Offtopik: VPN, azaz lehetsz amerikai is az interneten

2013-04-26
Oszd meg ismerőseiddel a cikket: 

Sajnos magyarnak lenni az internet világában nem egy szerencsés dolog, legalábbis anyagi szempontból biztos nem az.

Ha bármit venni akarsz, sokkal többet fizetsz érte, mint mondjuk egy amerikai, vagy hozzá sem férsz egy-egy szolgáltatáshoz.

Csak néhány példát felsorolva:

Ha elő akarsz fizetni a legnagyobb digitális újságokat forgalmazó cégnél, a zinio-nál egy magazinra, amennyiben európai IP címről jelentkezel be, mindjárt angol fontban lesz megadva az összes ár, ami mintegy 20%-kal magasabb lesz, mint az amerikai dollárban megadott ár ugyanarra az újságra. Ha még azt is bevallod, hogy magyar vagy, akkor további 27% ÁFÁ-t felszámolnak neked. Ami azért vicces, mert ha ugyanezt a magazint papír alapon rendeled meg, arra nem fizetnél ÁFÁ-t, míg egy internetről letöltött fájlnál igen. (Tudnivalókat a zinio-ról itt írtam.)

Az Amazon amerikai lakcím és IP-cím esetén sokkal olcsóbb, mint ha bevallottan magyar vagy. Sőt, rengeteg kiadványhoz hozzá sem férsz magyar címmel.

Az elektronikus könyvek esetében rengeteg szerző úgy akar előre kerülni a találati (népszerűségi) listában, hogy pár napra leviszi a könyv árát nulla dollárra. Nagyon sokan vadásznak ezekre az ingyenes könyvekre, hiszen lehet ár szerint is rendezni a könyveket.

Nos, ezeket az ingyenes kiadványokat is csak amerikaiak tölthetik le ingyen.

De megemlíthetném még a netflix-et is, ahol havi nettó 8 dollárért korlátlan havi online hozzáférést kapsz mintegy százezer filmhez, közte a legújabbakhoz is. Vagyis elfelejtheted a kábeltévét, az HBO-t, a dvd vásárlást, de még a torrentezést is.

"Természetesen", ez is csak amerikaik számára elérhető.

Szerencsére van megoldás a problémára: a VPN, azaz a virtuális magánhálózat (Virtual Private Network). Ezt igazából arra találták ki, hogy távolról biztonságosan csatlakozhass a céges hálózathoz. Azonban arra is remek, hogy elbújhass a neten egy-egy szerver mögé.

(Egyébként nyilvános internet kapcsolat használata esetén (pl. McDonald's, plázák, stb.) nem ajánlott még a levelezésedet sem megnézni, mert ellophatják az adataidat. Olvasd el ezt a cikket. Ez ellen is véd a VPN, illetve tulajdonképpen erre lett kitalálva.)

Amikor csatlakozol az internetre, kapsz egy úgynevezett IP-címet, ez alapján azonosítanak be. Ebből a címből (ami egy számsor) azonban az is kiderül, földrajzilag hol léptél fel a netre.

Azonban ha egy VPN szerveren keresztül netezel, ami például az Egyesült Államokban van, akkor a saját IP-címed helyett csak a szerver címe látszik, így egyből amerikainak fogsz tűnni mindenki szemében.

Így elő tudsz fizetni a netflixre, olcsóbban kapod a könyveket és újságokat az amazon-on és a zinio-nál.

Ennek kivitelezése egyszerűbb, mint gondolnád: androidos telefonon én például a Hideninja nevű használom, kiválasztom, hogy melyik országban lévő szerverhez csatlakozzon és nyomok egy csatlakozás gombot. Ennyi az összes dolgom.

Ez a program pro verziója egyszeri öt dollár kiadást jelent, de a legtöbb fizetős alkalmazás is 3-4 dollár 3-5 GB adatforgalomig. Évente egyszer bőven elég feltölteni az egyenleget.

Ha pedig a netflixen akarsz filmeket nézni, akkor válassz havi VPN előfizetést, az is 4-5 dollár, de havonta, korlátlan letöltéssel. Azonban vigyázz arra, hogy VPN-en keresztül lassabb a kapcsolat, ez újságrendelésnél nem feltűnő, azonban  filmnézés közben az lehet.

Ha felléptél a VPN-re, a whatismyipadress.com oldalon tudod ellenőrizni, tényleg amerikai lettél-e. Néha téved a térképpel, ilyenkor a netflix oldalára érdemes felmenni. Ha nem azt írja ki, hogy sorry, csak amerikaiaknak, akkor nyert ügyed vagy.

Ha most azt gondolod, hogy ez nem szép dolog, szerintem semmi rosszat nem csinálsz. Nevetséges az, hogy minden könyvet és újságot adó és vámmentesen tudsz behozni az országba, de ugyanezért a kiadványért elektronikusan közel 50%-kal többet fizetsz, ha magyar vagy, mert csak. 

Ha a cégek annyira aktívan ki akarnák szűrni a vpn-es ügyfeleket, letiltanák az ismert vpn szerverek IP-címeit, valamint csak amerikai bankkártyát fogadnának el fizetéshez. (Ez kiderül a kártya sorszámából.)

De egyáltalán nem törik magukat, ők azzal takaróznak a hatóságok felé, hogy az IP címet szűrik, de egyébként szerintem örülnek a plusz ügyfélnek. (Állításuk szerint szerzőjogi okokból és uniós adózási okokból sokkal drágább minden az uniós ügyfeleknek. Különösen a szerzői jogi rész tűnik nekem viccesnek, amikor maga a könyv írója árazza be a könyvét az amazonon, vagy egy indiai magazin miért olcsóbb egy amerikainak, mint egy európainak?)

Ilyen vpn programot okostelefonra éppen úgy találsz, mint az otthoni gépedre. Otthoni gépen például ezt használtam, ennek is van ingyenes verziója. Ha elakadnál a beállítással, egy kis böngészéssel meg fogod találni a kérdésedre a választ a gugliban.

(Nagyon fontos!: Senkit nem szeretnék semmire rábeszélni, ha ez szerinted valamiért csalás, ne használd a lehetőséget. Szerintem ez még a pont belefér kategória, hiszen nem lopsz senkitől semmit. Amikor interneten rendelsz valamit, mert olcsóbb Kínából behozatni az adók miatt, mint itthon megvenni, ugyanezt csinálod. Vagy ha az Apple annyiért adja itt a termékeit euróban, mint az USÁ-ban dollárban, csak mert itt többet akar keresni, persze, hogy az USÁ-ból fogod behozatni. Akkor ez is csalás, mert az Apple másképpen akarja, mint te, te meg kijátszod a rendszert, csak mert van egy barátod az USÁ-ban, aki megveszi neked olcsóbban. Ha Ukrajnában tankolsz, mert ott olcsóbb, vagy a németektől hozol élelmiszert, mert ott alig van rajta ÁFA, akkor szintén csaló vagy ezen logika alapján. De még egyszer: ha szerinted ez már csalás, akkor semmiképpen ne használj VPN-t (sem).)

Ha szeretnél többet tudni a pénzügyekről, gyere el az Akadémiára, hamarosan indul a következő. Csekély 25 ezer forintért hat alkalom alatt megtanulsz mindent a pénzügyekről, amit alapfokon tudnod kellene.

Valódi pénzügyi tanácsadásra van szükséged, eleged van már az ügynökökből? Kattints a linkre további információért.

Olvasd el a többi pénzügyekről szóló írást is a kiszamolo.hu oldalon.

Ha szeretnéd tudni, hogy új poszt jelent meg a blogban, jelölj be minket a facebookon.

 

Previous Post
Csak hogy értsd

Hozzászólások:

Komment szekció frissítés alatt!

Kedves Kommentelők!
Éppen egy új kommentmotorra állunk át, azonban a Kiszámoló blog régi kommentjei mind elérhetők, és az elmúlt 1 év Disqus hozzászólásait hamarosan, a következő napokban importáljuk az új rendszerbe. Ha van fontos észrevételed, kérjük, oszd meg velünk! Köszönjük a türelmeteket és megértéseteket.
64 hozzászólás
Legrégebbi
Legújabb Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Azért az se mindegy, hogy milyen VPN szolgáltatót választunk magunknak, hiszen adott esetben rájuk bízzuk az adatainkat úgy, hogy nem lehetünk biztosak abban, hogy nem tudnak visszaélni vele.

A fizetos jobb nevu VPN szolgaltatoknal ilyesmi problema nem szokott lenni.
Amugy ha csak a tartalom elerese kell, akkor egyszerubb (es talan olcsobb) egy proxy berlese. Persze ha biztonsag is kell akkor kell a VPN.

mégis milyen adatokat bízol rájuk?

Minden adatot rájuk bízol, amit elküldesz (még ha külön le van kódolva is):
- ha bankkártyával vásárolsz akkor annak az adatait beleértve a CVV2-t
- minden jelszavadat, ahova belépsz
- stb.

Ugyanis ennek a proxy/VPN-szolgáltatónak ideális a helyzete egy ún. man-in-the-middle támadáshoz. Ez lényegében annyi, hogy te azt hiszed a szerverrel beszélsz, ő azt hiszi hogy veled beszél - közben meg mindketten a támadóval beszéltek, és ő kódolja át egyik titkosításról a másikra.

_Nagyon_ meg kell bízni a proxy/VPN-szolgáltatóban ehhez.

...vagy legyel sajat magad VPN szolgaltatoja, hogy senkiben ne kelljen megbizni: ugyanez mint fent csak "advanced": amazon-ban berelni sajat VPS-t USA-ban (virtual private szervert), es egyebek mellett beallitani VPN vegpontnak is. Ez nalam mar csak foglalkozasi artalom. Egyebkent magyarnak lenni is megvan az elonye, itt Irorszagban pl az internet szolgaltatomnal le vannak tiltva bizonyos torrent oldalak, ha negyedevente arra vetemedunk hogy filmet akarunk nezni akkor a magyarorszagi szerverrol vigan lehet bongeszni a kinalatot.

Az első cikked amivel nem értek egyet. Egy saját történet, amit teljesen analógnak érzek a tieddel: 2 hete vettem szoftvert, magánszemélyként, pénzért (Intellij IDEA). A dilemma ugyanez volt, amit leírsz, megvehetem magyar címet megadva X-ért vagy amerikait, 0.6*X-ért. A feltételeket elolvasva, feketén-fehéren le van írva hogy saját valós lakcímet kell megadni, stb. A szoftver egyébként letölthető, a fizetés után a valid licensz kulcsot emailben küldik el. Mennyivel vagyok előrébb ha megveszem amerikai címre olcsóbban, ami az én értelmezésemben nem legális, mintha szerzek egy keygen-t a netről?

Nem beszélve a másik oldalról.
Én például rendszeresen teszek szert 100+ éves zsebórákra ebayről. Elképesztően mókás, amikor az USA-ból vásárolok egy óraszerkezetet,
amit a 48-as szabadságharc tájékán készítettek Svájcban,
majd vámot fizetve, szép aranytokban eladták az USA-ba,
végül tokjától megfosztva, működésképtelenül - de alkatrészenk még használható darabként - nálam köt ki, majd a 30 ezer forintos ára miatt rámverik a vámot és az áfát.

Vagy amikor autóalkatrész iránt érdeklődök, és kapok rá egy 85 ezres ajánlatot azzal, hogy két hét alatt tudják beszerezni. Miközben a másik ablakban nézem, hogy ha magam intézem, akkor 50 ezer németből, uniós garanciával, háztól házig DHL-lel.

Tehát szerintem sem a lopás kategória. Nyilván nem 100%-ban etikus, ahogy a tesco-ban zöldséget venni sem, hiszen a szegény parasztbácsira meg rárohad a háromszor annyiba kerülő, mégis belefér.

Egy valami nagyon kimaradt és lényeges is: perverz módon lelassítja az adatforgalmat, extrém esetekben le is fagy az egész rendszer. Én a Spotflux szoftverét használom, az egyből egy USA IP címet dob.

Ui.: Európában pedig más kell, mert például Németországban a YouTube-on az összes szám „office” verziója le van tiltva, na akkor másikat kell elővenni, amit saját magamnak írtam át. Amúgy hol vannak a régi szép idők, amikor a jó öreg TOR mögül kellett nyomni valami ál proxy szerveren át az okosságokat!

köszi ezeket az infókat, ezekkel totál nem voltam tisztában, már nem technikai részét hanem az árakat, áfát miegymást illetően. Igazán az lepett meg, hogy az amazonnál bizonyos cuccokat nem is látok .hu-s IP-vel

Ami a VPNt illeti, az inkább olyankor jött képbe, amikor a dolgozók elől elzárják az internet csapot, egy proxival, vagy websensel, vagy hasonló okosságokkal, vagy ha a youtube-on nem tudsz megnézni valamit...

Ilyenre a http://torvpn.com/magyar/ingyen_vpn.html t szoktam használni, és könnyen meg olyan gépen is, ahol az internet beállítások, telepítések ki vannak lőve, annyi, hogy a letöltött cuccot, be kell juttatni, pendrive, CD, vagy mailben, ha az van és belefér az adatmenyiség korlátba. és ezeket ingyen is engedi: http://torvpn.com/free.A

en a sajat serveremen futtatok proxyt (az USA keleti partjan van a gep), igy eleg sok problemat sikerul megkerulni (pl. Nemetorszagbol a fel Youtube nem elerheto)

a netflix nagyon jol hangzik, de akkor most 9 dollar vagy 4-5? :S
(jo, mindjart megnezem, de a cikkben mindket adat szerepel, talan eves fizetesnel lesz olcso a havidij?)

ja es a netflix.com fooldalan meg 8 dollar szerepel 😀

Amerikai lakcím generátor:
http://names.igopaygo.com/street/north_american_address

Nálunk elég olcsón lehet már berakni hostingcéghez saját szervert, nyilván ez lenne a legoptimálisabb megoldás, hogy pl. az USA-ban is berakni valahová egy saját szervert. Így VPN sem nagyon kell, elég lenne a szerverre egy http proxy és azon keresztül netezni, így ugyanúgy az látszana, mintha ott csücsülnénk az USA-ban. De mivel egy szervert karbantartani kell, néha bizony felutazni (nálunk pl. a BIX-be), az USA-ba nem mindig olyan egyszerű ez, ha behal a gép 🙂 Legjobb lenne szerver bérlés, így a karbantartást, hibaelhárítást a cég köteles elvégezni. Ismer valaki jó szolgáltatót kint, akinél lehet korrekt áron bérelni (virtuális) szervert? 🙂

en most a http://www.ugvps.com/index.php -nal berelek VPS-t, olcso, mukodik 🙂
regebben az amazonnal volt az egy eves ingyen idoszak alatt, de fizetoskent mar a legkisebb is nagyon draga ha folyamatosan megy 🙁

mivel vagy beljebb, ha http proxy-t használsz *saját* szerveren?
semmivel, sőt, anyagilag tuti, hogy szarabbul jössz ki.
(arról nem is beszélve, hogy azt "üzemeltetni" kell, míg egy bérelt vpn-t csak használni)

bármilyen megoldást használsz (vpn, ssh tunnel, socks, http, tor, stb.), pont úgy fog látszani, mintha ott ülnél..ez nem a http proxy kiváltsága..

felutazni, ha behal? lol.
ha normális szerver, akkor ott van az ilo port a gépen, ha pedig sufni pc akkor mondjuk ip-konzol..

ami ezen felüli (hw hibák), azt majd a hosting cég rendezi /bérelt gép, vps esetén/

Attól, hogy fizetsz érte, még nem lesz legális ha a szerződéses feltételeknek nem felelsz meg. Ha magyaroknak kétszer annyiba kerül, vagy extra adótartalma van, az szomorú, de ettől sajnos még mindig nem lesz legális vásárlás ha másnak adod ki magad. De ha jár erre egy jogász, majd kiigazít hogy hogy van ez pontosan.

Ez valóban csalás. Nem lehet összehasonlítani a papíralapú, fizikai valójában történő vásárlással. Mert ha fizikai valójában veszel valamit, az egyértelmű export-import ügylet, így az exportáló országban nem számítanak fel áfát, vámot stb. (a régi szép idők, amikor a német határon visszaigényeltük a Mehrwehrsteuert, aztán izgultunk a magyar vámon!). De digitálisan ez nem export-import, így felszámolják az adott országbeli adókat (jobb a békesség címén). Javaslom, keress meg egy export-import vám- adószakértőt, de addig is vedd le a posztot.

Nem is ezt javaslod: "amennyiben európai IP címről jelentkezel be, mindjárt angol fontban lesz megadva az összes ár, ami mintegy 20%-kal magasabb lesz, mint az amerikai dollárban megadott ár ugyanarra az újságra. Ha még azt is bevallod, hogy magyar vagy, akkor további 27% ÁFÁ-t felszámolnak neked. Ami azért vicces, mert ha ugyanezt a magazint papír alapon rendeled meg, arra nem fizetnél ÁFÁ-t, míg egy internetről letöltött fájlnál igen." Ha papíron rendeled meg, azt úgy tekintik, mintha kint mennél be a boltba és vennéd meg, aztán a határon, mikor kiviszed, visszakéred az áfát stb. Míg ha digitálisan, azt úgy tekintik, mintha itthon mennél be a boltba és vennéd meg, ezért számolják rá a hazai ÁFÁ-t stb. (érdekes lenne megtudni, hogy be is fizetik-e az apehnak). Hogy ez miért van így, nem tudom, ehhez kellene egy külker jog- és vámszakértő.

De ezért kérnek valós címet, amit a feneküket védve az IP cím ellenőrzésével ellenőriznek, illetve ezért csalás, ha nem valós címet adsz meg. Az ingyenes kiadványoknál is lehetséges közteher – mint volt/talán még van nálunk: az adományok után kell áfát fizetni, ezért le is álltak az adományok –, amivel nem akarnak foglalkozni, de lehet, hogy csak. Úgyhogy Kristóffal azt mondjuk: csalásra buzdítasz.

Jajj ne már! Ennyi hazahű embert! Gondolkozzatok már! Ha elmész Németországba és bevásárolsz mondjuk az Aldiban, akkor csaltál mert 0%-át áfát fizettél a kaják után? (ugyanis ott 0% az áfa az élelmiszereken - ezért (is) olcsóbb minden) Ha pedig a pénztárnál fizetéskor kérnél számlát a nevedre és megadod a magyarországi lakcímedet, akkor a pénztáros elkezdené keresni, hogy hohó pillanat, Maygarország? mennyi is ott az ÁFA lássuk csak? 27%? akkor enynivel többet tessék fizetni!?Dehogyis ugyanannyit fizetsz, továbbra is 0% áfával terhelten vásárolod meg. Ha különbséget tesz valamelyik cég árakban, az véleményem szerint diszkrimináció, amit talán nem is lenne szabad, de végképp etikátlan...

De másik példa. Mehetsz Ausztriába vásárolni mert ott esetleg olcsóbban jössz ki? Mehet es fordítva és jöhetnek hozzánk a szlovákok és a románok vásárolni amikor gyenge a forintunk és megéri nekik? Vásárolhatnak nálunk akár ingatlant is miközben nem laknak itt? Mehetsz Te Romániába vagy Ukrajnába tankolni mert ott olcsóbb? Elküldheted akár a barátodat is külföldre, hogy tankoljon a kocsidba miközben Te nem vagy ott? Aztán mégis a kilómétereket itthon használod el. Lejjebb Stanlee is elment Németországba megvenni a zeneszámát, aztán itthon hallgatja. A német kisnyugdíjas jöhet hozzánk nyaralni, mert nálunk olcsóbb (volt) minden?
Akkor ezek mind minde csalnak? Dehogy, csak egyszerűen kihasználja az információkból adta lehetőségeket.

De mondok mást. Az internet segítségével nézhetsz külföldi oldalakat/tartalmakat miközben azok nem Neked készültek? Egy indiai olvashatná ezt a blogot mondjuk google translate-el miközben nem neki szól a blog? Az internet segítségével megteheted, hogy vásárolsz egy pesti boltból (webshopon keresztül) mert ott a legolcsóbb valami, miközben nem utazol pestre sőt meg sem fordulsz ott? Elindulhatok én saját magam Londonba és utazok 2-3 napot autóval, és odaérhet a barátom mindössze 1 óra alatt mert repülővel megy? Akkor ő most csalt, mert igénybe vett más módot? Szerintem ezek mind azt bizonyítják, hogy szabad a piac, és szabad a világ, mindenki azt fogyaszt, ott és úgy, amire megvannak a lehetőségei és hozzá az információi. Kiszámoló pedig a régi tervei alapján egy ezt segítő blogot akart indítani, nem kizárólag egy pénzüggyel foglalkozót. Örülök, hogy vissza-vissza tér más területre is.

Kicsit eltér a témától, de azért ahogy a hosting szolgáltatások árait is néztem az amerikai szolgáltatóknál, egyszerűen elképesztő. Az itthoni árakhoz képest szinte fillérekért lehet tárhelyet bérelni weblapokhoz. Ha ehhez hozzáveszem még azt, hogy odakint mennyivel több az átlagkereset...

Sziasztok!
Az én problémám lehet, hogy kicsit más tészta, de hátha tudtok rá megoldást. Szintén amazon.com, vitaminkészítményt szeretnék rendelni, viszont Magyarországra nem szállítanak (We're sorry. This item can't be shipped to your selected destination.) Azért innen, mert ha itthon venném meg, duplájába kerülne. Tudom, hogy nem véletlen...

Az Amazon így védekezik. Az Amazon európai módon működő kereskedő cég. Ez azt jelenti, hogy ha veszel valamit náluk, és egy ideig nem kapod meg, majd reklamálsz, akkor nem vizsgálnak semmit, automatikusan küldenek egy újabb példányt. Viszont Magyarországról túl sok reklamálást kaptak, egyrészt a sok sviháktól, aki rájött erre, és így szerzett további példányt, másrészt a postások miatt, akik látják a csomagon a nagy amazon.com feliratot, és eltették azt (én így jártam). Ez ellen védekeznek azzal, hogy a végekre inkább nem szállítanak.

Timi: Próbáld ki a http://www.biovea.com/uk oldalt. Mostanság ausztriából szállítanak 2-3 nap... Úgy vettem észre, az UK árak a legjobbak, de érdemes lehet egyéb országok oldalait megnézni.
Ingyen posta, ha eleget rendelsz!

Egyébként érdekelne engem is, hogy van-e ilyen helyetted-rendelem cég, USA és UK esetén, hozzájuk megrendelném, ők meg nekem továbbküldenék...

Szia, én tudok segíteni. Ha megadod a termék linkjét, megmondom, hogy kb. mennyibe kerülne a szállítás MO-ra.

az amazonnak van amerikai meg UK oldala is. javaslom hogy probald az amazon.co.uk oldalt, esetleg az amazon.de-t

Ilyen problémákra létezik a uspack.hu

Magyar előadó egy számát akartam beszerezni, mert tetszett, az egész CD-t nem akartam megvenni, mivel a többi dal nem érdekelt. Mo-n lévő zeneáruházban is csak a teljes CD volt megvásárolható. A német Amazon oldalon meg lehetett venni, de csak német IP-címről, Mo-s ip cím esetén nem vásárolhatok letölthető mp3-at. Amikor legközelebb kint voltam, fogtam magam, és megvettem, letöltöttem. Biztos rosszabbul járt a zenekar, mintha megvettem volna a teljes CD-t, de jobban, mintha csak simán letöltöm valahonnan fizetés nélkül. Ha lenne VPN hozzáférésem, akkor nem kellett volna a vásárlással addig várnom, amíg fizikálisan ki nem utazom 🙂

> nem hiszem, hogy ingyenes könyvek vétele adócsalás lenne.

azt írtad "ugyanúgy fizetek érte és ugyanúgy dollárt" - én erre az esetre reagáltam. Az, hogy amerikaiak számára ingyenes könyvekhez jutsz hozzá amerikainak kiadva magad, az nem adó-, hanem sima csalás 🙂

Szerintem az embereket önmegtartóztatásra, felesleges költések elkerülésére, pénzügyi fegyelemre, stb bíztatni érték, mutyizásra tippeket adni pedig minimum felesleges, de inkább káros. Ennyiből ez a post tényleg nem hozza a szokásos szintet 🙂

/a válaszom továbbra sem globális igazságokat szeretne kinyilatkoztatni, kizárólag a privát véleményem tükrözi/

Hát szerintem is legalábbis szürke zóna a külföldi IP-s vásárlás.
Mindenesetre azzal legyen tisztában mindenki, hogy ha nem szolgáltatást, hanem terméket vesz ilyen módon, igen könnyen problematikussá válhat az esetleges garanciális ügyintézés, ha valami gond lép fel a terméknél.

Szia Timi !

Javaslom az iherb.com oldalt.Rendkívül széles választék, szállítanak Magyarországra (hihetetlen olcsón, néha akcióban ingyenesen).
A rendelés értékénél ügyelj arra hogy az 50 $-t ne lépd túl, akkor általában nem kell vámot+áfát fizetni.
Az első rendelésnél ha beírod valakinek a kupon kódját azonnal jóváírnak 5$ néha 10 $-t.Az én kódom LUS282, ezzel már a szállítási költséget megspórolod ha próbaképpen rendelsz.

Én meg az öncélú jogászkodást mellőzve, a józan ész és igazságérzet alapján tennék különbséget:
- ingyen letölteni (torrent, akármi) ugyanolyan lopás mintha a kezéből kapom ki és szaladok el vele. Elítélendőnek tartom. Nem a btk tényválladék miatt, ez mondjuk ugy kulturálisan programozott. (Van olyan kultura ahol meg nem igy van, valahol az is érthető, de én nem abban nőttem fel.)
- a tudatlan és ostoba szavazók által megválasztott hasonszőrű politikusok által kitalált(atott) korszerűtlen, sokszor értelmetlen, esetleg akár káros szabályok megkerülése meg normális dolog. (Nyilván vannak jó szabálYok is - SAPERE AUDE

Lehet nem mindenki ugyanott húzza meg a vonalat: szerintem a posztban leírt példák messze a "fehér" zónában vannak.
Aki ezzel nem ért egyet az menjen az előírások szerint.

Le ne vedd a cikket. Már az is előrelépés lenne, ha az olvasók egy része eljutna odáig hogy neten lehet olcsóbban rendelni. Ha pedig megérti a VPN-t, Proxyt, VPS szervereket, akkor úgyis megoldja ezeket a dolgokat. Bár azért azt nem hiszem hogy nálunk olyan sokan gyűjtenének anyanyelvtől eltérő könyveket.
Valaki írta hogy nincs értelme szervert bérelni. Nincs igaza. Egy amerikai VPS-re telepített proxy szerverrel van normális sávszélességed, az ingyenesekkel nincs. Multimédiás tartalmakra gyakorlatilag élvezhetetlenül belassul előbb utóbb mind. UGVPS-nél 2.99 USD havi áron kapsz egy filmnézésre alkalmas szervert, linux rá és go. Ha power forgalmat generálsz akkor van 10.99 USD-ért korlátlan forgalmas. Egyszer feltelepíted, távolról menedzseled ha kell. De miért is kellene? Feltolsz egy debiant, majd iptables, amire találsz step-by-step howto videót a juh-tyúkon. Egyszer elindul és megy.

Laci, Timi!

Az iherb.com-t én is csak ajánlani tudom. Újabb gift code: HLG713

Üdv: Zoli

Azt hogy érdemes csinálni, ha vki külföldről szeretne rendelni műszaki cikket, pl mobiltelefont, laptopot, ami ott sokkal olcsóbb?

pl úgy, hogy felmész a http://www.ebay.co.uk oldalra, és a keresésnél oldalt beikszeled, hogy csak az EU-ból akarsz rendelni.
ilyen feltétlek mellett úgy tudom teljesen legálisan, adók-vámok-stb nélkül rendelhetsz. (nem vagyok jogász)

sokszor még Magyarországra házhoz szállítással is olcsóbban jön ki, mint amennyiért itthon meg tudod venni.

Bár spórolási megoldásnak nem hangzik rossznak, de mégsem kellene ilyet tenni.
Igazságtalan hogy amerikaiak kevesebbet fizetnek ezekért? És az vajon igazságtalan, hogy gyakorlatilag nálunk a legmagasabb az adóteher? Mégsem hirdeted, hogy akkor csináljuk azt is "okosba". Ez a kettő bizony egy kategória, trükközünk, hogy jobban járjunk. Csak nem kellene a legalitás határát átlépni.

Akik szerint mutyi az, ha valaki az elektronikus formában vásárolható tartalmat magát amerikainak álcázva veszi meg, annak teljesen igaza van jogi értelemben. Erkölcsi értelemben viszont azok mutyiznak, akik benne vannak annak a rendszernek a megalkotásában, ami lehetővé tette az online elérhető tartalmak esetén is a kettős árazást. Aki azt mondja, hogy annyi erővel illegálisan is le lehetne szedni és nem fizetni érte, mert így is úgy is illegális lesz, annak is igaza van jogi értelemben, de erkölcsi értelemben mégis csak az a lopás, ha nem fizetnek érte és letöltik.

Én általában Kindle-ra töltök le könyveket Amazonról. Érdemes nekem is amerikai ip-vel belogolnom?

Az egyik kedvenc szolgáltatásom, amit meg lehet oldani VPN-en, az a VoIP telefon: az egyik magyar szolgáltatónál van céges előfizetésünk. Szelektív módon értelmezi a cég az IP-ket, tehát a magyar ip esetén minden gond nélkül bejelentkezhetem és használhatom a szolgáltatást. Munka miatt sokat vagyok külföldön, de a szállodából nem szeretek a laptopon keresztül skypolni, vagy munkavégzés közben sem jó a laptop, inkább telefonon beszélek. Ugyanazon országon belül van hogy felenged a rendszerük, van, hogy egy másik szolgáltatótól már nem enged. VPN-en keresztül mindig a magyar ip-m látja, és telefonálhatok kedvemre, olcsóbban. Ami nagyon durva, hogy az osztrák mobilt így 5 Ft-ért hívom, a mobilon Magyarországról ez csak 185 Ft-ba kerülne. A 37-szeres árkülönbség miatt megéri a hercehurcát.

Szia Timi!

Szintén a http://www.iherb.com oldalt ajánlanám neked. Érdemes szétnézni rengeteg termék kedvező áron. Ha vásárolsz akkor majd Te is kapsz egy ilyen kódot amit továbbadhatsz ismerősöknek, családtagoknak stb. Ez annyiban lesz hasznos neked, hogy egy kis kedvezményt kapsz majd a kódoddal vásárlók után a vásárlásaidból + aki használja a kódodat kap 5 vagy 10 dollár kedvezményt az első vásárlásából. Tehát a kódod továbbadása fontos, hogy legyen egy kis kedvezményed. Azt hiszem így már érthető a sok kódmegadás 🙂 giftkódom RNB939 🙂

Szia,

Sajnos az ilyen trükkök mindig illegálisak. Pl ott a Steam. Ha más országból veszel, más árakat is kapsz, így pl Oroszoknak általában minden sokkal olcsóbb. Viszont ez csak őket illeti meg, így ha VPN mögül vesz valaki, és rájönnek, szó nélkül zárolják az egész accod, tökmindegy ha mondjuk 1000$-nyi értékű játék van rajta, nem érdekli őket.

Úgyhogy csak óvatosan az ilyennel, és szerintem amíg ez nem lesz legális, nem is kellene így nyilvánosan buzdítani az embereket erre. Utána meg majd jön a nagy hőzöngés, hogy miért zárolták a felhasználói fiókokat stb...

Ha már vitamin és egyéb herbal termékek: Magyarországra is szállítanak, megbízhatóak és még vámmal és szállítási díjjal együtt is sokkal olcsóbbak, mint itthon megvenni: http://www.puritan.com

én mindent, amit lehet, Hong-Kong-i ip-ről veszek, ott 0% az ÁFA, nem 27, hogy roh...janak meg.Vypr vpn: gyors olcsó jó:)))
ez a komment is onnan megy:)

Valamilyen szinten jogos. Valamilyen szinten az is jogos, hogy ha az elmúlt több mint 20 évben szétlopták az országot, kerüljenek börtönbe... no, ez jelenleg messze van.
Kis embernek elég a kicsi siker is, pl. a vpn 😀
Nem egészen törvényes, legalábbis etikátlan, de jogos 😀

Egyetértve KZoltánnal:
- ha Amerikában amerikaiként vásárolsz, az ott belföldi értékesítésnek/vásárlásnak minősül, az ottani áfával.
-amikor ezt a cuccot "ajándékként" hazaküldöd Magyarországra, akkor ez (elsősorban) az Európai Unió területére történő behozatalnak számít, amikor is a behozatalhoz kapcsolódóan vám- és áfafizetési kötelezettséged lesz. Az más kérdés, hogy bizonyos összeg alatt ezt a tételt nem fogják neked kiszabni, de elméletileg lesz.
-amikor az Unió másik tagállamában vásárolsz, akkor - a négy alapelv egyike, az áruk szabad áramlása miatt - a vásárlás országában fogod leróni áfa fizetési kötelezettséged és onnantól oda viszed a cuccot, (persze tagállamokon keresztül) ahova akarod (birzol kommentjére).
(folytatom)

(folytatás)
Szóval írod: "Ha a szerző ingyen akarja adni a könyvét, az amazon miért tesz rá három dollárt, ha magyar vagyok a szerzői jogokra hivatkozva?"
Van itt valaki, aki ismeri az amerikai kiviteli szabályokat? Nem lennék meglepve, ha az amcsik féltenék annyira az általuk előállított szellemi termékeket, hogy az országból "kifelé" történő értékesítés esetén rávágnának valami jó kis kiviteli "büntivámot" 🙂
A 27%-os áfa rávágása nekem misztikus, mert mi köze van egy amerikai cégnek a magyar áfához? Főleg úgy, hogy ez az ő szempontjából kivitelnek számít?

OFF teljesen el vagyok képedve, hogy itt sokan külföldről hozatnak maguknak vitamint, meg ilyeneket. én kimegyek a piacra, veszek almát meg répát, abban van a vitamin.

UFF - igazat szóltál.

Haho, es mi a teendo akkor, ha nekem us ip cimem van, de neha, ideiglenesen szeretnek magyar ip cimet? Pl. filmet nezni az indavideon, ami a magyaroknak ingyeee van, de nekem meg penzert sem. Vagy nehany jutyuub video nem elerheto, mert az On orszagabol nem elerheto ez a video. Akkor is muxik a http://www.hotspotshield.com/ vagy akkor valami mas kell?
Koszonok minden segitseget, akar priviben is.

Sziasztok!

Azt jól értelmezem, hogy ha mondjuk VPN-en keresztül vásárolok az (amerikai) ebayen vagy amazonon fizikai kiterjedéssel is bíró dolgokat, akkor azt meg lehet játszani, hogy mondjuk amerikai címről vásárolva, egy magyar cimborának (saját magamnak) küldetem a csomagot és akkor az amerikaiak árán kapom meg plusz a szállítási költség?

Vagy csak fizikai kiterjedéssel nem bíró dolgokra áll ez fenn?

Vagy igen így lehet csak annak ellenére, hogy amerikaiként fizettem ki és csak ajándékba küldöm Mo-ra, meg kell fizetni itthon a vám+áfát?

Breezer kérdésem számomra is érdekel lenne 🙂 köszi!

Sziasztok,
ez a VPN dolog működik pl, fizetős amerikai tv-k megvásárlásához is? Mert én szívesen kifizetném és még szívesebben nézném de sajnos itthon az egyik sport tv megvette a közvetítési jogot és emiatt balckout van kis hazánkra:(
Nekem meg sajnos nagyon kevés a heti egy meccs az is sokszor felvételről lehetetlen időpontban.
Szal megtréfálható a kinti ip cím ellenőrzés ? A VPN nem lassít annyira hogy élvezhetetlen legyen?

@Timi

Én mindig az idealer.-hu-t kérem meg, ha vmit be szeretnék hozatni Amerikából.

Megbízhatóak és viszonylag gyorsak.

Kicsit régi téma ez. Előző hozzászólásomban eléggé bíráltam, a vpn kalózkodást. De az az igazság ez hozzáállás kérdése a forgalmazók részéről, és sokan megtűrik, viszont ahogy látszik nem mind, és nem örökké: torrentfreak.com/hbo-cracks-down-on-paying-vpn-pirates-150420/
Ez a hír eszembe juttatta ezt a cikket, és gondoltam megosztom.

Sziasztok!
Sokat gondolkoztam az iherbes rendelésen, mert a korábbi hely (Swanson) ahonnan rendeltem elég problémás volt. Elég sokat kellett várni az árura mire megérkezett. Viszont az iherbtől jóval olcsóbb. Szerencsére mivel kitartó kereső vagyok, találtam egy másik amerikai céget (Pipingrock), aki sokkal megbízhatóbb, mint a Swanson. Jóval gyorsabb szállítási idő, átlagosan 2 hét alatt megérkezik, de volt, hogy egy hét után már megkaptam a küldeményt. A szállítási díj is jóval kevesebb, mint a Swansonnál, 90dkg-ig csak 4 USD. Ahogy itt többen írták, én is úgy szoktam a Pipingrock-tól rendelni, max. 50USD-ig és nagy eséllyel átmegy a vámon. Ha ennél nagyobb összegben rendelnék már nagyobb lenne az esélye, hogy vámkezelik. Ráadásul van egy kupon kódom, ha a xxxxx-at beírod a jutalom kód, promóciós kód mezőbe, akkor 40$ alatt 5$ kedvezményt kapsz, 40$ felett pedig 10$ kedvezményt. A web

Cikkgyűjtemény
Új vagy az oldalon? A gombra kattintva találod az eddigi fontosabb cikkek gyűjteményét téma szerint.
Megnézem!
Keresés
Kövess minket
facebook
youtube
Hirdetés
Támogatás
Ha szeretnéd, van lehetőséged anyagilag is támogatni a munkánkat.

Átutalással a Raiffeisen Bank 12020407-01558219-00100002 számlaszámra a Kiszámoló Egyesület részére. A közlemény "Támogatás" (fontos!)
Bankkártyás támogatási lehetőség hamarosan. Köszönjük, ha érdemesnek tartasz bennünket a támogatásra.
Archívum

Archívum

crossmenu
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram