Újratölthető kávékapszula

2022-10-18
Oszd meg ismerőseiddel a cikket: 

Nagy népszerűségnek örvendenek a kávékapszulák, hiszen egy relatív olcsó kávéfőzővel könnyedén lehet kávét főzni, egyenletes minőségben.

Csak éppen a kapszulák áráról leggyakrabban a lehúzás szó jut eszembe, néhány gramm őrölt kávét tartalmazó kapszulákért gyakran jóval száz forint felett kell adni és utána még rengeteg szemetet is termelünk.

Amikor elromlott a túl öreg kávégépünk, én is számolgattam, hogy vegyek olcsón egy kapszulás kávégépet és aztán fizessek sokat akár utángyártott kapszulákért is, vagy inkább fizessek sokkal többet egy hagyományos kávégépért, hogy aztán sokkal olcsóbb legyen egy-egy adag kávé. Az jött ki, hogy még napi 3-4 kávénál is gyorsan megtérül a hagyományos kávégép sokkal magasabb ára, ezért inkább azt vettem, hiába a sokkal nagyobb első befektetési szükséglet.

Az igazi megoldás, ha van ilyen, az utántölthető kávékapszula.

Péter ilyet használ már egy ideje és volt olyan jó, hogy írt nektek róla egy rövid összefoglalót.

Három kávét iszok naponta: reggel, ebéd után és négy órakor. Dolce Gusto kávéfőzőnk van, amihez a Sparban szoktam volt Nescafe kapszulákat venni. A 16 darabos csomag jelenleg 2.199 forintba kerül, vagyis csak a kapszulákra elköltöttem eddig 30*3/16*2.199 = 12.370 forintot havonta.

Létezik azonban a kapszulás kávéfőzőkhöz újratölthető kapszula is, amit nyilván sehol sem reklámoznak, mert az eldobható kapszulák sokkal nagyobb haszonnal adhatóak el. Nyilvánvalónak tűnik, hogy az újratölthető kapszula sokkal gazdaságosabb, nem beszélve a környezetvédelmi szempontról: napi három műanyag és fém kapszula kidobása a szemétbe jelentős környezetterhelést jelent. Elvileg van, ahol visszaveszik ezeket, de én nem hiszem, hogy ezzel sokan fáradnak, annyival egyszerűbb kidobni őket a szemétbe.

De mégis, mennyivel olcsóbb az újratölthető kapszula használata? Az emagon kapható 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, 10, sőt 20 darabos készlet. Kérdés, hogy mennyi ideig tart ki egy ilyen vékony műanyag: én két hónapja használok egyet, semmi baja, így nem látom értelmét különösebben betankolni belőle. Egy tartalék persze kell, így a két darabos készletet javaslom: 692 forint, amit 690 forintért hoznak ki a közeli easyboxba, ez összesen 1.382 forint (https://www.emag.hu/ujratoltheto-kavekapszula-2db-nescafe-dolce-gusto-kavegephez-barna-szinben-2barnakapszula/pd/DBW7JTMBM/).

Ehhez 250 grammos Tchibo Family kávéport vettem a Sparban 1.099 forintért. Striguláztam: 29 kávét ittam meg, mire elfogyott.

Mit jelent ez? Egyrészt 1 kávé ára 2.199/16=137 forintról 1.099/29=38 forintra csökken - minden egyes kávén spórolsz majdnem egy százast.

Az újratölthető kapszula ára 1382/99/3=4,6 nap alatt térült meg.

A kávézás havi költsége pedig számomra 30*3/29*1.099 = 3.410(!) forintra csökkent (igaz, a későbbi kapszulacsere árát ez nem tartalmazza).

A kávé kiválasztása és az elfogyasztott mennyiség persze egyéni ízlés és igény kérdése, de a fenti számokat mindenki szabadon behelyettesítheti. Az nagyjából mindenkire igaz lesz, hogy újratölthető kapszula használatával kb. harmadáron ihatod a kávét - és védheted a környezetet egyszerre.

Eddig a levél.

S igen, a legtöbbet akkor spórolsz, ha egyáltalán nem kávézol, vagy ha mégis kell a koffein, akkor veszel fillérekért koffeintablettát. Köszönjük, erről már nem kell hozzászólást írnod.

Ha pedig kávézol, talán ez az ötlet is segít csökkenteni a költségeket.

Hozzászólások:

313 hozzászólás
Legrégebbi
Legújabb Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Semmi cikk az újabb kamatsapkáról? Na jó, akkor ide írom: szegény bankok, de a devizahitelezéskor ellopott ezermilliárdokból fussa majd, nem?

Hogy még mindig itt tartunk. Mit loptak el a bankok? Te kértél hitelt svájci frankban, mert kisebb volt a kamata, cserébe ott volt az árfolyamkockázat.
Azt gondoltad, hogy te fogsz nyerni rajta sokat a kisebb kamatokkal, nem így lett, mert többet buktál az árfolyamon. Ezért aztán szemét bankok.

Az ötlet nem lenne rossz. De pl. en sosem veszek műanyag kapszulát, nem akarom hogy műanyag oldodjon a nagy nyomás es a hő miatt a kávémba, igy nalam emiatt sajnos ez deal breaker.

A hagyományos kv főző nettó szívás. Folyamatosan és kőkeményen karban kell tartani, vízszűrő, vízkőtlenítő, kv olaj tisztitó tabletta...stb. Idő és mégtöbb pénz. És így is szervíz a vége mert félévente bekrepál. Soha ilyet többet.

Ezt nem bírom szó nélkül hagyni A kapszulás kávé lényege a kényelem és a relatív jó és egyenletes minőség (inkább a Nespresso-ra igaz ez, a DG inkább a tejes kapszulákra épít) Na már most "gyári" kapszulával tényleg elég drága móka így kávézni. Szerencsére a Nespresso és a DG szabadalom is lejárt már így kb. 60 Ft/db ártól lehet kapni kapszulát (komposztálhatót is) 100 Ft/db környékén pedig egész minőségi darabok is kifoghatóak. Ez szerintem bőven megfizethető és megmarad az egyszerűség is. Aki elkezdi töltögetni a kapszulát az miért nem vesz egy mezei Szarvasi gépet és főzni le azon a kávét? Ugyan annyi vele a tennivaló és valóban olcsóbbra jön ki.

En kave helyett setalok vagy fel orat ebed utan.

Kapszulas kavet nem az olcsosaga miatt isznak, hanem a kenyelem miatt. Nem kell toltogetni, uriteni, tisztitani. Berakod, elinditod es kesz. Ezt nyujtja a normalis, daralos kavefozo is, csak az joval magasabb kezdeti koltseggel.
Persze lehet 20 darabos keszletet venni es hetente toltogetni.
Persze lehet ugy is sporolni, hogy nem a Sparban veszed a kapszulat hanem a kinaiban vagy akkor tarozol be amikor 4+1 akcio van az Auchanban

Nincs olyan műanyag, amiből ne oldódna ki PBA, ha forró víz megy át rajta és még a közeg is savas kémhatású. Továbbá a vízforraló kamra ezeknél a gépeknél mind spiáter-ötvözet, ami alumíniumot tartalmaz, ami beleoldódik a vízbe, erre már mind vannak kutatások. Ezért én a napi 3 kávémat inkább rozsdamentes KV fozoben készítem.

Én is próbáltam az újratölthető kapszulát, de egyszerűen annyival rosszab kávé lesz belőle, mert nem mindegy a mennyiség amit beletöltesz, a kávé őrlési finomsága, stb. Volt amikor átnyomta a zaccot is, volt amikor ki se akart folyni a kave, majdnem bekrepált a gép, sokkal hígamm, nem lesz olyan szép krémes, stb. úgyhogy én maradok a gyári kapszuláknál. Én napi 1 maximum 2 kávét iszom, akkor veszek kapszulát amikor akciós, akkor betárazok, elég sokáig elállnak a kapszulákat pedig szelektíven gyűjtöm és leadom. Dolcet is és Nespressot is. Na ha valami megérte az a Dolce-hoz való adapter, hogy Nespressot is tudjak főzni vele

Nekem volt 2 éve újratölthető, akár mosogatógépben is mosható (fém) kapszulám, hozzá való kis tömörítő izével.
Jó kávéval nem volt rossz, hozta kb Brikka kotyogós színvonalát. Viszont, sajnos, a jobb kapszulákét nem.

Apukamnak automata kavefozot vettunk, nem kapszulasat. Betoltod a kavet ledaralja megfozi, van tejhabosito is, tobbfele kavet lehet igy kesziteni egy gombnyomassal. Mivel par mp alatt ad forrovizet, mostanaban teakeszitesre is azt hasznalja.
Feleslegesnek gondolom a kapszulat ez is pont annyira kenyelmes megoldas mint az. Bar ott tobb iz van ha valaki azt szereti esetleg megerheti neki, de pl az ujratolthetoben ilyen opcio talan nincs is, csak sima kave megy bele, akkor meg minek? De persze izlesek es pofonok, gondolom a kapszulasnak is megvan a varazsa.

A kinai diszkontokban olcson lehet kavet venni (meg ugy mindent, az aremeles horror ota oda jarunk), pl 3-4ezerert mar van tobbfele kilos Lavazza, ami azert jobb a Tchibo Familynel.

A megadott árak nem az itthonról elérhető legjobb árakkal számolnak..
Sparban talán hiba 2.199 Ft-ért megvenni amikor a Tescoban 3+1 vagy 4+1 akcióban kb. 1.350 Ft darabja, szinte minden hónapban, és akkor még nem is számoltunk az 5% vasárnapi vagy nyugdíjas kedvezménnyel és egyéb kuponokkal. Máris csaknem fele a kávé ára
Az újrahasználható kapszula Kínából például 10-es csomagban vám és áfamentesen, ingyenes Saver shippinggel 1$ /db egységárral elérhető, (egyébként legalább ugyanolyan egységáron mint 2017-ben mikor először vettünk, csak a HUF árfolyam változott).
Ha már Kína akkor elérhetőek az olyan 4in1 kávéfőzők úgy 30e Ft környékén, amelyek 4 féle kávét is tudnak főzni: Nespresso, Dolce Gusto, Pod (kávépárna), őrölt kávé, sőt már vannak AUTÓBAN is használható verziók...

@asd Én nem kényelemből használom, egyszerűen nem tudok olyan finomat főzni se kotyogóssal, se espressogéppel. Van kávédarálóm, volt már tényleg mindenféle kávéfőzőm az egyszerűtől a magának darálósig (Jura). Vannak barista precizítású ügyesek - na, az sem vagyok, ellenben imádom a jó kávét. Hol tejjel, hol anélkül, feketén.

Kotyogó már smafu?

Én év elejéig kotyogós (3 személyes) kávéfőzővel főztem a kávét gáztűzhelyen. Mivel napi 2 kávét iszom, így 1,5 naponta kellett ráfordítanom kb 10 percet (5 perc a bekészítés+5 perc alatt lejött), aztán váltottam villanytűzhely+indukciós főzőlap kombóra, így a kávéfőzőt is le kellett cserélnem egy inox-ra (amiből a 4 személyes - ha jól emlékszem - 1.890 Ft volt, a ráfordított idő itt is hasonló, viszont így csak 2naponta főzök kávét. Most lemértem, hogy a 4 adag kávéhoz szükséges 3 kanál őrölt kávé 21 gramm, így a posztban szereplő paramérekkel (Tchibo Family 250g - 1099 Ft) számolva egy adag kávé ára 1099/250*21/4=23 Ft. Nem tudom, hogy az újrahasználható kávékapszulák töltögetése mennyi időt vesz igénybe, de szerintem nem lehet nagyságrendekkel kevesebb, mint a kotyogós tartályának a megtöltése.

Én már 1 éve ilyet használok. Darálóval ledarálom az Aldis Caffe Frei kávét, filctollal ráírom hogy E = Epres, V = vanilliás, M = Mogyorós, amin nincs szöveg az sima. Sokkal környezetbarább és olcsóbb. Gramm pontos mérleggel kimérve 9gramm örölt kávé fér 1 kapszulába. 30 db újratölthető kapszulám van, hétvégente szoktam rászanni magam, hogy ami az elmúlt 2-3 hétben elfogyott újratöltsem.

Még a méregdrága Caffe Frei kávéval is olcsóbb, mint az eredeti, azzal nem is számolva, hogy egyszer szétvágtam, több mint a fele levegő! Nézzétek meg, csak az alsórészben egy kávépárna van a kapszulában, én 100%-ban teletöltöm kávéval.

A kávézás függőség. Kábítószerfüggőség. Ugyanaz, mint a cigaretta. Lehet jönni a maszlaggal, hogy kávé nélkül nem indul nap? Nem indul a napod mesterséges élénkítő nélkül? Akkor te milyen jogon nézed le a kokós, a kristályost? Pontosan ugyanaz vagy.
Havonta 10-20-30 ezer forint kávéra, kávéfőzőre, mosogatás, stb. És büszként reklámozzák az emberek, hogy nézd! kábós vagyok!
"Én csak az íze miatt iszom."
Naponta két darab kávé a kapszulással 160 ft/nap. Évente 58 400 Ft. Az már harminc doboz cigaretta.
A legszebb kombó: naponta három kávé, napközben 1 doboz cigi, este három doboz sör.

elrágcsálom a kávé babot, oszt annyi

Próbáltam ezeket. Legalábbis az AliExpress-es verziót, ami ugyanígy néz ki. A pingvin alakú kávéfőző csak rossz ízű kávét csinált vele. A nagyobb, madár alakúnak meg orrán-száján jött a zaccos kávé. Gondolom nagyobb volt a nyomás, a kis gumigyűrűs tömítésnek sok volt. Most 2 személyes bialetti induction kotyogót használok. A DG meg tartalék/tea főző.

Ha meglátom, hogy "Tchibo" mindig Marinko Magda jut eszembe: Elfogásakor Marinko arra kérdésre, hogy tetteiért mire számít, azt válaszolta: “Tchibo – a legtöbb mi adható”. Ő végezte ki a Z. Nagy családot.

Instant kávé azt csókolom.

A kapszulák környezetterhelése biztosan óriási. Környzetterhelése mindennek van, egy gyerek felnevelésének is, bár erre pont nem szokás így gondolni, nyilván okkal

A kapszulás kávé üzleti modellje az olcsó, akcióban jelképes összegért megvehető gép, amelynek napi üzemeltetése busásan visszahozza az esetleges engedményt. (Ha tényleg van.) Ezt talán az IBM ötlötte ki 100 év előtt a tabulátorokkal és a lyukkártyával. Sok ilyen van, pl. a cserélhető pengés borotva. Az ehhez társuló szabadalmak a konkurrenciát hivatottak kizárni.

Továbbá a kávé élvezeti cikk, aminek az esetében a forintosító okoskodás addig igaz, amíg eltekintek ettől, vagy az esetleges különbségtől. Ekkor, ha valamelyik mégis drágább, indokolt lehet lehúzásra gyanakodni. Ezzel az erővel bármiről gondolható ugyanez, ételről, italról, üdülésről, háztartási gépról, járműről, ingatlanról, stb. Ezt ki-ki döntse el magának.

Bár ez a másik véglet, de napi 1-2 espresso főzéséhez ajánlom az ún. "manual espresso machine-eket" (pl. Flair Espresso, ROK Espresso és Cafelat Robot). Ezek mechanikus szerkezetek elektronika és csövek nélkül. A vizet a vízforralóddal/sparhelteddel/stb. felforralod, majd betöltöd ebbe, és a saját erőddel átpréseled a kávéőrleményen. Otthon tisztíthatod, és még a kemény csapvízzel sem tudod tönkretenni. Ha előre őrölt kávét veszel, akkor választhatsz szűkítővel ellátott modellt (a háztartási főzők hamis espresso technikája). Ha valódi espresso-t (9 bar körüli nyomáson, csak az őrlemény ellenállását felhasználva) szeretnél főzni, akkor szükséged lesz espresso-hoz alkalmas(!) őrlőre is. Ebből is létezik kézi (olcsóbb, és kevésbé hibásodik meg), az 1Zpresso termékeit ajánlom. Én 60 (főző) + 50 (őrlő) eFt-ért vettem használtat 1 éve. Mindenki számolja ki az idejével/kávéjával/fogyasztásával!

@Hitel
Nem tudom, milyen kávéfőzőt használsz, de ez a nettó szívás, meg félévente bekrepál egyszerűen hülyeség.
Nyilván lehet venni olcsó gagyit is, meg normális minőséget is. Mi nagyon régóta olyat használunk, ami szemes kávéból frissen őröl annyit, amennyi éppen kell. Lefőzi, tejet habosít, külön beállítható az asszony és az én ízlésem, és még egyéb n yalánkságok. Ha akarom, wifiről az ágyból elindítom, és már csak a kész kávéért kell kimenni.
Soha semmilyen gond nem volt még vele, pedig napi szinten használatban van.
Egyszer kell rászánni a pénzt, utána olcsón, utánozhatatlan minőségben kiszolgál éveken keresztül. Karbantartás? Az mi????

Többfajta újratölthető kapszulát is kipróbáltam. Nem tudtam olyan jó kávét csinálni mint a gyári. Próbálkoztam a legjobb minőségű arabica kávékkal tölteni, hiába.

Használtam mind a három típust (szarvasi, kapszulás, örlős profi), és a szarvasi a best buy nálam. Egy főzesre 6 adag, ami két napig jó kettőnknek. Ha úgy vesszük, akkor minden 6. kv után kell egy kör a vízhez, szemeteshez és mosogatóhoz, ami azért nem egy nagy effort.

Kaptam ajándékba Ernesto márkájú újratölthető Nespresso kompatibilis kapszulát (szerintem Lidl-ből van). Saválló de legalábbis rozsdamentes acélnak tűnik. Használható, jól tömített, én is Tchibo Family-vel próbáltam. A tapasztalat, hogy kis mennyiség fér bele, gyengébb kávét tudok főzni vele. A Tchibo Family elég durvára van őrölve, ezért érdemes előtte átfuttatni egy darálón. Igazából a macera miatt csak akkor használom, ha épp kifogyok a kapszulából.

A kávékapszulás kávéfőzés az egyik természetkárosító szánalmas divat napjaink társadalmában, mint a fast fashion. Nem mondom, hogy nincsen élethelyzet, kicsi konyha, ahova tényleg az való, de a divatszintre emelkedése káros, mint a fast fashion. Az utántöltős kapszula fából vaskarika meg a szánalom teteje.

Itthon csak hétvégén kavezom, azon túl hogy kimegy az aroma, az automata gép sem térül meg soha heti 4-6 adagnal. Nespresso elviszi a használt kapszulákat, elvileg kornyezet szennyezés igy csökken. Vannak kalkulációk mikor éri meg automata és mikor kapszulas. Semmiképp nem szorakoznek kapszula toltogetessel, inkább karos gép vagy automata. Karost is toltogetni kell, cserébe sokkal időtállóbb gép és sokkal jobb kávé lesz mint a töltött kapszulas.

Anyuék kávéfőzője 1970től 2021-ig bírta pedig minden nap használták, olyan hagyományos Szarvasi lehetett, kár hogy tönkretették azt a gyárat.
Én ipari mennyiségű instant nescafét iszok nem csak a cégnél hanem otthon is, nagyon finom szinte mind, főleg a crema és a classic, de lehetőleg üveg pogár kell mert a papírtól papír ízű lehet, a műanyag sem jó. Ha pontos mennyiségeket tölt az ember és ugyanannyi mp-re teszi a mikróba a minőség egyenletes (unalmas), bár én lobogó csapvizet használok.
Ezek után az automatás és a vendéglős ritkán finom.
Szerintem az instanttal a legolcsóbb a kávézás, ha jót választunk finom is, de a kotyogósnál az illatok és hangok külön élményt nyújtanak.
A kapszulás szerintem vendégeknél jó, de hát kinek mi..

Ez a bejegyzés valami vicc?
Kapszulás kávét azért iszik az ember, mert az majdnem olyan, mint ha frissen darált kávéból főzné a presszókávét.
Nem, nem hetek óta oxidált porított tcsíbóból.
Akkor minek kapszulába tölteni? Miért nem kotyogósba?
A tölthető kapszula a legfölöslegesebb dolog a világon.

Mindenkinek az életében máskor jönnek el bizonyos mérföldkövek, de szerintem az emberek 99%-a inkább ölné meg magát, mint megírjon egy ilyen cikket.

Ez szerintem is a lényeget veszi ki a kapszulás kávéfőző mögül, de kinek a pap, ugye...

Mi sokat használtuk, aztán elegünk lett a szemétből és a túlárazott kapszulákból, ezért vettünk darálósat. Tényleg nagy a bekerülési költsége, de én pl. napi hat kávét iszok, szóval gyorsan bejön az ára.

Heti 5-6 csészéig szerintem jobb lehet a kapszulás. Napi egy-három csészénél pedig az utántölthető kapszula is jó alternatíva lehet.

Mi is újratölthető kapszulát használunk majdnem 1 éve, ráadásul nem is a műanyag verziót, mi ezt a lépcsőt kihagytuk, annál komolyabbat, fémet. Ez drágább, de tartósabb, nem oldódik ki, mint a műanyag, tetszés szerint cserélhető sűrűségű fémrácsos fedlappal. Tudni kell: a (gyári) kapszulában lévő őrlemény nagysága nem mindegy. Ha túl apró, mint a homok eltömíti és nem jön át a kávé. Ha túl nagyra őrlik: túl gyorsan átfolyik. A kapszulák szemcsemérete "mokka" - egyszerűen hangzik, de valójában őrölt kávéból ilyen nem nagyon kapható, a kínálat töredéke ilyen. Ha babkávét veszel, akkor már érdemes egy kávéőrlőt is venni, ahol állítható a szemcseméret, mert az a titka. Ez nem a szoci kávédaráló kategória. Fém kapszula + profibb kávéőrlő együtt már tartós megoldás, de hosszabb megtérülési idő is egyben. 1 fémkapszulával hártánya: percekig olyan forró, hogy csak na, nekünk 2 van eleve.

@bogleheadwannabe

AFAIK: Az alumínium a környezettel érintkezve egy vékony, kémiailag elég inert oxid réteget képez, ami utána megvédi a tiszta fémet. (Ezért nem tűnik úgy, hogy rozsdásodik az alumínium.)
Az alumínium-oxid meg nem igazán mérgező: kb. 5x - 10x nagyobb az LD50-je mint a sóé, nem hiszem, hogy emiatt érdemes nagyon aggódni.

Műanyagok az egy más kérdés...

Hali, kamatfolyoso es csutortoki MNB dontesrol tervezel cikket?

Akik a műanyag kapszula miatt aggódnak, azoknak ajánlom figyelmébe a WayCap nevű fém utántölthető kapszulát.

compatible-capsules.com/

Úri huncutság ez a kapszulás kávé. 🙂

Kb 6 éve használunk egy elektromos és időzíthető “kotyogós jellegű” kávéfőzőt. Anno 15e Ft volt.
Lefekvés előtt bekészítem, s a beállított időpontra le is főz 2-4 adagot, gyakorlatilag kávéillatra ébredünk.

Ugyanez teljesen automata, darálós verzióban kb 120e Ft-től indul. Mivel az is törődést, rendszeres tisztítást igényel, s a kicsi bekészítése sem fáj még annyira, ezért nem cseréltünk még le.

Nekem is picit fura megoldasnak tunt, a muanyagbol kioldodo anyagok miatt (en ugy tudom aromak, de teljesen mindegy) hasznalni egy honapig egy ilyet. Meg mielott megkerdeztem volna itt, beirtam a google-be h van-e fem es hoppa, rozsdamentes acel van, kb annyiert amennyiert Miklos regen kavezott. Ugyhogy akkor mindjart meg is rendelem, mert szo szerint en is pont most alltam at (vasarnap, hogy pontos legyek) a kapszulasrol a daraltra 🙂 Nekem ennyit meger, majd megirom ha megis valami bovli ami hamar tonkremegy de innen nezve nem kene neki.

Bármiféle további komment nélkül: kotyogós kávéfőző.

Az újratölthető kapszulával az a tapasztalatom, hogy nagyon pontosan kell adagolni / lenyomkodni újratültésnél a kávét, mert vagy "átfut" rajta, ha túl laza, vagy mellette fut ki, ha túltömöm.

Én egyáltalán nem kávézok. Feleségem viszont igen.
Sokáig egy DolceGusto kávéfőzőt használtunk. Volt újratölthető kapszulánk, azt is sokat használta, viszont ott minden egyes alkalommal takarítani, mosogatni kellett. Nem volt túl praktikus.
A Lidliben/Aldiban kapható kompatibilis kapszuláknak meg nem volt egyenletes a minősége. Volt amin nem folyt át a víz.
A sok szemét meg már nagyon zavart.
Tavaly végre bekrepált a kávé főző. Karácsonyra vettem neki egy Philips LatteGo-t. ~ 2 év a megtérülése. Szerinte megérte. És szerintem is.

