A legolcsóbb kockázati életbiztosítás
Update: azóta megszületett a legolcsóbb kockázati életbiztosításunk, részletek itt.
A kockázati életbiztosításról nemrég beszéltünk. Annak aktualitását, hogy újra erről legyen szó az egyik barátom motorbalesete adta, aki elé a múlt héten hajtott ki egy autó. Szerencsére maradandó sérülés nélkül megúszta, de akár meg is halhatott, vagy rokkanhatott volna, miközben van egy 9 hónapos gyereke.
Mivel sok olvasóm hasonló cipőben jár, ezért összeszedtem nektek a legolcsóbb megoldást életbiztosításra.
Ha viszonylag kevés pénzből szeretnéd megúszni a biztonságodat, akkor a jelszó a csoportos életbiztosítás.
Ha egyénileg kötsz életbiztosítást, akkor a biztosító kifaggat a betegségeidről, a túlsúlyodról, a dohányzásodról, életkorodról, foglalkozásodról és sok egyéb személyes adatodról.
Ezek alapján ad neked egy személyre szóló ajánlatot, ami csak addig olcsó, amíg fiatal vagy és rizikómentes. Ha már építkezésen dolgozol, vagy dohányzol, esetleg voltál beteg hosszabb ideig, vagy a szüleid infarktusban haltak meg, akkor elég magas lesz a havidíjad.
Ellenben csoportos életbiztosításnál mindenki egyenlő díjat fizet.
Legkönnyebben ilyen életbiztosítást bankokon kereszül nyithatsz.
A legolcsóbb bármely halálra fizető biztosítást a CIB bankban találtam, mindentől függetlenül 8 millió forintot fizet, ha akár betegségben, akár balesetben meghalsz, mindezt csak havi 2499 Ft-ért. (Ennél kedvezőbb díjat egyéni kockázati biztosításban csak akkor kapsz, ha nem dohányzó, nem túlsúlyos, szellemi foglalkozású 29 év alatti férfi, vagy 39 év alatti nő vagy. Egy 40 éves dohányzó szellemi foglalkozású férfi biztosításának a havi díja már 10.900 Ft lenne, egy nem dohányzó 40 éves férfinak 6820 Ft kellene havona fizetni. (20 éves futamidővel számoltam.) Veszélyes szakmában dolgozó, elhízott és egyéb ügyfelek még többet fizetnek.)
Ezt a biztosítást csak banki ügyfelek kérhetik, de már egy havidíj-mentes Malacpersely megnyítása esetén is igényelheted. A Malacperselybe nem kell befizetned, így igazából a világ végezetéig fenntarthatod költség nélkül. (De egyébként 7% kamatot fizet az itt gyüjtött pénzedre, ha legalább havi 10 ezer forinttal növeled a megtakarításod.) A Malacperselyről bővebben itt, a kockázati élebiztosításról bővebben itt és itt.
Ezzel már fedezve vagyunk halál esetén, legyen az betegség, vagy baleseti eredetű.
De mi a helyzet a baleseti rokkantsággal és a baleset miatti kórházi ápolással?
Erre egy másik bank terméke a megfelelő, méghozzá az Erste ügyfelei által igényelhető Erste Baleseti Védelem Csomag. Ennek havidíja 1.999 Ft, ezért cserébe kapunk egy kétmilliós bármely halálra szóló biztosítást, egy tizmilliós baleseti halálra szóló biztosítást, egy tizmilliós baleseti rokkantság biztosítást (százalékos, pl. 57%-os rokkantság=5,7 millió forint), egy 10.000 Ft/nap kórházi ápolás baleset esetén, 10 ezer forint csonttörés esetén, 100 ezer forint baleset miatt műtét esetén. Erről bővebben itt.
Ha nem vagyunk Erste ügyfelek, nyissunk egy Szimpla Bankszámlát havi 239 Ft-ért. A bankszámlák összefoglalóját itt találjuk.
Ha meghalnánk, akkor az örökösünk kap 8 millió+2 millió Ft-ot. Ha balesetben halnánk meg, akkor további 10 milliót, ha megrokkanánk, mi kapnánk 10 milliót, vagy annak a rokkantság fokával egyező mértékét.
Mindezért fizetünk havi négyezer-ötszáz forintot. Ennyit meg kell, hogy érjen a családunk biztonsága.
(A legtöbb bank ajánlatát átnéztem, nem akartam cifrázni, hogy miért ezeket választottam és nem például az OTP bankkártya biztosítását. Legyen elég annyi, én is ezeket kötöttem. De ha valaki tud ezeknél jobbat, ne habozzon leírni a kommentek között.)
Nagyon fontos! Mindig jelöljünk haláleseti kedvezményezettet, aki legyen a feleségünk/férjünk. Ha ezt elfelejtjük, akkor a (kiskorú) gyerekünk fog örökölni, arra a pénzre meg ráteszi a kezét a gyámhivatal és egy alig kamatozó gyámügyi számlára helyezteti, így aztán szinte semmi értelme nem lesz a biztosításnak.
Kicsit fontos! A CIB-nél megemlítettem az ügyintéző hölgynek a blogomat és mondtam, ha akarja, hozzá küldöm az olvasóimat. Úgyhogy aki budapesti, megtehetne annyi szívességet, hogy a III kerületi Flórián üzletközpont emeletén lévő CIB fiókban köt biztosítást Varga Gabriellánál. De el ne felejtsétek neki megemlíteni, honnan az infó! 🙂 (Megközelíthető az egyes villamossal, 86-os, 206-os busszal, vagy a HÉV Árpád hídi megállójától két perc sétával.)
Ha tetszett a cikk, ne felets el bejelölni a facebookon, így mindig értesülsz az új cikkekről:www.facebook.com/kiszamolo
És olvasd el a többi hasonló cikket is a pénzügyekről: //kiszamolo.hu/
Minden háznak és autónak van piaci ára. De mennyibe kerül egy emberélet? Ezt nem tudod megmondani. Ezért egyedül életbiztosítást annyit kötsz, amennyit akarsz.
Köszi 🙂
Nyitáskor kérj internetbankot, ekkor 0,15%, min. 104 Ft-ért tudod majd elutalni a pénzed.
Lekötés nélkül most a legjobb ajánlat, jelenleg 7%-ot fizet.
Még egy kérdés, a havi kamatot teljes hónapra fizet, attól függetlenül, mikor utaltam rá? Tehát ha 8-án megjön a fizu, odautalom aznap, mondjuk odaér másnapra, akkor a megnövelt összegre mondjuk most decemberben 31-9 napnyi kamatot ad, vagy a hó végén fennálló egyenlegre megkapom a teljes havi kamatot?
Biztos nem kapod meg a kamatot azokra a napokra, amikor nincs ott a pénz, még abban sem vagyok biztos, hogy a hónap közben érkezett pénzre kapsz-e kamatot abban a hónapban. Ez nem derül ki a hirdetményből, ami azért kicsit ciki.
Viszont 30 ezer forintnak a havi kamata 175 forint bruttóban, úgyhogy nem olyan nagy érvágás.
Egyelőre úgyis csak ráutalni akarok, az meg már megy az OTP-ből, elutalni meg majd ráérek akkor gondolkodni, ha kell a pénz 🙂
Úgy látszik, a CIB még nem hallott az SMS-ről.
Ha malacok között mozgatod, akkor az nem kivét? A 0,15%-ot akkor is vonják, nem?
http://www.cib.hu/system/fileserver?file=/Kondilistak/01_lakossagi/malacpersely_111202.pdf&type=related
Vagy arra gondolt, hogy bár itt elveszted a kamatot arra a hónapra, de a másikon meg megnyered, mert ott meg teljesült a minimum 10 ezer forint.
Valszeg ez utóbbi a helyes megoldás a feladványra. 🙂
Azt meselje el nekem valaki, hogy ugy altalaban miert olcsobbak a nagy nyugaton ugy altalaban a biztositasok? Kevesebb a “visszaeles”?
A multkor csak 1 szimpla utasbiztositast akartam (Nemetorszag) es amit talaltam az mind 7-15euro korul mozgott, EUn kivuli orszagba utazashoz. Gondoltam ez tul olcso, kollegaval felhivattam az egyik ceget. Kiderult, hogy az ar jo, csak rosszul ertelmezem, ez nem 1 hetre szol, hanem 1 evre(!). Ugyan max 30 napos tartozkodas, de igy is lenyegesen olcsobb mint Mo.-on.
Szóljon erről a következő poszt (Kössél utasbiztosítást a neten). Ehhez viszont kellenél. Meg kellene tudni a pontos árakat, szolgáltatásokat, köthet-e magyar ilyet interneten és hasonlóak.
Tucc ebben segíteni?
@Benoke: Nem maradt le a 0. 🙂 De rosszul emlekeztem, most megneztem a biztositast es csak 9euro volt 1 evre, nem max. 30, hanem max. 42 napos kulfoldi tartozkodasra. A 15euros ar a komplettebb csomag volt, en csak az egeszsegbiztositast kertem. Most nem emlekszem az osszeghatarokra, de teljesen normalis osszegekig fizetnek ha orvosi ellatas szukseges.
Ha nem, írok majd róla.
A hölgy, miután a drágábbik biztosítást választottam, ajánlott egy másik biztosítási csomagot, amiben szerepel baleseti halál és rokkantság is:
baleseti halál: 25M
baleseti rokkantság 11-100%: 32M
baleseti rokkantság 1-10%: 100ezer (a hölgy elmondása szerint a 10% fizet 100k-t, a feltételeket még nem olvastam)
Elég jól hangzik, sajna havi 5000-be kerül. Nem olcsóbb, mint az általad ajánlott erst-és, de többet is fizet.
Ha meggondoljuk, ez évi 60ezer, de még így kenterbe veri az egyéni biztosításokat: nekem, 30 évesen, a 10M-ós ajánlatok mind az évi 100ezer környékén figyeltek, amikor a b…netes “független” biztosítási “szakértő” ajánlgatta.
Nem kötöttem, de lehet, hogy gondolkozok rajta…
Az életbiztosítás fedezeti összegénél gondoljátok végig:
– ha a családfenntartóra kötik, akkor pótolni kell a kieső jövedelmet 3-4 évig (pszichomókusok szerint ennyi idő kell ahhoz, hogy a sokkot, a fájdalmat feldolgozzuk)
– az illető eltávozásával milyen adósságot öröklünk? (Pl. lakáshitel, autóhitel, cégbeli kötelezettségek, magántartozások stb.) Figyelem, a hitel is öröklődik!!!
– ha van (kis)gyereke, akkor azok felnevelése a továbbiakban hogyan és főleg miből oldható meg?
Na, ezeket mind adjátok össze, és erre a fedezeti összegre kössetek biztosítást. Mert sokszor lehet hallani, hogy a biztosítás nem ért egy fabatkát sem. Ha nem jó összegre kötik, akkor filléreket térít csupán, amivel nem megyünk sokra.
A banki biztosítási ajánlatok sajnos mindig alacsony összegre szólnak. Azt sem árt tudni (különösen az örökösnek), hogy a halál tényét általában 8 napon belül be kell jelenteni a biztosítónak, mert különben elég sok macera után jutunk csak a pénzhez.
Egy függetlennek kikiáltott blogtól eléggé etikátlan, hogy konkrétan megnevezett ügyintézőt ajánl.
Ha mondjuk lakástakarékhoz ajánlanék valakit, akkor igazad lenne.
– 40%-ának harmadfokú égése 100%
10. Teljes és tartós bénultság nyaktól lefelé 100%
11. Mindkét felsô végtag teljes mûködôképtelensége vagy elvesztése 100%
12. Mindkét alkar teljes mûködôképtelensége vagy elvesztése 100%
13. Mindkét kéz teljes mûködôképtelensége vagy elvesztése 100%
14. Egy alsó és egy felsô végtag teljes mûködôképtelensége elvesztése 100%
Vagy egy cég ügyfelei, mint például a bankoknál köthető csoportos biztosítás. Ilyenkor csak az a feltétel, hogy az adott bank ügyfele legyél.
http://www.unionbiztosito.hu/egeszseg_es_baleset/union_s_o_s__baleset_biztositas_2
Először is NAGYON köszi a blogot, szuper! Rajongód vagyok 🙂
Kérdésem (a CIB honlapján nem találtam erről semmit, de lehet h. csak béna vagyok):
Ezt a malacperselyes bármely halálokra szóló 2490 Ft-os biztosítást BÁRKI megkötheti? pl. egy nagyon idős, vagy nagyon beteg ember is? Akkor mi nekik ebben az üzlet, ha a biztosított valószínűsíthetően 5-10 éven belül meghal, ők pedig kifizetik rá a 8 milliót…
Köszi előre is, és csak így tovább!!!
Kondiciok -> Biztositasok -> “A CIB Bank Zrt. Üzletfelei számára nyújtott, bankszámlaszerződéshez kapcsolódó élet- és balesetbiztosítási szolgáltatás feltételei”
Jelenleg Erste megvan, a CIB-et csak ha gyerekem szuletik majd kotom meg.
Ezenkivul van meg ceges csoportos biztositas (brutto fizu x 12-t fizet ha barhol/barhogy megmurdelek es x 24-et ha uzelti uton/munkahelyen).
Amúgy nem vodás vagy? Ott van ilyen.
Most mar asszem Metlife-os, elotte AIG volt (feltetelezem nem magyarorszagon kotottek).
Holnap utanajarok, bar nem biztos hogy minden reszletet megmondanak/megtudok.