Lakhatsz délen is

2017-10-10
Oszd meg ismerőseiddel a cikket: 

A mai világban egyre több olyan munkalehetőség van, ahol nem vagy helyhez kötve. Programsorokat a világ bármely részéről írhatsz, ahol egy notebook és internet a rendelkezésedre áll. Az ügyfeleid weboldalának a SEO-ját is ápolhatod távolról és rengeteg egyéb munka van még, amit távmunkában végezhetsz. Ha mégis találkoznod kell egy-egy ügyféllel, a fapadosok világában az sem egy vagyon, ha havonta haza kell repülnöd.

A legtöbb éves utasbiztosítás egyhuzamban 60 vagy 90 napig érvényes, elég két-három havonta egy fél napra hazajönnöd, hogy érvényes legyen a biztosításod újra.

Csak a kíváncsiság kedvéért rákerestem a booking.com-on, mennyibe kerülne két főnek és egy négytagú családnak egy hónap egy négy vagy ötcsillagos szállodában, all inclusive ellátással az egyiptomi télben. Valamiért szimpatikusabb lenne a februári plusz 22-24 fok a fűtött medence partján, mint a mínusz 15 fok itthon.

Egy négytagú család teljes ellátással, napi hat étkezéssel akár 280 ezer forintból megúszná az egész februárt teljes ellátással egy 4-5 csillagos hotelben Egyiptomban. (Két főnek 200 ezer forint körül van a végösszeg.)

De még egy április is megúszható a négytagú családnak 330-340 ezer forintból, pedig akkor már kifejezetten jó az idő arrafelé.

A repülőjegy négy főnek kicsit elcsúnyítja a képet, mert 400 ezer forint retúrban, a vízum (ha kell) további 100 dollár.

A repülőjegy miatt egy családnak már közel 700 ezer forint egy hónap (igaz, ez nem több, mint egy egyhetes nyaralás főszezonban), de két főnek 350-400 ezer forint teljesen vállalható összeg, ennyi pénz itthon is elmegy és akkor még magadnak főzöl és takarítasz. Ekkor még havi egy hazaút is benne van az árban.

Csak azért néztem Egyiptomot, mert többször voltunk, relatív közel van (kevesebb mint négy óra a repülőút), szeretjük és télen is tavasz van. Sok embertől hallottam már, hogy kétszázezerért bérelnek házat a Kanári szigeteken, vagy Thaiföldön, igaz abban még nincs benne az ellátás.

Ahogy drágul az élet idehaza (elég csak a budapesti bérlakás árakra gondolni), egyre kevésbé lesz megfizethetetlen luxus egy luxusszállodában lakni valami meleg klímájú országban. Persze annak, aki megteheti. (Mi sajnos nem tehetjük meg a gyerekek miatt, de azért jó róla álmodozni. Egyszer majd csak felnőnek, vagy magántanulók lesznek.)

Ha te már éltél így, vagy most is így élsz és dolgozol a távolból, oszd meg velünk a tapasztalataidat a hozzászólásokban.

 

Hozzászólások:

Komment szekció frissítés alatt!

Kedves Kommentelők!
Éppen egy új kommentmotorra állunk át, azonban a Kiszámoló blog régi kommentjei mind elérhetők, és az elmúlt 1 év Disqus hozzászólásait hamarosan, a következő napokban importáljuk az új rendszerbe. Ha van fontos észrevételed, kérjük, oszd meg velünk! Köszönjük a türelmeteket és megértéseteket.
169 hozzászólás
Legrégebbi
Legújabb Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Vicces, olcsobb mint a mostani parizsi lakberem 🙂

csak az a baj, hogy hiaba lehetne manapsag mar minden szamitogepes cuccot otthonrol csinalni nettel, ha egyszer a munkaado elvarja hogy bejarj...

persze jon a valasz hogy szabaduszokent kell csinalni, es ugy a jo, de nekem pont az a problemam hogy a webhez, meg ilyesmihez ertek, de ahhoz hogy hogyan kell ugyfeleket szerezni - nem. Ezert van az, hogy a ceg szamlaz utanam napi 500 eurot a cegnek akiknel kint vagyok, en meg latok ebbol brutto 3650, netto kb 2750 eurot.
Ha ugyanezt csinalnam maganzokent, akkor a (20 munkanappal) 10ezerbol adok utan megmaradna vagy 7000 havonta (jo, tb, betegbiztositas, szabadsag, nyugdij meg ilyesmi nelkul de akkor is). Csak annyi eszuk meg van, hogy tiltja a szerzodesem hogy atpattanjak az ugyfel kozvetlen alkalmazasaba 🙂

Néha nézem a nemzetközi házvadászok című műsort valamelyik ismeretterjesztő adón. Meglepően olcsón lehet nagyon jó helyeken nagyon szép ingatlanokat, venni/bérelni.
(Olcsónak én az 500-1000 USD közötti bérleteket, és 200.000 USD alatti ingatlanárakat tekintem.)

Egyebkent meg azt is tegyuk hozza, hogy egy hotellel foleg arrafele, szerintem meg lehetne egyezni egy hosszutavu tarifaban is, nem biztos (sot, szinte biztos nem) hogy a booking tarifajat kernek akkor is ha honapokig, vagy akar allandoan ott laksz.

Ismerős a helyzet... mi is gyerekek miatt vagyunk röghöz kötve.

Amúgy visszagondolva, pár éve voltunk két hétig cipruson és azért két hét alatt meg lehet unni azt a fajta ismétlődős kaját (hiába nagy a választék), de persze ilyenkor az ember kimegy és vesz magának azt amit akar. Mert megteheti 😀

Vagy ha mar nem is a vilag masik vege, de akinek ilyen a helyzete, az nem muszaj hogy Budapesten lakjon meregdragaert, lehet keleten, vagy kisebb telepulesen lakni fillerekert, ahol meg a levego is jo, es az etel is igazi. Net van, iskola van...

Ennek extrem formaja a neonomad mozgalom es hasonlok...

A temahoz kapcsolodo kedvenc oldalam: jobbatical.com/

Amikor - vegre - eljonnek a boldog, korai nyugger evek, tutira beprobalkozom valami hasonloval. Szigoruan par oracskat/nap maximum.

A globalizáció áldásos hatása.

@Kiszamolo: ez igaz... ezert kell elmenni neha a minusz negyven fokba (najo tulzok, most februarban mikor voltunk csak minusz 38 volt) keletre, aztan orulni fogsz itthon a minusz 10-nek is 😀

Persze, nagyon szép és nagyon jó gondolat a fenti cikk, én is eljátszottam vele többször (banknak fejlesztek és van vpn tokenem, tehát tökéletes jelölt vagyok, fizetésem harmadából el lenne az egész család kint).

Viszont kötve vagyok a hobbijaimhoz, amiket ott nem tudnék űzni. Hát ezért nem megyek oda.

@Cs: erre mondana Kiszamolo, hogy akkor te most alternativa koltseggel szamolva tkp a fizetesed ketharmadat a hobbijaidra koltod... 😉

Távmunkásként pár hónapja rákattantam erre a témára. Az így élők digitális nomádoknak hívják magukat. Ezekkel a kulcsszavakkal sok infót lehet találni a neten.
Kicsit komplikáltabb a dolog, ugyanis nemcsak a klíma és a megélhetési költségek szempontok. Hanem az internet sebessége / stabilitása és az egészségügy állapota is. Ezen kívül a munkaadó és a tartózkodásod közötti időeltolódás (nem mindegy, hogy napközben kell kapcsolatot tartani, vagy éjszaka).
Hogy lehet ilyen melót megfogni infósként, grafikusként és egyéb távmunkás szakmákkal? Nekem pontosan úgy ment, ahogy leírták korábban az ilyen cipőben járók: kezd kicsiben, mellékállásban, bagóért majd amikor látja az adott cég, hogy jó vagy a szakmában és megbízhatnak benned, állandósítanak és fizetnek többet.
Gyerekeknek állítólag különösen jó egy időszak egy teljesen más környezetben, amíg még picik. Ezt olvastam.

A bookingos áraknál is vannak sokkal jobbak. Egyiptom 4 főre kerül hetente kb 200 euróba prnt.sc/gvmilf all inclusive ellátással. Bár szerintem Egyiptomhoz gyomor kell, ráadásul a lejutás/hazajutás/vízum/közbiztonság miatt csak az menjen oda, akinek a gyomra bírja az ilyeneket.
Viszont télen Máltán is van 180 euróért/hét 4 főre AI ellátásos hotel prnt.sc/gvmk0o). Innen legalább haza is tudsz jönni, ha keved tartja, és a repjegy is filléres.
De szerintem ha elvágysz a magyar hidegből, a Kanárin vegyél ki 250 euróért apartmant és oldd meg helyben a többit. Ha teheted menj Thaiföldre és oldd meg ott a többit.
Ha pedig nagyon fontos a pénz, de a meleg is, menj Törökországba. Emlékeim szerint fejenként és naponta 2 euróért már félpanziót kapsz a tengernél.

Biztos bennem van a hiba, de én úgy látom, hogy sem Magyarországon, sem máshol a világban nem preferálják a munkáltatók a távmunkát.
Jön a hr-es LinkedIn-en, hogy "Hú, a profil alapján de kellenél, nem akarsz váltani?" "Távmunka?" "Ja, bocs, úgy nem..."

Másik:
- Távmunkában lehet?
- Háát, mire gondolsz? Lehetséges, mondjuk heti egy nap otthonról?
- Öööö... A távmunka nálam a "heti egy nap az irodában"-nál kezdődik.
- Ja....

Fél évet távmunkáztam (IT/web) Kambodzsából kvázi nomádként (bárokból, vendégházakból). Wifi mindenhol volt, de csapnivaló sebességű és megbízhatatlan, tehát a napi munka azért kihívás volt. Nyilván esete válogatja, lehet szerencséd egy nagyobb egyiptomi szállodával, de ezt nem ártana valahogy előre tesztelni, mielőtt kimész egy ilyen helyre. Persze ma már feltöltős mobilnet is van szinte mindenhol és akkor nem függesz annyira másoktól. Évekre valszeg nem mész ki egy fix üdülőhelyre, ha meg csak 1-1 hónapra, akkor otthon még úgyis fenn kell tartanod a helyedet. Persze 1-1 téli hónapot nem hülyeség így kibekkelni és ha nem hajtós a munka, lehet pihenéssel kombinálni és ha nem is jössz ki annyi rezsiből, mint otthon, a nyaralás részét beleszámítva megérheti.

Én pár éve Görögországot szúrtam ki erre a célra (válsághiénázni is), gyönyörű helyek, barátságos időjárás, baráti árak, nem tart semeddig a gyereket kivenni egy évre magántanulónak, tuti jobban megtanítanám neki a felvilágosodás irodalmát meg a rendi országgyűlést, satöbbi.

De őszintén, bele lehet őrülni szerintem abba az unalomba, se haverek, se rokonok, se szeretők, se fogorvos, se autószerelő, fodrásznő, kocsmacimbik, se paraszt szomszédok, se közös képviselő, semmi Gyurcsány meg Orbán meg Habony meg Győzike:) Hát milyen élet az ilyen:)

Amit távolról is csinálhatsz, annak konkurenciája is van távolról. Átmeneti időket élünk, gyorsulnak a változások, a tőke dinamizmusával kell versenyezni. Lehet nyerészkedni, hasznot húzni a távmunkából, de az esélyek erre is szűkülnek.

Egyiptomban tengerparti 5 csillagos, 8.8-as ertekelesu hotelben is "robbantott csirke" es hasonlo iztelen/fuszertelen borzalmak voltak minden nap az all inclusive menuben, plusz mind a ketten (az ovatossagunk ellenere) elkaptuk a "farao-atkat", aztan napokig tolhattuk az antinalt... A hotelen kivuli vilaghoz kepest meg a nyocker luxusnegyed.
Eszembe se jutna egy honapig ott elni.

En is hasonlon torom a fejem, multinal vagyok home office, csak akkor kihasznalatlanul allna a ceges auto, oszkar se menne

@nnk
Multik hely hiany miatt szenvednek, nalunk orulnek ha be se jossz
Bar tobbnyire szenior pozikra jellemzo a tartos home office, nekem pl kollegam, fonokom is kulfoldi, nincs kotodesem a magyar irodahoz

"nnk, én sok embert ismerek, "
Kérdés mennyire reprezentatív az ismeretségi köröd 🙂 Ha csak olyanokat ismersz, akik távmunkában végezhető szellemi munkából élnek, akkor elhiszem a magas arányt...

Amúgy az ötlet nem rossz, bár én inkább Norvégiába mennék 300.000-ért 🙂

Viszont ezen az ok-okozati kapcsolaton leakadtam, legalábbis ezt az irányt nem értem:
Ahogy drágul az élet idehaza ... egyre kevésbé lesz megfizethetetlen luxus

@Tibor cegeknek is elnie kell valamibol, fizetni kell az irodat a tobbieknek (nem mindenki wordpress / automattic akik pont nemreg szamoltak fel az irodajukat mert minek ha mindeki remote tolja), ha tozsden van, akkor szegeny reszvenyesek is elvarjak a profitot, aztan a tulaj is keresni akar rajta, stb. 3-4x lehuzas atlagosnak mondhato, sokan meg ezt is sokalljak. Nekem nagyon vicces mikor egy ceg az alkalmazottjait csak koltsegnek latja. Jo lenne ha ingyen bejonne a penz amit behuz. Egyebkent a helyedben elkezdenek nezelodni azert ovatosban ha rosszul esik ez neked. Nekem pl. nagyon rosszul esne hogy mennyit keresnek masok rajtam.

@Kiszamolo

Valaki távmunkás írhatna egy cikket, hogyan kezdte a távmunkát, érdekelne...

Hát, ez tényleg jó lehet annaki, aki kellőképpen gyökértelen, hogy ezt be tudja vállalni.

Harmadik éve élek külföldön, nekem hiányzik a hazám, a barátaim is, meg vannak olyan közösségek is ahová kötődöm. Hasznos tud lenni, sokat tanul az ember, nekünk is lett sok érdekes kapcsolatunk, de mégsem tudom elképzelni, hogy lesátorozzunk itt (nem is volt cél).

Igazságtalannak találjuk a nyugati cégek magyarországi összeszerelő-üzemeinek béreit, tán csak a negyedét fizetik a dolgozóiknak az anyaországhoz viszonyítva. Leképezve az említett távmunkára, valahol kicsiben ugyanaz, a különbség csak a mérték, a határvonal, honnan számít, ki kizsákmányolt, ki haszonélvező. Szélsőséges példa lehet régebbről az Ausztriába ingázók haszna a kinti magasabb(de az ottaninál alacsonyabb) bérekből és a nyugat-magyarországi árakból. Tehát egyén szintjén akkor ebben semmi problémát nem látunk, sőt, ez egy nagyszerű lehetőség. Kimaradva, kihagyva pedig rabszolgák és gyarmat vogymuk?

Eszem ágában sincs kötözködni, egyszerű elvi kérdés, a szolidaritás még kullogni is elfelejtett a globalizált pályán.

Adózási szempontból ez hogy van? Ha nem vagyok otthon (és kiderül...) akkor nem adózhatok otthonn... elvileg ott kell adózni ahol az év nagyobbik részében vagy.

Pár éve Tunéziában találkoztunk egy nyugdíjas bácsival, aki elmesélte, hogy többször töltötte már ott a telet szállodában más nyugdíjasokkal együtt. Élvezik a kellemes időt, a teljes kiszolgálást és egymás társaságát. Elmondása szerint inkább fizeti ott a szállodát, mint itthon a gázdíjat. Mi csak csodálkoztunk, hogy ennyi esze van és milyen jó neki, hogy ezt megteheti.

@Janos86: nem az zavar hogy keresnek rajtam, az addig OK, ok talaltak az ugyfelet, ok talaljak az uj beruhazasokat, fizetik utanam a jarulekokat stb (mert azert a brutton felul a ceg meg mast is fizet), ebbol kell a fizetest adni a tobbi dolgozonak is aki nincs kikozvetitve stb.
Az zavar, hogy ami marad, az nekem nem eleg 🙂
Meg ami meg jobban zavar, hogy az ilyen kis cegeknel nincs sok elorejutasi lehetoseg, valtani szeretnek mar egy ideje egy nagy ceg fele, ahol van hierarchia es perspektiva, meg talan jobb a berezes is.
Keresgelek, palyazgatok, de nagyon nem ertek en ehhez az oneletrajzirashoz...

@Rojtos
Az a legkevesebb, ott adózol, ahol neked legkevésbé fáj és meg is tudod oldani. Ehhez még költözni sem kell, ha van pénzed, akkor eléd is mennek. Set up a trust mate, on shore.

zsizsik: Erre mondta egy állásinterjúra várakozó srác, hogy addig örüljünk, amíg Rasid nem akar megtanulni magyarul. 🙂 Szerintem a már bevált, megbízható munkaerőt távmunkában is megbecsülik, csak el kell jutni odáig.

Ez nem is rossz ötlet, időnként meglépni egy-egy hónapra. Bár valószínűleg akkor már airbnb-n keresnék inkább egy jó lakást, a hosszabb távú bérlésre jellemzően kedvezményeket is adnak. Egy all inclusive szálloda az egy turistarezervátum, aminek semmi köze a helyi élethez, nem igazán lehet belekóstolni az adott ország/város igazi hangulatába.

Egy ilyen tartalmú cikk teljesen indokolt lenne Nyugat-Európában, vagy az USA-ban, Magyarországot azonban nagyon nehéz megverni költségek szintjén. Persze érzem a cikkből az egyre hűvösebb idő miatti frusztrációt. Ha megnyugtat, ez nem mindenkire igaz, én ekkor élek, végigszenvedem az egész nyarat, a pulóveremet még mindig nem vettem elő és egy pólóba járok már reggel 8-kor is 🙂 Ha választhatnék, én Norvégiába költöznék, bár ott sajnos milliárdokba kerül egy ház, így ez nyilván csak álom marad.
Ha a low-cost életen érdemben gondolkodunk, akkor sokkal adekvátabb ötlet leköltözni Ózdra, Komlóra, Pásztóra, vagy valamelyik elnéptelenedő, de még élhető helyre Szabolcsban, Borsodban, Nógrádban. Verhetetlen költségszinten lehet itthon elvegetálni, nincs repülőjegy és az önellátás is rettentően olcsó.

@Deviáns Eddigi tapasztalatom alapján, ha beül az ember valahová, akkor 3-6 hónap múlva már jó eséllyel pendítheti meg a távmunka ötletét. Egyénként a távmunka sem való mindenkinek. Könnyen el lehet úszni. Nekem fel kellett állítanom egy szigorú napirendet magamnak, hogy ne éjjel-nappal a számítógép előtt üljek. De persze mindenkinek más működik.

Off

@Kiszamolo

Mit gondolsz a kulonbozo befektetesi applikaciokrol? Magyarorszagon keves van, es bankok nem is engedik a kozvetlen kommunikaciot (utalast, pl mint Amerikaban Acorns app), pedig szerintem sokmindenkit erdekelne.

Itt egy lista a legnepszerubbekrol:

forbes.com/sites/omribarzilay/2017/09/19/these-5-financial-apps-will-help-you-save-thousands-of-dollars-every-year/#7095c4153957

Kar, hogy csak kulfoldon mukodnek.
Mindenesetre akar egy jo cikktema is lehet neked 😉

Távmunkás állás van sok. Mi kb. 40-en vagyunk, és az irodavezetőnk kivételével mindenki támunkázik, néha ő is., ilyenkor az irodaház recepcióján átveszik a futároktól a csomagokat.

És nem csak nálunk van ez így, hanem ahol a teljesítmény a lényeg (és nem a munkaidő), és ezt tudják kezelni szervezeti szinten, ott szerintem már sok helyen. Ez nem mindig könnyű, ezért én megértem, ahol nem így van. Egyébként IT cég vagyunk, van épp szerver üzemeltető állásunk nyitott 🙂

Távmunkát úgy lehet elkezdeni, hogy előbb bizonyítasz, olyasmit csinálsz, ahol a teljesítmény a fontos, ja és lehetőleg nem alkalmazottként... Persze nem mindent lehet, pl. itthoni adásvételeket nehezebb a tengerpartról bonyolítani... 🙂

Egyiptom meg egyéb egzotikus helyek - nincs tapasztalatom, de én jobban érzem magam Európában (kultúra, biztonság - bár az utóbbi időben pár EU város sem tűnik túl biztonságosnak...) A gyerek kérdés is fontos: jó iskolának is kell lenni ott, ahol egy család élni szeretne.
Amúgy a gyerek sztem nem kizáró ok, beiratkozol egy külföldi iskolába iskolaidőben, nyáron meg itthon nyaralsz... Gyerekek megtanulják a nyelvet, egy ideig ez jó. De Egyiptomban iskolába? Ahol meg jó élni és jó az iskola, az lehet, h drágább is 🙂

Szóval nem is olyan rossz hely Magyarország... Én inkább vidékre mennék, vízparthoz közel, stb., ha már távmunka, lakni ott is olcsóbb.

Az ötlet jó, a gond a vízummal van. Nem szokás ugyebár 2, max 3 hétnél tovább nyaralási célból tartózkodni valahol, könnyen felkelti a hatóságok figyelmét, hogy mit is tetszik itten csinálni ennyi ideig. És ha kiderül, hogy turistavízummal dolgozgatni tetszik....Törökországban közeli ismerősöm került emiatt igen komoly gondba, követségi beavatkozásra is szükség volt.

A másik gond az üggyel, hogy amíg kint pihengetsz, addig itthon lenyúlják a megrendelőidet, akik fizikailag is az országban vannak. És ha valamiért mondjuk két nap múlva találkozni kell, akkor azért az drága mulatság.

Egyébként működhet, bár Egyiptom és Törökország nem véletlenül olcsó jelenleg.

Érdeklődve olvasgatom itt a véleményeket, egy biztos, ez csak bizonyos állásoknál működik. Gyerekekkel foglalkozni, gyógyítani, direkt szolgáltatásokat nyújtani (fodrász pl.) nem lehet távmunkában. Szerencsére:)

Sokszor kívülállóként érzem magam itt, de ez nem baj.
Majdcsak meglátom én is a piaci rést. Mondjuk kimegyek Egyiptomba a kint élő távmunkások gyerekeit fejleszteni;)))

Én így élek.
Egyik Kanári szigeten. A szállásom havi 800 euro/hó vagy 7200 euro/év (600 euro/hó így) Ez egy hálószobás apartman, medencével. Ellátás nincs, takarítás ha kérsz van. Mosógép, tv, hűtő, stb. adott.
De tudok 2 hálószobás házat azonos áron, de ott nincs medence. Mehetsz az óceánhoz.
Akiket itt ismerek, nem informatikusok. Vagy "hippik", vagy cégtulajdonosok, vagyonukból élők. Főleg németek. Persze egy idő után itt mindenki hippivé válik, aki szerint mindenhova tökéletes öltözék egy póló, rövidgatya, papucs.

Iroda, üzem bekamerázva, hangkapcsolat beállítva, gyakorlatilag mintha ott lennél. Pár havonta hazautazás pár hétre.

Élünk, dolgozunk, sétálunk, túrázunk, horgászunk.
Nincs színház, régi barátok, rokonok. 🙁

Repjegy sajna nem olcsó, a fapados is drága ha neked konkrét időpontra és helyre kell a jegy.
Viszont mindig jó az idő, ilyenkor 8 hónapig szinte csak halat eszem.

Elméletben ezek a dolgok mindig jól hangzanak.

Aztán az apartman mini székén és asztalánál görnyedve már másként fest a történet, főleg mikor hol van net hol nincs, ha van is extra lassú.
1-2 hónapra nyilván nem fog senki kiépíteni egy irodát (kényelmes szék, asztal, monitorok, megbízható net kapcsolat stb.), ezek nélkül meg azért nem kényelmes dolgozni, már ha lehet egyáltalán.
Persze mindenki másképp dolgozik, telefonokat intézni, tabletet nyomkodni a medence partján is lehet a nyugágyból.

Freelancer.com és társai:
szerintem nem érdemes, rengetegen szinte ingyen, vagy teljesen ingyen dolgoznak csak a pozitív feedbackért. Bár biztos volt akinek bejött a regisztrált 25,7 millió userből..

Vidékre költözés:
főleg akinek van kötődése annak érdemes kiöltözni, 1 pesti panel árán már nagyon komoly házak vannak vidéken, de bérelni is olcsó, és sokkal jobb, élhetőbb a környezet.

@Kiszamolo
Tudom milyen egy "jó" hotel 😀 Viszonylag gyakran beköltözöm mindenféle AI szállodákba itthon és külföldön is ( pl. most a hétvégén is), de tartósan nem bírnék ilyenekben élni, hiába esetleg olcsóbb meg kényelmesebb mint bérelni/venni esetleg.

Én is távmunkában nyomom jelenleg. És eszemben sincs váltani, többek között a fentebbi kommentemben írtak miatt. Nem is panaszkodásból írtam, hogy "de szeretnék én is, de nem sikerül", hanem egyszerűen a tapasztalatok. Vannak periodusok, mikor napi több megkeresés jön LinkedIn-en, vagy a profession.hu-ról (mindig sikerül a legmélyéről előbányászniuk a cv-met), de az első kérdés után... hát az sajnos nem...

Valaki kérdezte, hogy kezdődik a távmunka? Én a prog.hu-n találtam a hirdetést, kifejezetten távmunkást kerestek (nekem meg pont elegem volt a napi 3 óra ingázásból).

"csak akkor kihasznalatlanul allna a ceges auto, oszkar se menne "

???? céges kocsival oszkározol??

Egy dolog még fontos lehet: a mosás és vasalás, ami extra költségként fog jelentkezni ha hotelben laksz.

Ha valaki már azt nézegetné, a kinézett célpontokon az év mely részében milyen lesz az éghajlat, annak a weatherspark.com -ot ajánlom. A sok nagyszájú, bullshit, ellenőrizhetetlen forrásból dolgozó klímaoldal közt ők valódi segítség.

@pikánsgerenda Vízummal a helyzet lényegesen egyszerűbb, mint amit leírtál (ha sem a küldő, sem a fogadó országban nincs ostoba feszültség), mert nem avatkozol negatív mérleggel a helyi gazdaságba. Vki mindjart elmagyarázza, gondolom, én most nem.

@Kiszamolo:

tenyleg?! Naaaa. Alig varom mar, hogy megnyissak az API-kat es vegre lehessen szipkazni kodbol az infokat! Ez nagyon jo hir!

@Rojtos

"Adózási szempontból ez hogy van?"

NAV honlapján az info-füzetek közt találsz róla egy kivételesen jól érthető tájékoztatót. De amit Kiszámoló ír, azzal nagy erőlködés árán tudnál csak a jogallásodon változtatni. 🙂

+ ugye a szálloda versus bérlés/vétel költsége az alma és a körte hasonlítása, hiszen egy bérelt/megvett ház/lakás nyilván nem hasonlítható egy"átlagos" 2x nm-es szállodai szobával. Egy összehasonlítható, komoly nagyobb apartman költsége pedig gondolom meghaladja a nem szállodai bérlését. Lehet persze vannak helyek, ahol ez nem igaz...

Ha már dél, akkor Dèl-Kelet Àzsia.

Mondjuk messzebb van, de össze se lehet hasonlítani Egyiptommal: annyival egzotikusabb, szebb, biztonságosabb és kulturáltabb...és ugyanolyan olcsó.

Malajzia, Indonèzia, Vietnàm...

Cikkgyűjtemény
Új vagy az oldalon? A gombra kattintva találod az eddigi fontosabb cikkek gyűjteményét téma szerint.
Megnézem!
Keresés
Kövess minket
facebook
youtube
Hirdetés
Támogatás
Ha szeretnéd, van lehetőséged anyagilag is támogatni a munkánkat.

Átutalással a Raiffeisen Bank 12020407-01558219-00100002 számlaszámra a Kiszámoló Egyesület részére. A közlemény "Támogatás" (fontos!)
Bankkártyás támogatási lehetőség hamarosan. Köszönjük, ha érdemesnek tartasz bennünket a támogatásra.
Archívum

Archívum

crossmenu
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram