Bankbetétek: neked szinte semmi nem marad

2013-07-16
Oszd meg ismerőseiddel a cikket: 

A megemelt tranzakciós adó és a szintén megemelt kamatadó a jelenlegi alacsony kamatkörnyezettel párosulva egy igen keserű kombót hozott létre: az esetek igen nagy részében kevesebb pénzt viszel haza a bankból, mint amit betettél oda.

Eddig azon kellett gondolkodni, hogy érdemes-e átutalni másik bankba a pénzt a magasabb kamatért, most már azon is, hogy be szabad-e tenni egyáltalán a bankba a pénzt, ha csak pár hónapig-fél évig akarjuk kamatoztatni.

Egy évi 4 százalékos betéti kamat fél évre 2 százalékot jelent. A megemelt kamatadó után ez már csak nettó 1,56%. Ha kivesszük a pénzünk a hat hónap után, bukunk a tranzakciós adón 0,6%-ot. Ha a számlavezetésért fizetünk havi 500 Ft-ot, az 3 ezer forint a hat hónapra. Még egymillió forintnál is igen combos 0,66% az összes nettó kamata, amit kapunk a pénzünkre. Ha fél évnél rövidebb időre tesszük be a pénzt, vagy egymilliónál kevesebbet teszünk be, esetleg egy másik bankból utaljuk át a pénzt, akkor gyakran kevesebb pénzt viszünk haza, mint amennyit betettünk.

(Az inflációról már említést sem merek tenni.)

Ezért nagyon észen kell lenni, hogy szabad-e mozgatni a pénzt egyáltalán a bankok között.

Mivel én ennyire jó fej vagyok, mint mindig, csináltam nektek egy kalkulátort, ahol ki tudod számolni, nyersz-e, vagy veszítesz azon, ha átutalod a pénzt egy másik bankba a lekötés miatt.

Beírod az összeget, a mostani bankodnál érvényes kamatot (ne felejtsd el, hogy régi pénzre kevesebb a kamat) és a másik banknál érvényes kamatot is. (Ha nem tudod a kamatokat fejből, ezen az oldalon megtalálod a legfrissebb betéti ajánlatokat. A betétek jobb oldalán a legelső sor pötty jelöli az új pénz esetén érvényes akciós kamatot. Ha a pötty piros, régi pénzre nem érvényes az adott kamat.)

Ezután írd be a lekötés hónapjainak a számát, az utalás díját (A fenti oldal számlaválasztó fülén az összes nagybank utalási és egyéb díjait is megtalálod, de vigyázz, ezek még a most érvényes díjak) és ha az utalás díja nem tartalmazza, akkor a tranzakciós adót is. Ha továbbutalod a pénzt lejáratkor, akkor csak a második rublikába írd be a 0,3%-ot, vagy a banki utalás díját, ha tudod, ha felveszed a pénzt, akkor a harmadikba a 0,6%-ot, vagy a banki pénzfelvétel díját. Vigyázz, a legtöbb helyen szeptembertől drágulnak a tarifák, pont a tranzakciós adó emelése miatt.

(Akinek nem lenne tiszta: hat ezrelék egyenlő 0,6%-kal.)

Beírhatod a havi számlavezetés díját és a szerinted várható inflációt is.

Ezek után a kalkulátor kiszámolja neked forintban és százalékosan, hogy mennyi lesz a hasznod a jelenlegi bankodban, illetve ha átutalod a pénzt, akkor mennyit nyersz/veszítesz a dolgon.

Ezen túl még az inflációval is korrigálja a végeredményt, hogy ne csak nominálisan, hanem reálértékben is lásd a hasznodat/károdat.

Ha szomorúvá, vagy dühössé tesz a végeredmény, van egy jó hírem: a környező országok tárt karokkal várnak, euróra gyakran magasabb kamatot adnak, mint itthon forintra. Ezen túl se tranzakciós adó, se számlavezetési díj, se pénzfelvételi díj nincs, néhány országban még kamatadó sincs. Vérmérsékletedtől függően mehetsz Szlovákiába (cikk itt), Szerbiába (cikk itt és itt), Romániába (cikk itt) és Ukrajnába is (cikk itt). Az eurós kamatok 2,5 és 8 százalék között szóródnak, de a sok magyar adó és banki költség miatt még a 2,5%-kal is gyakran jobban jársz, mint idehaza a 4%-kal.

Ennyi bevezetés után a kalkulátort itt találjátok, használjátok egészséggel.

Ha szeretnél többet tudni a pénzügyekről, gyere el az Akadémiára, hamarosan indul a következő. Csekély 25 ezer forintért hat alkalom alatt megtanulsz mindent a pénzügyekről, amit alapfokon tudnod kellene.

Valódi pénzügyi tanácsadásra van szükséged, eleged van már az ügynökökből? Kattints a linkre további információért.

Olvasd el a többi pénzügyekről szóló írást is a kiszamolo.hu oldalon.

Hozzászólások:

65 hozzászólás
Legrégebbi
Legújabb Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Van még egy ilyen ország a világon? Elgondolkodtam, a bankok milyen alapon teszik rá a kamatadót? Milyen törvényre hivatkozva? Ez lopás, szerintem.

"Van még egy ilyen ország a világon?"

Sokszor hallok ilyen szavakat, nem csak a pénzforgalmi adók miatt... kíváncsi vagyok, egy afrikai ember pl. mit szólna az ilyen panaszainkhoz.

Milyen törvényre hivatkozva teszik rá a kamatadót? Te jó ég ember, hát lépj már át a szocializmusból a piacgazdaságba!!! Egy terméket (vagy szolgáltatást, mint pl. a bankolás) annyiért adok amennyiért akarok, semmilyen törvény nem határozhat meg semmit, mert az már nem piacgazdaság! A bankolás díját is annyival növelem amennyivel akarom, legfeljebb a konkurens bankhoz megy mindenki. De hogy törvényi hátteret keresel ennek?! Hát nem is csodálom hogy ott tart ez az ország ahol, lassan a kádár nélküli kádárrendszert is le kéne zárni a fejekben.

Kb. a harmadik cikked, amiben az ősztől érvényes alacsony reálkamatokat a bevezetett, majd megemelt tranzakciós adó és a megemelt kamatadó számlájára írod.

Ne felejtsük el, hogy a jegybanki alapkamat csökkentésének is volt hatása.

nekem ez csak annyit mutat, hogy ideje mas megtakaritasi forma utan nezni... Akik eddig szamlara kaptak a penzuket, azoknak mar biztos, hogy nem eri meg betenni a bankba, ha veletlenul lesz kp-juk valahonnan.
A kerdes inkabb az, hogy itthon az allampapiron kivul van-e jobb alternaativa mint a bankbetet?(kulfoldon nyilvan van, de ez nem mindig es mindenkinek jarhato )

Alacsony kamatkornyezet mellett altalanossagban sehol sem lehet komoly hozamokat elerni bankbetetekkel. Mindig a realkamatot kell nezni, amit a kamat koltsegek, adok es az inflacio mertekenek levonasa utani hozamot jelenti. Ez regen is siman lehetett minuszos, amikor porgott az inflacio. A bektetesi alapok reven magyarorszagon is boven vannak kenyelmes alternativak, portfoliomegosztassal es normalisabb (real)hozamokkal. Nem igaz hogy csak kulfoldi szamlan lehet realhozamot elerni.

Elsosorban azert mert kenyelmesebb. Az itthon vasarolt bef.alapokkal is elerhetem nagyjabol ugyanazokat a piacokat, es forintgyenguleseken is lehet keresni. A kulfoli szamlavezetes magasabb koltsegeivel allnak szemben a hazai szamlaid nagyobb adoterhei. De itthon is vannak kamatado-mentes befektetesek, es olyanok is ami melle meg allami tamogatast is kapsz.

"Az itthon vasarolt bef.alapokkal is elerhetem nagyjabol ugyanazokat a piacokat, es forintgyenguleseken is lehet keresni. A kulfoli szamlavezetes magasabb koltsegeivel allnak szemben a hazai szamlaid nagyobb adoterhei."
nézd meg az Interactive Brokers árait és csodálkozzál. pl számlavezetési díj, realtime adatok díja lekereskedhető, tehát nekem pl havi 0 usd. 100db (1 konti) részvény, etf adásvételi költsége 2usd. ez pl 1 kontraktus Google adásvétele esetén ugye 460 ft jutalék, 20.670.000 ft-ra, ami 0,00001%!. Itthon a legjobb díj 0,2% körül van, ez a fenti példa esetén 82.688 Ft adásvételenként.(tehát a vételnél fizetsz 41.000 ft jutalékot, meg az eladásnál is...)
eurhuf és usdhuf párokkal tudsz kereskedni, tehát a ft mozgására is tudsz spekulálni, a spread meg nappal 10 fillér!!!!körül van. ezt melyik magyar bankban, pénzváltónál, akárhol tudod megcsinálni? sehol....
a magyar pü-i szolgáltató rendszer egy kalap x@r (az volt a kamatadó emelés és tranzakciós adó bevezetés előtt is), ha tudsz angolul, és van némi befektethető tőkéd, ami után nem 0 kamatot szeretnél, akkor menekülj:)

A Kamatozó Kincstárjegy nem jó alternativa kis pénzre (<500k)

Egy kérdőjel lemaradt a végéről! 😀

A 6 ezrelékes illeték arra is vonatkozik ha államkincstártól a kincstárjegy lejárta után kápéban felveszem a pénzem?

Az államkincstár érdekesen kezeli az illetéket. Azt írják a hirdetményben, hogy

"A Kincstár 2013. január 1-jétől a tranzakciós illetéket a jogszabályban (2012. évi CXVI. tv. a pénzügyi tranzakciós illetékről) meghatározottak szerint számítja fel. Készpénz felvétel esetén 0,2%"

Ez itt ugye ellentmondás, helyesen 0,3% lenne. Nem vettem ki kp-t, így nem tudom, hogy elírás-e. Új hirdetményt nem adtak még ki, de az azért elég bizonyos, hogy az emelet illetéket ők is továbbhárítják.

A Kincstár pénzfelvételkor két ezreléket számolt fel májusban és júniusban. Valamint amikor júniusban rákérdeztem az EHO-s változásra, akkor azt mondták, hogy a kincstári befektetésekre még nem teljesen biztos hogy rá lesz téve, mert állítólag van valami módosító indítvány.

Néhány szociális pénzbeni ellátás számlára megy. Ápolási díj, lakhatási támogatás, stb. Ez undorító, hogy még a rászorultakat is megadóztatják. Aki megszavazta, hogy néz a választói szemébe?

Képzeljétek múltkor beraktam 10 000 Ft-ot a 3 betűs zöld bankba értékpapír számlára na mert az jó lesz nekem, érdeklődtem is előtte. 3 hónappal később leszámoltak valamiért 100 Ft-ot a pénz 55 Ft-ot kamatozott egyébként, a féléves számlavezetési díj az ugyebár 1055 Ft, ami naptári év 1. napjától számít és július 1.-től újabb 1055 Ft. Tehát, ha osztunk szorzunk kijön, hogy kb. 1 millió forintot kell betenni ahhoz, hogy amikor kiveszed mondjuk még legyen a kamatból is valamennyi, amennyi megmarad neked, bár lehet, hogy kitalálnak még valamit, ami abból is levonható.

Komolyan, ezek noormálisak?

Mármint nemzeti kormányunk vezetői

Egy kicsit off, de érintőlegesen kapcsolódik:

Kiszámoló, ezek a kedvezőtlen változtatások milyen hatással vannak arra a megtakarítási formára, amit korábban ajánlottál: 4 éves lakástakarék (hitel nélkül)?

EBKM-be gondolom nem számolják bele ezeket a plusz költségeket, jól mondom?

Most melyik szolgáltatót ajánlanád a 3 közül (ha van némi különbség)? Pl. a zöld 3 betűsnek érdekes mód nincs 48 hónapos terméke, csak 45...

Mit javasolsz?

Ne haragudj, nem sértegetni akarlak, de ha 10ezer forint kedvéért nyitottál egy értékpapír számlát, akkor az a te butaságod vagy tájékozatlanságod. Kis összeg kedvéért szinte semmilyen külön számlát nem érdemes nyitni, értékpapírszámlát meg pláne nem.

De egyébként itt mindenki kp-ban kapja a fizetését, hogy az a kérdés, hogy az illeték miatt "be szabad-e egyáltalán tenni a bankba"? Az egyértelmű, hogy az illeték miatt már nem éri meg más bankba utalgatni kedvezőbb kamatért cserébe, és ha kp-d van, akkor is lehet nem éri meg berakni a leírtak miatt. De ha amúgy kaptál a számládra fizetést, és egy részére nincs szükséged egy ideig, akkor tranzakciós adó ide vagy oda, megéri lekötni, mert még az a kb 4% (minusz kamatadó és eho) is több, mintha nem csinálnál vele semmit. Ugyanannyi lesz az illeték egy év múlva is, mintha most felvennéd. (feltéve hogy emelik megint a kedves vezetőink)

CIB bankban (is) van számlám, ahol ha CIB befektetési alapokat vásárolsz akkor ingyenes a Befektetési számlavezetés. A CIBnek van több befektetési alapja ami stabilan hoz 5%-ot. Nincs vásárlási díj és az eladási díj is 100Ft amennyiben min. 1 hétig áll a pénzed az alapban.

Kamatadót eleve csak inflációt meghaladó hozamra, a költségek levonása után volna erkölcsös kivetni. Negatív reálhozamot megadóztatni a szegény ember kirablásával egyenértékű. Ezzel az erővel a hitelkamatra is kivethetnék a kamatadót.

Lassan eljutunk oda, hogy nem éri meg lottózni, mert nem fog kamatozni a pénz. Szomorú, hogy az embertől még az álmait is elveszik.

A tranzakciós adó miatt a Bankokat csak még jobban "megutálják" az emberek. Bankban dolgozom, és elég kellemetlen volt előadnom minden ügyfelemnek, hogy azért "hárítja át" az illetéket a bank csókolom, mert ha magácska utal 1 ezrelékért, az illeték meg 2 ezrelék, és a bank "átvállalja" akkor lényegében a bank ad magácskának 1 ezreléket hogy itt utaljon. Rövid időn belül megszűnnénak a bankok... szomorú, de akárminek is hívjuk az adónemet, azt mindig mi, egyszerű emberek fogjuk kifizetni, nem a vállalatok akikre azt kivetik. Így van ez az iletékkel is, meg az új útdíjjal is. stb stb stb...

"azt mindig mi, egyszerű emberek fogjuk kifizetni, nem a vállalatok akikre azt kivetik."

Erről a kormány zemberekezése jut eszembe (nem a zemberek fizetik meg). Melynek, ha kicsit belegondolunk, lényege, hogy az alkalmazott ember, a bank, telefontársaság, közműcég tulajdonosa (részvényese) viszont nem az. Elég veszélyes világkép. Mondhatnám, kommunista.

A cégek is csak azért vannak, mert a tulajdonosaik úgy gondolták, ebbe fogja fektetni a pénzük egy részét. Ugyanúgy hasznot hozó tulajdon, mint egy bankbetét, vagy ingatlan... Nem kéne démonizálni azt, akinek van ilyen.

Amúgy ez érinti a közüzemi számlákat? Nekem a lakáshitel miatt kötelező volt a folyószámla, és innen vonják le a gáz-, villany-, telefon-, stb. számlákat.
Mivel a mostani munkahelyemen készpénzben kapom a fizetésem, elgondolkoztam, hogy nem volna-e érdemesebb sárgacsekkre váltanom. Az, gondolom én, még ingyenes, a választások előtt nem fogják ezzel sarcolni a nyugdíjasokat.

A tranzakciós illeték és a béka feneke alatti kamatok miatt a múlt héten inkább kivettük a pénzünket a helyi takarékszövetkezetből. Az ott dolgozó hölgy sajnálkozva, de együtt érzően bólintott, hogy megérti miért szüntetjük meg a számlát. Azt tanácsolta, hogy ha tehetjük, vigyük külföldre a megtakarításunkat. Na meg elejtett egy sóhajt, hogy nem csodálkozna, ha hamarosan több munkatárástól is megválna a takarék...azért ez már valahol szégyen (az országunknak), hogy egy magyar banki dolgozó is külföldre tanácsolja az embereket a pénzükkel.

És akkor mondjuk vegyük azt az esetet, hogy azért veszi ki vagy utalja át, mert autót vagy ingatlant vásárolna belőle. Na akkor mit fizet még rá? VAGYONSZERZÉSI ILLETÉKET, miután már azért is fizetett, hogy a "vagyont" (ami évek óta legyen autó vagy ház, csak veszít az értékéből legtöbb esetben) megszerezhesse. LOL.

Egyfelől tényleg felháborító eset, hogy egy ilyen agyatlan törvény miatt egy hosszabb távú lekötést fel kell törni, másfelől meg ez az az eset, amikor felmerül, hogy mire kell 20 milló forint készpénz. Nem lehet, hogy el lehetne utalni olcsóbban?

Hát igen a banki versus utcai árfolyamok különbségei is megérnének egy jeremiádát...

Szóval nyilván ő tudja, de ha belegondolok, hogy 20 milla készpénzt először át kéne váltanom a kedvenc valutásomnál és utána ezt még a hátizsákomban ki kéne vinnem az országból, akkor nagyon alaposan megnézném, hogy milyen módon tudnám elkerülni ezt.

Egyébként az EU igazán kikényszeríthetne egy EU szintű, olcsó átutalási rndszert a bankokból, mondjuk hasonlóan ahhoz, amit roamingügyben csináltak...

Hát akkor utalja el, az még néhány helyen díjmentes, CIBEZZ-nél, meg a Gránitnál, ha havi 150 beérkezik.

Miert kell felvenni?

Mester ez most nagy bolondság!
Ha már a "jóember" lekötötte mondjuk 3 hónapra és feltöri a meg nem kapott kamat tuti több,mint a + 3 ezrelék,mert ugye mikor lekötötte is volt már 3!

Csak az nem mindegy, hogy egy adót a teljes népességre (beleértve a nyugdíjasokat, akik pl az idén 3% reálnyugdíjemelést kaptak ajándékba feleslegesen, törvény csak inflációkövetést ír elő, ha nincs gazdasági növekedés), vagy csak az aktív, jelenleg is nagyon túladóztatott (100 forint nettó kb 200 forint bérköltség) rétegre terhelünk rá.

Ja, nem marad szinte semmi sem, szóval egyezzünk ki fórumtársak abban, hogy mondjuk ki az aranyközép utat, tőzsdézzünk, de tőkeáttétel nélkül!

ingatlant átutalással kell vásárolni nem kápéval. 20 millió kp minek neki legális célokra (adócsalás mentes)? intézze talán átutalással. A helyi takarékszövetkezetes hölgy tényleg félhet is, itt az idő hogy kirugják. Vigye külföldre a kedves ügyfél, ott legalább nulla a kamat a térképen balra lévő országokban. Próbálja helyette Szerbiát (életszerű). Forint lekötésre mennyit ad Szlovákia? Jahogy semmit, csak euróra. Aha. Akkor átváltani - visszaváltani. Készpénzzel utazgatni. Életszerű.

Mert az átutalásért nem kell fizetni, ugye (most már ott sincs mindenütt limit, ha jól tudom, tehát min. 0,3%, ami húszmillás ingatlannál már nem egy kóla ára...)? Persze, ahogy Móricka... énnekem korábban egy bank privátbanki státuszt ajánlott mondom van ingyér kp felvét VAGY átutalás? Há az nincs, egyik se, van "emelt szintű" vagyonkezelés meg biztosítás meg anyám kínja, öt százalék engedmény messze elkerült luxusboltokban, ami nekem nem kell....nem is lettem akkor privátbanki ügyfél...

szóval lehet hogy nullához közelítő kamat van sok nyugatabbra lévő helyen, de arrafelé állambácsi azért visszamenőlegesen nem akar filléres atm-kivéteket meg számlabefizetéseket adóztatni....és ezért a bankok is képesek egy rakás alapszolgáltatást viszonylag díjmentesen kínálni.

Privátbanki szolgáltatás azoknak kell, akik nem értenek a pénzügyekhez és azt hiszik a bank az ő érdeküket képviseli.

Hoppá!

hir24.hu/belfold/2013/07/16/mi-fizetjuk-a-miniszterek-allamtitkarok-bankszamlajat-is/

origo.hu/gazdasag/20130716-magyarok-a-legjobban-kereso-bankarok-kozott.html

Magyarországon 8 bankár keres többet évi 1 millió €-nál.

Nekem lenne két fontos kérdésem, amire olyantól várnék választ, aki ért is hozzá.

1) Mostanában változik a kamatadó. De mi van akkor, ha valaki a változás dátuma előtt már rendelkezett egy részvénnyel, amit csak később ad el. A nyereségét a vásárlástól számítva, ha van, felosztja az időintervallumok szerint és egyik részére egyik, másikra pedig a másik százalékkal számol? Vagy pedig a változáskori árfolyamot kell figyelembe venni? Mind a kettő hülyeség szerintem. Valójában ez nem számszerűsíthető! A törvény valamit előír nyilván, de milyen elvek alapján?

A kereskedés lezárásakor keletkezik a nyereség. Ebben az esetben amikor eladod a részvényt. Az akkori adót kell megfizetned.

Ezért mondják azt, hogy érdemes lezárni a pozíciókat még júliusban és újranyitni. Csak hát az sincs ingyen.

2) Ha valaki egyik bankból a másikba utal, de saját számlái között, azaz a tulajdonos azonos, akkor az olyan mintha az egyik zsebéből a másikba rakná a pénzt. Szerintem abszurd, hogy erre tranzakciós adót kelljen fizetni. Mi alapján? Ez nem alkotmány ellenes? Az természetes, hogy a bank leveszi a tranzakció költségeit, de az államnak mi köze van ahhoz, hogy én melyik bankban tartom a pénzem? Ez számos ponton vitatható jogilag.

Ha ingatlant veszel, akkor is egyik zsebedből a másikba rakod a pénzt, mégis fizetünk illetéket.

alkotmányellenesnek nem gondolnám. De én is igazságosabbnak tartanám, ha saját számlák között nem lenne tranzakciós adó. Ezen kívül a kormány által sokat hangoztatott bankok közötti versenyt is megöli. A mai kamatszintek között nincs olyan kamat, ami mellett megérné utalgatni egy kedvezőbb kamatért.

És mi van a malaccal? Ami eddig mindig mindent vitt!

Nekem az nem világos, hogy ha van korábban lekötött betétem, ami aug. 1. után jár le, akkor már azután is eho stb. befizetési kötelezettségem van?
Ha van aug. 1-je előtt nyitott TBSZ-em, de abba aug. 1. után utalok, az ok?

Komolyan tépem a hajam, a lekötött pénzem azért van, hogy rá se nézzek jó ideig, erre pár havonta sarkból kiforgatják az egészet; lassan tényleg jobb lesz, ha bevarrom a cihába vagy aranyat veszek és elásom, legalább foglalkozni nem kell vele.

Azt meg fel nem foghatom, hogy egyre inkább tendencia a kp forgalom visszaszorítása, pl. Svédországban vannak helyek, ahol kp-vel nem is lehet fizetni, erre nálunk az átutalástól kezdve minden pénzmozgás fizetős.

Valaki leírná, miért jó a betétek felszámoltatása?

(Csepp +morgás a végére: a lekötött betétemből jó ideig bármikor törhettem fel részösszeget. Most szembesültem vele, hogy csak_banki munkanapon. Hát a nénikétek

Az állampapír EHO-mentes!
Eléggé egyértelmű, hogy a lekötött bankbetétek minél nagyobb részét az államkincstárba szeretnék terelni.

Közben erre jutottam (állampapír, tartós lekötések legyenek, így a bankok jobban tudnak hitelezni ft alapon); a a többi kérdésemre kikerestem a választ is.

Ettől még szentségelek erősen, mert hát jó gondolat, hogy állampapír stb., de ha a havi 5-50es megtakarításoktól elveszik a népek kedvét, nem nagyon lesz miből állampapírt venni...

"Eléggé egyértelmű, hogy a lekötött bankbetétek minél nagyobb részét az államkincstárba szeretnék terelni."

Csak arra nem gondolnak, hogy van, aki a választás előtti utolsó évben elvből nem növeli az államnak kölcsönadott összeget egy forinttal sem. Hehe!

Az aug.1 előtt nyitott TBSZ-ről bármikor veszel ki pénzt, nem kell EHO-t fizetned. Az aug.1-től nyitott TBSZ-nél, ha a 3. megtakarítási év letelte után veszel ki pénzt, nem kell EHO-t fizetned, ha korábban, akkor igen.

Akkor hát most van itt az ideje megvenni a szerszámokat, teherautókat, méhcsaládokat, irodabútort és egyéb termelő eszközöket.

Bár azok birtoklását is lehet adóztatni, de szerintem egyelőre nem tervezik.

Valahol az oldaon olvastam egy olyan megjegyzést, hogy miért nem veszünk tőkevédett befektetési alapot. Pár sort írnál erről? Köszi!

Bocs ha már volt, most akadtam Rátok.
Naszóval:
Citi bankos vagyok az idők kezdete óta, de legalább 10 éve. Telefonon felhívtak, hogyha 2M számlafő összeget elérem (azaz folyószámla+takarék számla+befektetési számla) akkor a korábbi ingyenes számlacsomag megmarad. Sőt: 5% éves kamatot adnak a tak számla plusz-hoz ami azt jelenti, hogy napi kamat, ha a folyószámlán 3k Ft-ot tartok (de az is beleszámít a 2Mbe de ugye csak 1,7M kamatosodik akkor)

Azaz "csak" az adókat kell fizetni,az sms hirnökszolgálatot meg a kártyadíjat. A citi sosem nyúlt a zsebébe ha kamatokról volt szó, de ez elég jól hangzik... Sajna nem tudok olcsón elszabadulni innen, max. ha jobb ajánlat lenne a befektetésem helyezném át. Mit szóltok, ez jó ajánlat?

Cikkgyűjtemény
Új vagy az oldalon? A gombra kattintva találod az eddigi fontosabb cikkek gyűjteményét téma szerint.
Megnézem!
Keresés
Kövess minket
facebook
youtube
Hirdetés
Támogatás
Ha szeretnéd, van lehetőséged anyagilag is támogatni a munkánkat.

Átutalással a Raiffeisen Bank 12020407-01558219-00100002 számlaszámra a Kiszámoló Egyesület részére. A közlemény "Támogatás" (fontos!)
Bankkártyás támogatási lehetőség hamarosan. Köszönjük, ha érdemesnek tartasz bennünket a támogatásra.
Archívum

Archívum

crossmenu
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram