressenek. 🙂

Köszi Zoltánnak a tippért.

Hozzászólások:

33 hozzászólás
Legrégebbi
Legújabb Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Sziasztok!
Én nagyon jó lehetőségnek érzem az idei Ingyenes biztosítást is (Neked is! Biztosítás) akár a tavai Helló biztosítást a Vienne Life-tól.
Személyes tapasztalatomból indulok ki a Helló biztosítás kapcsán én megkötöttem és sajnos nem is olyan régen kb. 1 hónapja szükségem is volt rá egy MRI vizsgálat kapcsán. A megadott telefonszámon nagyon segítőkészek voltak és már másnap visszahívtak az időpont kapcsán. (a bejelentéstől számított 4. napon végezték el a vizsgálatot.)
A mostani biztosítás én már magam részére megkötöttem és családtagjaimnak is továbbküldtem. Remélem nem lesz rá szükségünk, de ha még is úgy alakulna akkor szerintem (mivel ingyen van, max felkeresnek) megér egy regisztrációt.
Én az alábbi linket kaptam a küldéshez: https://biztosito.viennalife.hu/neked-is/

ELMŰ kuponnal az AIG biztosító is ad egy fél éves balesetbiztosítást ingyen. Kondícióknak nem néztem utána, hasonló marketing becsali akció lehet.

Kicsit off, de régóta foglalkoztat a kérdés: Ha van életbiztosításom aminek a feleségem a kedvezményezettje és mondjuk egy balesetben egyszerre halnánk meg, akkor a biztosítási összegből látna valamit az árván maradt gyerekünk? Ha a nagyszülők nem is tudnak a biztosítás létéről az gondolom nem sokat segít... Halál esetén valakinek értesíteni kéne a biztosítót, ugye?

Szorgos Hangya,

A kedvezményezett halála esetén a törvényes örökös kapja meg a pénzt, tehát a teljes összeget látná a gyermeked, de majd csa akkor fér hozzá, amikor betölti a 18. életévévt, addig a gyámhatóság felügyeli/kezeli a pénzt.

Ha senki nem jelzi a halált, akkor a biztosító nem fogja megtudni,viszont a halál után a halotti biztonyítvány kiállítása előtt az ügyeket intéző hozzátartozónál rászoktak kérdeznek, hogy volt -e az elhunytnak életbiztosítása. Szólni kell a családtagoknak, hogy baj esetén tudják intézni.

Azt meg tudná nekem valaki pontosan mondani, hogy mi van olyan helyzetben, ha egy személy több helyen is biztosítva van. Pl. a munkahelyem nyújt csoportos élet és baleset biztosítást, illetve megkötök mellé egy ilyen ingyenes lehetőséget.

Baj esetén mindkét biztosító fizet, vagy én döntöm el, hogy melyikhez nyújtok be kárigényt?
Köszi!

Szorgos Hangya:
Hello! Hasonló kérdések bennem is felmerültek. Szerintem ez is megérne egy blogbejegyzést.
Van itt-ott mindenféle pénzünk lekötve. Hogy kapják meg azt a hozzátartozók, ha én hirtelen meghalok?

@sanyika

Ha nem tudnak róla, akkor kb. sehogy. Minden valamirevaló felnőttnek kell rendelkeznie aktuálisan tartott "fekete borítékkal", amiben halálesetre szóló iránymutatások szerepelnek a hozzátartozók számára.

@zedder

Ez tiszta sor. A "fekete boríték" tartalma a kérdőjel és a részletek.

Sok kérdés felmerülhet. Csak néhányat kiragadva:
- A bankban anyám hogyan igazolja, hogy ő a törvényes örökös? Egyáltalán hogyan fér hozzá a banki adataimhoz?
- Tudnia kell, hogy adott pénzintézetnél milyen termékeim vannak, vagy majd a pénzintézet lesz becsületes és bevallja?
- A különböző értékpapírok visszaváltásra kerülnek, vagy átkerülnek az örökös nevére, vagy kifizetik neki, de ha nincs bankszámlája, akkor hogy?
- A TBSZ megszűnik? Ki adózza le?
- Egészségpénztár megszűnik? Ki adózza le? Kinek a nevére fog menni az adójóváírás?
- stb

@sanyika

Szép kis baleset lenne, ha akárki odamehetne egy pénzintézethez ügyeket intézni haláleset esetén! Majd a hagyatéki tárgyaláson ezek eldőlnek.

Minden banknak van egy hatósági megkeresésekkel foglalkozó részlege, hozzájuk fordul a közjegyző, és ők válaszolnak, hogy az elhúnytnak volt-e ott valamije (betét, hitel, értékpapír, stb). "Fekete boriték" ebből a szempontból lényegtelen, annak akkor lenne jelentőssége, ha külföldön is van valami.

Az örökölt értékpapír az örököshöz kerül, és eldönti, hogy mit kezd vele (megtartja, eladja). Mindenképp el kell fáradni a pénzintézetbe, ha megvan a hagyatéki végzés.

tehát azt mondjátok, ha meghal valaki, akkor a közjegyző körbelevelezi az összes pénzintézetet, hogy volt-e az elhunytnak bankszámlája, értékpapírszámlája, biztosítása, letéte, széf-e, bármi ingósága?

Betét esetén nagyon megéri számlánként 1000-1500 forintért megcsinálni időben az elhalálozási rendelkezést, itt egy példa. Bocsánat a bulvárlinkért, de a pénzügyi része tanulságos. Önyp-nél pedig ingyenesen bejegyzik, hogy ki kapja halál esetén a pénzt.

life.hu/csalad/20151008-barbara-igaz-tortenete-27-hetes-kismama-maradt-egyedul-meghalt-a-parja.html

haláleset esetén alapvetően az önkormányzat felszólítja a legközelebbi hozzátartozót (tipikusan aki eltemettette az elhunytat, illetve aki a halotti anyakönyvezést intézte), hogy nyilatkozzon az örökségről, illetve a további hozzátartozókról. Ha ő azt nyilatkozza, hogy csak kis értékű ingóság a hagyaték, akkor nem is kerül az ügy közjegyzőhöz.

A közjegyző alapvetően azokból az adatokból indul ki, amit a hozzátartozó megadott. Hogy milyen mértékben bocsátkozik további nyomozásba, nem tudom. Tényleg checkolja az ingatlan-nyilvántartást? Tényleg megkeres minden bankot, biztosítót? Lekéri a cégjegyzékből, hogy van-e vállalkozás az elhunyt tulajdonában?

Az önkéntes egészségpénztár esetén van lehetőség kedvezményezettet jelölni, egyébként a törvényes örökös örököl.
Azért nem bíznék abban 100%-ig hogy a közjegyző valóban végig fog mindent kérdezni. Különösen hogy nem minden esetben kötelező hagyatéki leltárt tartani.

Pl. a hagyatéki eljárásról szóló 2010. évi XXXVIII-as törvény indokolása is érdekes: 28. § (5) Ha a leltározás során az örökhagyó életbiztosítási vagy halálesetre szóló balesetbiztosítási szerződése a jegyző vagy a közjegyző birtokába kerül, akkor a szerződésben szereplő biztosítót az örökhagyó haláláról értesíti.

Erre az indokolás:

Az életbiztosítások és a halálesetre szóló balesetbiztosításokkal kapcsolatos teendők főszabály szerint nem részei a hagyatéki eljárásnak. A biztosítás kedvezményezettje lehet örökös vagy más személy;

az is előfordulhat, hogy az illető nem tud arról, hogy kedvezményezett, illetve a szerződésről az örökhagyón és a biztosítón kívül más nem tud. A törvény értesítési kötelezettséget ír elő arra az esetre, ha a hagyatéki leltár felvételekor előkerül a szerződés; így a biztosító hivatalosan értesül a biztosított haláláról és elkerülhető, hogy a kedvezményezett - ha e státusáról nem tud - ne kapja meg jogos részesedését. Az esetlegesen szükséges további adat megküldéséről - a másik oldalról - rendelkezik a biztosítókról és a biztosítási tevékenységről szóló 2003. évi LX. törvény 157. § (1) bekezdés d) pontja annak kimondásával, hogy a biztosítási titok megtartásának kötelezettsége nem áll fenn.

Azért én inkább a "fekete borítékban" bíznék.

Szia Miklós!

A csoportos kockázati életbiztosítással kapcsolatban várható valami fejlemény?

Köszi a választ!

A Nívó életbiztosítás szintén Unit Linked? Van erről valami infó? Nem nagyon árulnak el részleteket..

Erdekes ez a marketinges-lemondas:
"A Biztosítotti nyilatkozattal Ön hozzájárult ahhoz, hogy a megadott adatait (név, születési dátum, anyja neve, telefonszám, e-mail cím,
irányítószám) a Vienna Life Vienna Insurance Group Biztosító Zrt. a biztosítás létrejöttével, fenntartásával és a Biztosító szolgáltatásával kapcsolatosan felhasználhassa és postai levélben, elektronikus levélben vagy telefonon tájékoztassa Önt a termékeiről, szolgáltatásairól és az aktuálisan elérhető akciókról, ajánlatokról."

majd ha nem szeretned ezeket a megkereseseket:
"A fentiekhez való hozzájárulását a biztosítás tartama alatt bármikor a Biztosítóhoz intézett postai vagy elektronikus nyilatkozatban visszavonhatja. Ezzel a biztosítási jogviszonya a visszavonásról szóló nyilatkozatot követő nap 0:00 órától megszűnik és Önnek semmilyen fizetési kötelezettsége nem keletkezik"

@geza

"Tényleg megkeres minden bankot, biztosítót?"

Nyilván nem, már maga a feltételezés is fantazmagória. Azokat lehet megkeresni, amelyekről a hozzátartozók, ismerősök tudnak.

Legyen minden összeírva (milyen bankoknál, milyen számlák vannak, széfbérlet, ingatlan, stb.), és ez egy biztos helyen elzárva. (Az örökösök tudjanak róla).
Arra is készülni kell, hogy a hagyatéki végzésig simán eltelhet egy év !

Sajnos nekem volt benne részem a feleségem elvesztésekor. A közjegyző kért egy listát a hagyatékról, valamint lekérdezte a központi nyilvántartásokat (pl. ingatlan). A megadott adatok alapján tudakozódott a banknál. Azt kell hogy mondjam, ésszerű dolog a fekete boriték. Abban az állapotan gonolkozás is nehezen ment, nemhogy eszembe jusson minden, pedig mi pontosan tudtunk egymás dolgairól. Az önkéntes nyp.-nál lehetett választani, hogy egyösszegben kifizetik, ill. átvezetik a saját önyp-i számlámra. Nyugdíjas korban eltér a szabályozás, de azt nem ismerem.

Miklós erről a Nívó kockázati életbiztosításról nincs kedved írni?

Korábban tervben volt, hogy lehet rendelkezni halálozás esetére más befeketései forma ( értékpapírszáma, TBSZ, ...) kapcsán. Ebből lett valami törvény/rendelet/akármi??

@steve beterjesztett törvénytervezetig jutott a dolog, de végül nem lett belőle semmi, hogy miért nem, arról nem nagyon lehetett olvasni. Én is nagyon hiányolom.

@thomas részvétem. Én szüleimnél láttam mindezt, és nem csak hogy nem jut eszébe ilyenkor a hozzátartozónak semmi ilyen infó, hanem azt tapsztaltam, hogy nem is foglalkoznak vele, ami utána még több bosszúságot jelent.

A Nívó kockázati életbiztosítás, nem UL. Részletes leírást itt találtok:
viennalife.hu/biztositas/eletbiztositas/nivo
A dokumentumokon belül megtalálható a teljes feltétele is a szerződésnek.

@szabyka Köszönöm, közben meg is lett. Már tanulmányozom.

Az AIG-nak is van egy akciója:
aigdirect.hu/osszefoglalas_3118_649201.html Ha jól látom egységes kód van: H92015ELMU

ez is érdekes: aki vért ad ebben az évben, 2016-ra ingyenes balesetbiztosítást kap:

penzcentrum.hu/biztositas/mar_csak_egy_honapod_van_igy_szerezz_ingyenbiztositast.1047266.html?utm_source=index_main&utm_medium=portfolio_box&utm_campaign=portfoliobox

Cikkgyűjtemény
Új vagy az oldalon? A gombra kattintva találod az eddigi fontosabb cikkek gyűjteményét téma szerint.
Megnézem!
Keresés
Kövess minket
facebook
youtube
Hirdetés
Támogatás
Ha szeretnéd, van lehetőséged anyagilag is támogatni a munkánkat.

Átutalással a Raiffeisen Bank 12020407-01558219-00100002 számlaszámra a Kiszámoló Egyesület részére. A közlemény "Támogatás" (fontos!)
Bankkártyás támogatási lehetőség hamarosan. Köszönjük, ha érdemesnek tartasz bennünket a támogatásra.
Archívum

Archívum

crossmenu
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram