A Bagázsról pár hónapja írtam ebben a cikkben.
Mivel a honlapjukra, hogy is fogalmazzak, ráférne egy kis optikai tuning, ezért megbíztam valakit, hogy csináljon egy új oldalt.
Na, sajnos máig nem sikerült megoldania a feladatot, ezért új embert kell keresni, aki gyorsan csinál egy szép és jól használható oldalt a Bagázsnak.
Írj az ambruspetra kukac bagazs.org címre, hogy mi lenne a feladat, utána írj nekem, hogy mennyiért csinálnád meg.
Mivel én fizetem, vékonyan fogjon ám a ceruzád. 🙂
Ilyenek ezek az informatikusok...:-)
A másik oldalra nem tudtam írni,
a greenpeace mellé felvettem a havi listára Őket.
Köszönöm az ötletet!
Ilyenek ezek a tesco gazdasagos informatikusok. 🙂
@Kiszamolo, azert a te honlapodra is elferne egy kis tuning, pl. a fejlec magassagat a felere csokkenteni (a cimet pl. a malacos hatterkepre helyezni, persze, dizajnosan), a Kereses mezot athelyezni a fejlecve, atrendezni a jobb savban marado dobozokat, minel hasznosabb/informativabb, annal elobbre, az "Idezetek a penzrol"-t teljesen kidobni a cudaba, legutobbi bejegyzesek/hozzaszolasokat talan a lista elejere tenni, Regebbi cikkeket legalabb evek szerint csoportositani (esetleg ev, azon belul honap egy lenyithato listakent), hogy ne legyen olyan hosszu a lista, stb.
senkifia, egy grafikai stúdió lett megbízva, előleget is kaptak, csak úsznak a munkában.
Szóval nem egy tesco gazdaságos megoldás lett választva.
Az idézetek a pénzről maradjon csak ott! Inkább kattinthatóvá kellene tenni, ami elvisz a (valamelyik) idézetes bejegyzéshez.
@Kiszamolo amugy most raneztem a deviza arfolyamokra jobb oldalon es ez all: "1 amerikai dollár 18.8450"
Miklós!
Mi a baj ezzel a honlappal?
Szerintem teljesen korrekt, logikus és átlátható!
miben kene csinalni? teljsesen szabad forraskod, vagy vmi wordpress stb adminoldalon?
@laci
Szerintem is teljesen jó ez a mostani design.
Tele van a net csicsás, animált, tartalomnélküli honlapokkal.
Pl. a KBC Equitas is lecserélte az informatív, szövegközpontú felületét egy tortadiagrammos förmedvényre.
Az előzőn már a nyitólapon láttam, hogy melyik számlámon, melyik papírból hány darabom van. Most ötöt kell ehhez kattintani. 🙁
Ez a lap üdítő kivétel. Sok hasznos tartalom és egyszerű forma. 🙂
@Kiszamolo
Miklós!
Ha szabad ilyet kérni, tartsd féken az informatikusokat, hogy a frissítésenkénti adatmennyiség maradjon 1 mega alatt.
Aki villámgyors helyi hálózatban fejleszt, hajlamos erről elfelejtkezni.
De a mobilnetet használóknak nem mindegy.
meg lehetett volna hirdetni valami freelancer vagy hasonlo weboldalon, indiaban megcsinalnak babszemekert es ezzel legalabb azokat is tamogatod.
@Tibor Ahogy látom wordpress alapú oldal.
@Kiszamolo Mi a baj a külsejével? Logikus a menü, nincs tele mindenféle mozgó vacakkal az oldal. Persze ez szubjektív, de az összhatása szerintem teljesen rendben van. Ami hiányzik, hogy mobilon nincs menü, de egyébként mobilbarát az oldal a Pagespeed insight szerint.
A "motorháztető alatt" vannak javítható dolgok, azzal tényleg érdemes lenne foglalkozni, a keresőben való rangsorolás miatt is (képek optimalizálása, gyorsítótárazás, css, js, html tömörítése stb.). Utóbbiban szívesen segítek ingyen is.
Szerintem teljesen jo az oldaluk pedig szakmabeli vagyok. Nyilvan itt ott lehetne pofozgatni de százezreket rádobni egy uj oldalra (amit lehet csak egy vasarolt templateböl old meg a fejleszto, tisztelet a kivetelnek), nem erdemes. Most szép egyedi informativ, nem tudom mi vele a baj, sokkal rosszabbra számitottam.
Mar csak az kene... hogy ráengedni indiai vendegmunkasokat, aztan takaritani utanuk 2x-es áron.. Olcso husnak hig a leve.
Ez az oldal is teljesen jo, eltekintve a 18forintos dollártól és a kicsit nagy fejléctől. De már megszokta az ember hogy az ilyesmi oldalakon a tartalom számit nem az hogy milyen csilivili. Csomó oldalról ordit hogy template és nagyon fancyn néz ki csakhogy párszáz szó a tartalom aztán jónapot. Ellenben itt... 😛
@v Inkabb ne Indiaiabol dolgozzanak, nekem eleg rossz tapasztalatom van az indiai barataimmal, akik ilyen jellegu webes munkat vallaltak el, orultem, hogy majd 1 honap kemeny munka utan vissza tudtam szerezni toluk a penzem. Az idot es energiat ertelmesebb dolgokra is eltudja Kiszamolo hasznalni, mondjuk tud irni 2-3 uj cikket. azzal tobbre megyunk 🙂
Ja, szerintem is sokkal profibb a Bagázs honlapja, mint a Kiszámoló, sőt, teljesen OK 🙂 Bocs. Mondja Jenő, professzionális user, experience szakértő.
De ha már itt tartunk:
Egy. Ha marketingelni kell, egy őszinte blog, amit a munkájukról folyamatosan írnak, többet lendít, mint bármilyen csicsa. Ezt viszont nem lehet kiszervezni.
Kettő. Ha valamiért mindenképp le akarjátok cserélni a honlapot (nem tudom miért, tényleg), a Squarespace-en érdemes honlapot csinálni, legprofibb WYSIWYG (what you see is what you get), kezdőknek, profiknak egyaránt, co credit card free trial, próbáld ki: squarespace.com. Népszerű angol nyelvű podcastokban reklámozzák kuponkódokkal, de szerintem lehet tőlük kérni nonprofit-kedvezményt is.
@Kiszamolo Ja eszembejutott egy idegesito hiba az oldaladon: sokszor egy cikken belul nem a megfelelo komment oldalra jutok, ket esetben fordult ez elo eddig:
1. amikor a jobb oldali Legutolso hozzaszolasokban klikkeltem a linkre;
2. uj hozzaszolas kuldese utan.
Nonprofitoknak én ajánlanám ezt a lehetőséget: https://www.freecodecamp.com/about
Ingyenes szoftverfejlesztés nonprofitoknak.
A formula egyszerű: van egy csomó ember, aki online szeretne programozni tanulni, de nem nagyon tud gyakorlati tapasztalatra szert tenni.
Van egy csomó nonprofit, akiknek egy csomó fejlesztői segítség kellene, de fizetni nem nagyon tudnak.
Miért ne hoznánk össze a kettőt? És bummm... megszületett a freecodecamp.com
Online tanul sok tízezer ember. Kis részük eljut arra szintre, hogy éles projekteken dolgozzon. Összeáll egy csapat, kapnak egy projekt menedzsert, és elkezdenek nonprofitoknak dolgozni.
Win-win szituáció.
A programozók gyakorlatot és referenciát szereznek
A nonprofitok pedig végre használható szoftvereket/weboldalakat, stb. kapnak.
medium.freecodecamp.com/how-i-made-my-first-million-dollars-in-pro-bono-code-86f911040484#.unmiq860z
@v : Igaza van @stanlee -nek. A tipikus indiai fejlesztők nem ismerik a helyi szokásokat sem, ami egy ilyen oldal felépítésekor számíthat. Valamint valszeg tényleg nem végeznének túl alapos munkát. Az a nézet kezd elterjedni, hogy csak $10-$100-os nagyságrendben érdemes munkákat rájuk bízni - így keveset lehet bukni, ha esetleg használhatatlan amit csináltak.
@senkifia : Ezt az USD-s konverziós hiba már tényleg régóta ott van. Tudnátok javíttatni?
Amugy nekem is tetszik az oldaluk, rajta van minden ami kell, nincsenek rajta felesleges lassito vackok, szoval szvsz jo az ugy ahogy van 🙂
@Kiszamolo
Én még a múltkor megkerestem őket, hogy segítek, nem a technikai háttérben, hanem az írásban, szerkesztésben, weblaptartalomban, közösségi médiában, ilyesmi. Mondták, de jó. Elkérték az elérhetőségeimet, hogy keresnek, és azóta néma csend. Hosszú hónapok óta.
Garbo, remélem olvassák. 🙂
Az "Idézetek a pénzről" a legjobb az oldalon, nehogy kidobd!
Csatlakoznék több előttem szólóhoz.
A mostani Bagázs honlap meglátásom szeint jól áttekinthető, könnyen kezelhető és informatív.
Ha online vonalon erősíteni akarnak, arra szerintem is egy blog indítása lehetne a legalkalmasabb; persze ez aztán folyamatos ráfordítást igényel.
De ezeket csak mint felhasználó, nem mint webes szakértő mondom.
Én küldtem Petrának egy bemutatkozást FB-on, ahol keresett, de még nem olvasta a levelet 🙂
üdv, Zoli
Jaaa..lemaradt: profik vagyunk és nem vagyunk olcsók 🙂
A Bagázs honlap kinézetével nekem sincs bajom, csak a tartalommal. Leírtam már itt párszor, lehet lassan unalmas is vagyok, de engem nagyon zavar, hogy nem engednek valódi bepillantást a munkájukba. Csupa boldog ember, sikeres projekt, minden téren előrelépés hegyek - tényleg ilyen halmozottan hátrányos helyzetű cigányokkal dolgozni? Na ne már. Miért nem kapunk mi, támogatók,valós képet a helyzetről? Hátha több kedvünk lenne segíteni.
A hírlevelükre áprilisban iratkoztam fel, emlékeim szerint nem kaptam egyet se.
Írjátok csak ezeket, remélem ők is olvassák.
Leírom én is sokadszor, remélem a Vezetőség is olvassa.
Cigányság=lehetőség. Cigányok=olyan emberek, akik a népességfogyásból durva népességnövekedést generálnak; nincs nyugdíjkérdés, nincs elöregedés, viszont van fiatalodó társadalom (!), munkaerő, gazdasági fejlődés, prosperáló Magyarország.
Ami ehhez kell: állami tízmilliárdok. Igazán becsülöm a Bagázst, de az, hogy többszázezer gyereket bevezessünk a tanulás és munka világába, nem egy önkéntes egyesület munkája kell legyen, hanem az államé.
Hostingra vagy vpsre nincs veletlenul szukseguk? 🙂
@pf Valaki tudna nekem egy forgatókönyvet linkelni, ami legalább kósza tervként felvázolja, hogy MILYEN MUNKAKÖRÖK lesznek a jövőben (a sok MILLIÓ megszűnő/automatizált helyett)? Mert anélkül a "mindig volt valahogy, majd lesz valahogy" nem tűnik túl stabil tervnek.
És akkor attól a szintén erős hipotézistől el is tekintek, miszerint bárkiből lehet mérnök, tudós, programozó, etc. amikre a jövőben szükség lesz.
Szellemi munkát pedig egy 90 éves is tud végezni. Inkább az lenne a normális hogy átállunk 4 órás munkanapokra, senki nem rokkanna bele a munkába és lehetne is automatizálni az egy tál rizsért végzett munkákat. Utána rászabadulna a piacra egy csomó képzetlen ember, akiket elég nagy munka lenne felhozni arra a szintre, hogy el tudják látni a 4 órás munkanap miatt felszabadult állásokat.
@PF: van ilyen, szamos szocialis alapu osztondijlehetoseg, roma tovabbtanulast tamogato program stb. Ami NINCS, az pont az amit a Bagazs csinal: kozejuk menni es elmagyarazni, hogy ez neki miert lesz jo. Allambacsi ugy gondolja, hogy majd aki a nevet alig tudja leirni, az bemegy az onkormanyzathoz, utanaerdeklodik a lehetosegeknek, elkeszit es bead egy dossziet egy palyazathoz kitoltve temerdek urlapot... Na EZ nem mukodik. Hiaba mondjak hogy ott az alma es az a tied, ha nem tudod hol es hogyan kerhetsz letrat, vagy meg arrol se tudsz hogy egyaltalan van olyan hogy letra.
@Kiszamolo
Sajnos, nem olvassák. Vagy nem kell nekik az ingyen szakember, mert hónapok óta nem reagálnak, többedszerre sem. Annyit tudok tenni, hogy keresek másik célt és helyet a szabad kapacitásomnak, mert ez így elvesztegetett idő.