@hitel
Tchibo automata darálós gépünk van, évek óta semmi baja.
Szól amikor vízkőteleníteni kell, végigcsináljuk és kész.
Ugyanezt a kinézetet láttam Sencor márkával is, gondolom valami licensz alapján gyártják többen is.

Bogleheadwannabe. Nem minden műanyag előállításához használnak BPA-t így ez nem igaz, hogy nincs olyan amiből ne oldódna ki. Jellemzően a Polycarbonát és epoxi bevonat gyártásban használják.

Létezik acél verzió is ezekből, szilikon fedővel. Nem próbáltam még, de az újra és újra használt műanyag kioldódása miatt jobb ötletnek tűnik. Valamivel drágább mint a fent említett műanyag verzió de 100 ft/kávé megspórolásával hamar visszahozza az árát. Nem értek egyet a kényelmet kifogásolókkal sem, mennyivel kényelmetlenebb 1 kanál kávét belerakni egy újrahasználható kapszulába, amit utána egyszerűen ki lehet öblíteni, mint a gyári kapszulát használni? Nem annyival rosszabb ez szerintem hogy megérje 100ft extrát fizetni espressonként.

(0. nem kell kv-t inni)
1. hagyományos (pl. szarvasi) kv főzőt kell használni

Veszel 10 különböző kapszulás kávét és minden alkalommal más fajtát iszol vs veszel 1kg kávét és fél évig ugyanazt iszod.

Nem szeretnék senkit megbántani, de: akinek a Tchibo a kávé, az mindent elmond 🙂 Én ezeknek az ipari szemeteknek már a szagától is rosszul vagyok, annyira elszoktam az ilyen gagyi minőségű löttyöktől...
Igyatok rendes kávét, kb. ugyanolyan áron. A forrást úgy hívják hogy: kávépörkölő üzem, a Google is hoz nem 1, nem 2 magyar találatot. Szívesen 🙂
Egyébként sosem lesz olyan minőségű kávéd egy utántölthető kapszulából, mint egy original változatból vagy egy automata kávéfőzőből, és akkor a karos gépeket már fel sem hozom, mert az tényleg a fanatikus kategória.

Ezt most én sem értem. A kapszulásnak az előnye hogy egyszerű és kényelmes, cserébe drága.

Amit most írónk csinál, hogy vesz egy alsó közepes minőségű kávét, folyton kiméregeti/töltögeti/tisztogatja a kapszulát, és cserébe még mindig nem lesz olcsóbb mint egy kotyogós.

Ha már pepecselsz a méregetéssel, akkor vegyél egy french press-t vagy egy Bialettit. Fogsz tudni olyan minőséget főzni mint a töltögetős kapszulával kevesebb munkával olcsóbban.

És mint írtak nem kell nagy nyomáson forró vízzel egy műanyagdarabon átpréselni a kávédat...

Ezen én most jót mosolyogtam. 😀
Kapszulás kávé, ami gyors, tiszta, kényelmes, de emberünk talált egy módot arra, hogy körülményesebbé tegye, mintha egy Szarvasival, vagy akár egy kotyogóssal főzne kávét.
Ha fontos neki a fenntarthatóság meg az ilyesmi, akkor vegyen Nespresso kapszulákat, azokat el is viszik tőle, ha szeretné.

Én meg maradok a Philips darálós kávéfőzőmnél, amibe csak betöltöm a szemeskávét, és lefőzi nekem a kávét úgy, ahogy én azt szeretem.

Cikkgyűjtemény
Új vagy az oldalon? A gombra kattintva találod az eddigi fontosabb cikkek gyűjteményét téma szerint.
Megnézem!
Keresés
Kövess minket
facebook
youtube
Hirdetés
Támogatás
Ha szeretnéd, van lehetőséged anyagilag is támogatni a munkánkat.

Átutalással a Raiffeisen Bank 12020407-01558219-00100002 számlaszámra a Kiszámoló Egyesület részére. A közlemény "Támogatás" (fontos!)
Bankkártyás támogatási lehetőség hamarosan. Köszönjük, ha érdemesnek tartasz bennünket a támogatásra.
Archívum

Archívum

crossmenu
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram