Már többször írtam arról, hogy nagyon észen kell lenni a pénzváltással, mert az hatalmas üzlet sokaknak a mi kárunkra.
3-4-5%-kal lehúznak pénzváltás címén, ha nem figyelsz oda, legyen szó az Amazonról, Paypalról, vagy akármi másról, a legutolsó kínai webshop is képes ezt eljátszani veled. (Megkérdezi, hogy akarod-e forintban látni az árakat. Azt nem árulja el, hogy akkor forintban is fog beterhelni, de az ő kis mókás árfolyamán. Inkább hagyd dollárban az árakat és szorozz számológéppel, abból baj nem lehet.)
Néhány cikk:
Írtam a Paypalról, hogyan tudod megakadályozni, hogy ő váltsa át neked a pénzt az ő kedves kis árfolyamán:
Ádám jelezte, hogy újabb helyre vándorolt a beállítás lehetősége. Ha szeretnéd átállítani a váltást, hogy ne a Paypal, hanem inkább a bankod váltson, itt keresd a lehetőséget:
Ezután már ott leszel, ahogy a fenti cikkben le van írva.
Köszönjük a figyelmeztetést. (Annyira átszoktam az Aliexpress-re, hogy talán két éve nem is vettem semmit az ebay-en, így a Paypalt sem használtam. De szerencsére Ádám igen, így mostantól te is tudod, hol keresd a beállításokat.)
S ha már Paypal, Szabolcs írta az alábbiakat:
Ugye ezek azok a globális újságíró és kommenthisztivel felhypeolt üzleti vállalkozások, akik a jövő? 🙂
Hálásan köszönjük.
aki jol ert angolul, javaslom nezze meg a youtube-on louis rossmann paypal-al kapcsolatos legutobbi felveteleit. 5-10 perc, eleg erdekes. a lenyeg a lehuzas meg a tavalyi 2 milliard usd profit melle us egyre jobban. ez az atvaltas csak egy, a 3%-os lehuzas az eladotol a masik, amit majus 7 ota ha visszateritest ker a vevo nem adjak vissza az eladonak. szoval senkinek nem ajanlom, ha lehet fizessetek massal addig amig a tobbi szolgaltato is nem probalkozik be ezzel. bojkottalni.
Ausztriából szerettem volna DHL-lel csomagot küldeni külföldre. Csak PP-lal tudtam volna fizetni, semmilyen más lehetőség nem volt. Kérdeztem az ügyontézőt, h nincs PP-fiókom, most tényleg emiatt nyissak, és utaljak oda lóvét, h fizetehessek? Mondta ja, vagy egy ismerőst keressek akinek van. Anyád.
A cikk (ez is) elég hasznosnak tűnik (nekem azóta sincs PP-om), köszönjük!
A Paypal az eladónak szívás, vevőnek inkább áldás.
Én értékelem h fél évig claimelhetek, azaz nemcsak az elveszett, sérült, de a szarul tervezett elektromos bugylibicskát is le lehet verni az eladón, aztán fizetheti a visdzaszállítást. Ez arra ösztönzi őket h kevesebb szemetet áruljanak.
Komolyan, nézzétek meg diode gone wild videóit, hogy miket képesek legyártani ill. eladni nekünk a szorgos kínaiak. Én is írtam az életveszélyes, földelést mellőző 230-as dugaszról, és ez még csak a jéghegy csúcsa.
Hufeisen: Igen, a PayPal az manapság már 'must', elég nehéz nélküle. Nem kell azért odautalni, elég egy bankkártyát beállítani mögé. (Van olyan ismerősöm, akinek szándékosan nincs mobilja, persze lehet így is dönteni, de ez a legtöbb embernek ma már nem túl praktikus. 🙂
Kb. 1 hete vásároltam és nem hagytam, hogy a PP váltsa az összeget, de felírtam mennyi lenne Ft-ban ha hagynám a PP-nak, hogy váltsa. Ehelyett hagytam, hogy a bank(kártya társaság) váltsa és a végén drágább lett párszáz forinttal, mint ha PP-lel fizettem volna (kb. 22000 vs. 22300 volt a különbség). Szóval eléggé zsákbamacska, hogy épp hogyan alakul a Ft-USD/EUR, stb. árfolyam, lehet, hogy a PP-os váltás jobb, mint ha a bank váltja akár majd' 1 hét múlva (ha pl. csütörtökön vásárol vki, a bank már csak következő héten vonja le a számláról az összeget)
@hufeisen
Mondjuk kb pont annyi idő nyitni egy paypal fiókot és fizetni vele, mint amennyi idő alatt leírtad ide a kommented, szóval annyira nem értem a problémát 🙂
Kicsit off
Bátyám Berlinben él, de kiadná a lakását Budapesten. Én intézném a bérlést, rezsit. Hogyan küldjem ki tesómnak a pénzt? Vagy félévente, amikor hazajön adjam neki a pénzt? (Ez neki csak mellékes lenne)
@danhadnagy PayPalon 😀 😀 😀
@danhadnagy
Transferwise.
@danhadnagy
Hali, en transferwise.com-ot hasznalnam, 0.5% a valtas költsege, ennel sokkal jobb szerintem nincs. Viszont ekkor megjelenik a bankszamlajan, ha feketen szeretne akkor valtsd be utcai penzvaltoban EUR-ra aztan add oda neki cash-ben amikor itthon van.
Érdekes, hogy amikor először megjelent ez az infó itt, beállítottam. Változott a design, visszaállt a beállítás. Újra beállítottam. Most ránéztem, megint paypal váltásra volt állítva.
Egyébként fizetéskor is be lehet állítani, hogy hogyan váltson, de hasonlóan macerás, mint ezt beállítani. és a 0,003125 és a 0,00303 HUF/EUR közül nehéz eldönteni, melyik jobb.
@adma
Felírhattad volna a Transferwise váltás eredményét is (az oldalukon bepötyögheted az összeget és kidobja költségestül, mindenestül a várható eredményt), szerintem az lett volna a nyerő 1-3%-al.
A borderless kb. annyi macera mint egy hitelkártya, lényegében annyit is "hoz" (vagy többet, pl. külföldön az ingyen kp felvét elég jól tud jönni), csak az eladósodás kockázata nélkül.
OFF:
A megosztott fundámat ami 2015 ápr. megtakarítási kezdetű most szeretném felmondani és előtörleszteni belőle. A 20-akat befizettem még tavaly, az online felületen meg is jelent az állami támogatás mértéke. Ha most felmondom, akkor ugye megkapom az állami támogatást az egész évre? A 3 hónapos kiutalási időszakra még érdemes fizetnem a 20-akat, arra még jár az állami támogatás így felmondással is?
Köszi, ha válaszol valaki, fontos lenne. (Fundás ügyfélszolgálattal nem sokat lehet kezdeni)
@Adma
"...hagytam, hogy a bank(kártya társaság) váltsa és a végén drágább lett párszáz forinttal, mint ha PP-lel fizettem volna...
Szóval eléggé zsákbamacska, hogy épp hogyan alakul a Ft-USD/EUR, stb. árfolyam..."
Valószínűleg nem elsősorban az árfolyamváltozáson múlik a dolog, hanem a kártyán és a bankon. A bankok átváltási árfolyamai különbözőek. A kártyáknál meg van olyan fajta és helyzet, amikor kétszer váltanak. Pl. forintról dollárra és azután dollárról euróra.
Egyszóval a Te esetedben nem volt jobb a banki váltás, de másnál lehet.
@zizi
A bankomnál a chargeback 1 euró és ki kell töltenem egy nyomtatványt + várni a pénzemre.
Ha nem működik a cucc, nem jó méret, küldhetem vissza, amit én fizetek. Kínába egy kis vacak 20 euró. Banggood-nál, ha elveszik valami szállításnál, és nincs 2% shipping insurance, nagy sajnálkozva elhajtanak a halál f, na oda. Paypalnál nincs ilyen.
Tisztelem a Luis gyereket, meg mnden, de legyetek szívesek a saját brétekkel verni a csalánt.
Curve? Bankközin vált és Ft-ban terheli a kártyát. Én nemrég kaptam a fülest erre, már úton van a kártyám.
Sziasztok. Van a paypal-os visszafizetésnek is hátránya, mégpedig, hogy amennyiért vissza tudod küldeni, annak a költsége nagyobb, mint a visszatérés maximálisan. Ez az én esetemben: facebook-ról rendelt okosóra. Természetesen nem az jött, hanem valami gagyi, a vételár kifizetve. Ha visszaküldöm, akkor kapok csak visszatérítést. A visszaküldés díja EMS gyorspostával (ez volt a legolcsóbb) kb. 13500 forint volt, a visszatéréshez a számlát vissza kellett szkennelni. A visszatérítés kb. 9500 Ft. És mindezt azért, hogy ezzel a procedúrával egy kicsit kevesebbet bukjak, mintha nálam maradt volna a gagyi okosóra.
@danhadnagy
Nyisson a bátyád egy magyarországi számlát, és kérje oda a bérleti díjat. Adóbevallásnál is egyszerűbb lesz úgy. Mikor összegyűlt egy nagyobb összeg, utalja a currencyfair-rel, ott tudja a kívánt árfolyamot is beállítani (mint egy limit megbízásnál).
@canterbury ők mondjuk valószinüleg erre játszanak.. 🙂 szóval én mindenképpen visszaküldeném a helyedben!
Hasonló dolgot tudsz sima külföldi bankkártyás fizetésnél is, úgy hívják, hogy DCC 🙂
A terminálon tudod kiválasztani, hogy saját currecy-be vagy dollárba akarsz fizetni. És itt még az árfolyam is ott van, de inverz 😀 tehát valami 1/280-ad kiírva így: 0.00035714 ft/dollár
Nem is kérdés, hogy melyik az olcsóbb
Kopter Géza
Nem világos, azért mert van náluk visszatérítés, ami neked jó, el kellene fogadnom, hogy engem átvernek az átváltással?
@pallos-levente
Ki beszélt arról h el kéne fogadni, h a PP váltson helyetted, mert én nem.
Akkor nem értem, miről szól a hozzászólásod.
Eddig azt hittem en vagyok a bena, hogy amikor kerestem, nehezen talatam meg. Googlizni kellett ezt az opciot tobbszor, mikor 1-1 kartyat beregisztraltam.
Egyebkent meg sok-sok eve viszonylag tisztesseges arfolyamot hasznaltak. Sot fizeteskor tobb oldalon is felkinalta, hogy o valtsa at, vagy terhelje idegen valutaban. Anno mikor teszteltem 1-2 aznapi vasarlasnal alig volt kulonbseg.
Aztutan 1x eltunt ez az opcio es feltunt, hogy az arfolyam sz.r lett. Biztos jott valami uj management a ceghez. 🙂
Jelenleg Revolut virtualis kartyat hasznalok a paypal fizetesnel es ertelem szeruen a Revolutra bizom a valtast.
Katán gondolkodom, egy svajci cegnek szamlaznek evente 4-5 milliot kulonfele tanacsadas, webes munkak, VA cimen. Szerintetek melyik vallalkozoi bankszamla a legjobb katasnak? Ami fontos: fel tudjak venni ingyenesen v jo feltetellel havi 3-400k Ft-ot, ne legyenek borzalmas havi koltsegei. Evente kb 11 milliot szamlaznek ki osszesen 3-4 cegnek. Fel fogok keresni konyvelot, adoszakertot ho vegen, de egesz hetvegen ezen kattog az agyam, jol jonne kis segitseg... katasnak megfelelek? Hogyan lehet 2 tetelt bizonyitani a 7bol konnyeden (pl h en osztom be az idomet es ugy csinalom ahogy szeretnem)? Koszi, Eva
@pallos-levente
Zizi meg a többiek vagy a Paypal bojkottjára szólítottak fel, vagy azon agyaltak, hogy miért hülyeség ez a fizetési forma. Erre én válaszoltam, taglaltam, hogy mi előnye van a Paypalnak, leginkább ismeretlen eladótól való vétel esetén, és pont ezért eszem ágában sincs felhagyni ezzel, míg nincs épkézláb alternatíva. Erre jött egy Pallos Levente nicknevű júzer, aki egy logikai bakugrással megpróbálta azt a számba adni, amit nem mondtam. Erre jeleztem, hogy ez nem így volt. Erre bevallotta, hogy nem érti a kapott választ az adott kontextusban, így elmagyaráztam neki.
Adma
Ez banktól függ. Én is olvastam ezeket a cikkeket, és mivel Erstés hitel kártyám van nem is értettem, hogy akkor most mi is a különbség. Merthogy az Erste is kb. annyiért váltja, mint a PP. Aztán egyszer kipróbáltam, hogy OTP-s kártyával mi a helyzet és kiderült, hogy ők egy stabil 3%-kal váltják olcsóbban mint az Erste/PP.
@canterbury az ebay ászf-ben benne van ha "not as described" a termék akkor az eladónak kell fizetni a visszaszállítás díját ! Szóval érdemes ott venni. Sajnos engem mint eladót nem egyszer megszívatnak ezzel a csalók. Rendel az USÁ-ból vmit aminek a postakötlsége annyi mint maga a termék majd feljelent hogy "not as described" . Ekkor két lehetőségem van, vagy kifizetem a visszaszállítás díját vagy ingyen megkapja a terméket, ugyanannyit bukok mindkét esetben. Ezért tengerentúlra már csak olyan terméket adok el aminek a postaköltsége megegyezik vagy kisebb mint a profit a terméken. Persze még ekkor is becsaphat. Hisz küldtek már vissza olyan terméket amiből kiszerelték azt az alkatrészt ami nekik rossz volt és kérték vissza a pénzt. meg is kapták mert a paypal behajtotta rajtam, azt mondték ők csak azt nézik meg hogy a tracking alapján a visszárut megkaptam. Ha nem az eredeti volt benne
akkor tegyek feljelentést a rendőrségen. Na már most egy 200 eurós termék eladása miatt nyilván nem teszek feljelentést mert ügyvéd nélkül semmire sem megyek egy nem magyar vevővel, az ügyvéd meg minimum ennyit kér....Szóval nesze semmi fogd meg jól. Sajnos netes kereskedelmnél bele kell kalkulálni a csalókat az árrésbe ami nem egyszerű mert a vevő meg háborog hogy máshol olcsóbb ....
Mai email (2019 június 1.): Értesítés a PayPal Felhasználási Szerződés módosításáról. Kibocsátva: 2019. május 29. (!)
"8.3 Devizaátváltási lehetőségek. Ön a jelen megállapodás elfogadásával beleegyezik, hogy a bank- vagy hitelkártya által fedezett és a PayPal részéről devizaátváltást tartalmazó kifizetések esetében a pénznemváltást nem a hitel- vagy bankkártya kibocsátója, hanem a PayPal fogja elvégezni, és Ön kifejezetten felhatalmazza erre a PayPalt."
🙁