A unit-linked életbiztosítás halála?

2012-10-24
Oszd meg ismerőseiddel a cikket: 

A héten egymás után jelentek meg a negatív hírek a unit-linked biztosítások piacáról:

- A portfolio.hu egyik jelentése szerint a unit linked biztosításokból 55 milliárdot vontak ki az emberek az elmúlt egy évben, 2006-hoz képest 574 ezer biztosítás tűnt el, a második negyedévben 19%-kal kevesebb pénzt folyt be a biztosításokból, mint az egyébként se túl combos előző évben. (Viszont még mindig 1,3 millió élő unit-linked és vegyes életbiztosítás van a piacon.)

- A másik hír a CIG Biztosító zuhanó értékesítéséről és a legnagyobb brókercég, a Brókernet szakadásáról szól, ami mögött a közelállók szerint a jutalékbevételek drasztikus esése áll.

- Jövőre a céges unit-linked biztosításokat átsorolják oda, ahová valók: a cafetéria elemek közé, az eddigi adómentes státuszt felváltja az 51%-os költség, így a céges unit-linked biztosítások piacának is vége. (A 2012 végéig megkötött szerződéseket még 2016 végéig lehet kedvezményesen fizetni, utána már nagyon nem fogja megérni. Viszont mostantól a munkavállaló felmondása esetén a munkaadónak kell visszamenőleg megfizetni az adót, erre kevesen lesznek hajlandóak.)

Tovább rontja a kilátásokat, hogy a lejáró termékeket az ügyfelek nem újítják meg, azaz a visszavásárlásokon és díjmentesítéseken kívül a lejáró termékek miatt is zuhan az állomány.

Sok szakember (hivatalból) optimista, szerintük a gazdasági helyzet okozza a megtakarítási kedv csökkenését, a mostani lejtmenetet egy emelkedés váltja fel hamarosan.

Szerintem nem ez a helyzet. A unit-linked biztosításokkal a lehető legegyszerűbben megfogalmazva az a baj, hogy kegyetlen drágák. Amint már többször is írtam itt a blogban, a unit-linked biztosítások egyedül és kizárólag az ügynököknek jó, senki másnak.

Beszéltem a napokban az egyik közepes méretű biztosító értékesítési igazgatójával, az alábbiakat mondta a unit-linked biztosításokról:

Náluk a unit-linked biztosítások átlagos élettartama négy év körül van, azaz a szerződések zöme nem éli meg még a negyedik évet sem. A biztosító nem keres a unit-linked biztosításokon, általában nullszaldós az üzletág, a céljuk kizárólag a piacszerzés ezzel a termékkel. A velük szerződött alkuszcégeknek kénytelenek 140%-ot fizetni az első éves díjbevételből, mert egyébként a konkurenciához viszik a szerződéseket. (Egy MLM rendszerben dolgozó ügynök természetesen ennek töredékét kapja kötési jutalékként, hiszen éppen ez az MLM lényege, ő tartja el a felette állókat.)

Ha a biztosítónak nem éri meg, mert nem, vagy alig keres a termékkel, ha az ügyfélnek nem éri meg, mert az ő első másfél éves befizetéséből fizeti ki a biztosító az ügynököt és ha a szerződések négy évig élnek csak átlagban, akkor ki jár jól ezekkel a biztosításokkal?

Véleményem szerint a unit-linked biztosítások gyengélkedése mögött egész egyszerűen az áll, hogy az emberek mégsem annyira hülyék, mint gondolják, vagy szeretnék sokan. Akinek már a harmadik biztosítása járt le és eddig még mindre ráfizetett, annak nagyon nagy palimadárnak kell lennie, hogy újra kössön egy szerződést.

(Hogy milyen költségei vannak egy unit-linked életbiztosításnak, arról itt írtam:  //kiszamolo.hu/ilyen-meg-nem-volt-oszinten-az-eletbiztositasokrol/
Arról, hogyan kell értelmezni a unit-linked biztosítások reklámjait, arról pedig itt: //kiszamolo.hu/eletbiztositasok-ami-a-reklamok-mogott-van/ )

Nemhogy az ügynökök által beigért mesés évi 18-20%-os hozamok nincsenek sehol, de alig van szerződés, amelyik ne negatív hozamot hozott volna az elmúlt években. Ez még a brutális költségek nélkül is sok embert elgondolkodtatna, hogy kell-e neki egy ilyen termék. (A unit-linked biztosítások hozamairól itt írtam: //kiszamolo.hu/ki-kosson-eletbiztositast/

A unit-linked biztosítások helyzetét tovább rontja, hogy a bankok sorra jelentek meg a különböző teljesen vagy szinte költségmentes havi megtakarítási programjaikkal, ahol fix, akár 7,5%-os kamatért tudjuk a kisebb összegű megtakarításainkat kamatoztatni, például a blog egyik kedvencében, a CIB Malacperselyben.

De ha befektetési alapban több fantáziát látunk, oda is betehetjük hónapról-hónapra a megtakarításainkat hasonló banki konstrukciókban. Itt írtam egy piaci körképet ezekről a termékekről: //kiszamolo.hu/miben-gyujtsuk-a-penzunket/

Amint látjuk, ügynöki jutalék és egyéb irdatlan magas költségek nélkül is tudunk spórolni, havonta tetszőleges összeget, a unit-linked biztosítások minden kötöttsége nélkül is (havi fix összegű befizetés, fix futamidő, stb.).

Egyébként nem is értem, hogy a biztosítók hogyan tévedtek erre a klasszikus banki területre, a unit-linked biztosítás teljesen kilóg a kínálatukból, hiszen a nevével ellentétben semmi biztosítást nem tartalmaznak ezek a szerződések, egy kevés alibi biztosítástól eltekintve, az is csak adózási okokból van belekeverve a termékbe.

Röviden összefoglalva, szerintem az embereknek már túl sok a rossz tapasztalata és az anyagi vesztesége ezeken a szerződéseken, illetve az utóbbi pár évben a bankok is felébredtek és a unit-linked biztosításnál sokkal jobb alternatívákat kínálnak a megtakarítani vágyó embereknek. Ezért úgy gondolom, nem átmeneti nehézséggel kell szembenézni a biztosítási piac ezen szegmensének, hanem valami hathatós lépést kell kitalálni, hogy megszabaduljon a  unit-linked biztosítás a 140-160%-os ügynöki jutalékoktól és egyéb magas költségektől, már ha életben akarják tartani ezt a termékvonalat. Ha nem akarnák, az sem lenne komoly probléma, hiszen nem biztosítási termékről van szó.

Valódi pénzügyi tanácsadásra van szükséged, eleged van már az ügynökökből? Kattints a linkre további információért.

Szeretnél többet tudni a pénzügyekről? A hat alkalmas tanfolyamról itt találsz további információt.

Olvasd el a többi pénzügyekről szóló írást is a kiszamolo.hu oldalon.

Ha szeretnéd tudni, hogy új poszt jelent meg a blogban, jelölj be minket a facebookon:. . vagy RSS-en

Hozzászólások:

Komment szekció frissítés alatt!

Kedves Kommentelők!
Éppen egy új kommentmotorra állunk át, azonban a Kiszámoló blog régi kommentjei mind elérhetők, és az elmúlt 1 év Disqus hozzászólásait hamarosan, a következő napokban importáljuk az új rendszerbe. Ha van fontos észrevételed, kérjük, oszd meg velünk! Köszönjük a türelmeteket és megértéseteket.
113 hozzászólás
Legrégebbi
Legújabb Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

A Unit Linked a pénzügyek Vizoviczki Lászlója: mindenki tudja, hogy csak nagy (állami) hátszéllel tud tere nyerni magának.

Az meg egy külön és tanulságos írás lehetne, hogy ez a termék mi módon tud népszerű lenni mondjuk Németországban.

Szerinted? Mit nem lehet ezen érteni?? Ha mondjuk egy életciklus alatt 3-5 %-os hozamot kitermel egy biztosítás, az nyugaton már nagyon jó. Ott bankba téve a pénzed max 1-2 %-ot hoz (persze Svájcban majdnem negatív kamat van...). Itthon viszont, ha infláció felett akarod fialtatni a pénzed, akkor éves hozamban 13-14 %-ot kéne termelned figyelembe véve az egyébként is magas költségeket a unit link esetén. Az pedig hogy te éves szinten folyamatosan 13-14 %-ot hozzál ahhoz rohadt nagy mázli és tudás kéne.

a múltkor valamelyik német TV-ben láttam egy műsort az UL-ről. Ott is a szerződések több, mint fele szűnik meg idő előtt, ezáltal biztosan veszteséggel.

Szerintem a céges biztosítás eddig sem volt adómentes, kivételkor kellett megfizetni az adót a befizetett összeg után.

Ezek a szerződések valóban nem 'biztosítások', az egyéb pénzügyi konstrukciókhoz képest hatalmas 'átverést' jelentenek a biztosító által levont ún. kezdeti költségek (ennek összege biztosítóktól függően az első két-három éves teljes befizetett díj 60-80%-a a hozamával növelve). A biztosítók a valós életbiztosítások esetében vonnak le kezdeti költségeket, definíció szerint a biztosított egészségügyi vizsgálataira stb, ami a unitlinked biztosítások esetében ugye nincs. Nagyon nem versenyképes termék, nem is értem, hogyan köthetnek ilyet az emberek. Illetve értem, agilisek az ügynökök, és nemigazán térnek ki a valós költségekre és hozamokra, csak rózsaszín felhőket festegetnek az ügyfélnek.

Kedves Mindenki, és kedves Kiszámoló!

Én mint biztosítási alkusz ( ami nem ügynököt jelent ) aki abból él, hogy ilyen szerződéseket ad az embereknek kérdezem tőled, hatalmas pénzügyi és biztosítási szakmai tudással rendelkező lelkes, matek művészt, mond meg nekem kérlek, hogy azok az emberek akik nem milliárdosok, anyu és apu nem termeli meg neki az életkezdését, vagy ugye biztos te is, és kommentelők ti is tudjátok, 20-25 év múlva a nyugdíjnak a fogalmára sem fogunk emlékezni, mert nem lesz, szóval kérdezem én, aki ebből él, mibe tegye az ember a pénzét, ami biztonságos, állam nem teheti rá a kezét, és még képes arra is, hogy jó pénzt hozzon nekünk 20-30 éves távlatokban.
Mert ha Te, képes vagy arra, hogy mondj nekem egy alternatív megoldást erre, akkor kezet csókolok neked.
Előre is köszi a választ. 🙂

Kedves Kiszámoló!

Mit gondolsz az emberek mennyire bíznak meg az államban ?
A tapasztalataim szerint a 80-85% nem bízik. Ezáltal azok a lehetőségek amik államcsőd esetén zárolhatóak,(mert ugye mint tudjátok kedves kommentelők és olvasók a bankbetétek állam bácsi keze által zárolhatók) ami elképzelhető a mai bizonytalan piaci körneyezetben, nem szolgálják hosszú távon az ügyfél javát. 20 éves távlatban 4 kormányváltás, folyamatos törvényi változások a bankrendszerben... Biztos ez lenne az ügyfél számára a legjobb ? A élet ági biztosítási piac törvényi háttere módosult az élmúlt években a legkevesebbet. Illetve, a biztosítások működését, A Biztosítási Törvénykönyv szabályozza. A bankoknál banktörvény Nézzünk mellé kamatot is; a biztosítók igen tényleg nagy költséggel dolgoznak, de a bankok is leveszik a saját kezelési költségüket, számoljuk bele még az inflációt, és némi kamatadót is.
Ha valaki jobban utána jár akkor rájön, hogy egy CIB malacpersely ami Magyar Államkötvénybe fektet (így állami kéz is benne van hangsúlyozom), jóval alacsonyabb nettó kamatot tud produkálni, mint azok a befektetési alapok amik választhatóak a UL tipusú megtakarítáok mögé. 10 olyan alternatíva amiből már most tudnék olyat mondani amit semmiképp nem ajánlanék, miért?, a bankoknak "tele a töke" az állammal és vannak néhányan akik azzt fontolgatják, hogy kivonulnak Magyarországról.
Összegezve; Többnyire banki kamatozású, néhány befektetési alap lehetőséggel rendelkező lekötés. Költség van, kamatadó van, infláció van, értékmegtartás nincs. Állami ellen való védelem nincs, 10-12-15% hozam lehetsőge nincs, és nincs meg az a pszihológiai tényező sem, hogy ezt márpedig be kell fizetni mert különben nem lesz nyugdíj.
Olyan konstrukciót mutass bnekem ami kifejezetten 20-25-30 éves távlatokban, korrekt költségekkel biztonságosan rugalmas feltételekkel köthető, úgy, hogy a cég visszaadja neked a költségek egy részét.

Ha ez megvan jár a kézcsók.

Kedves Ádám,

sajnos egyszerűen belestél egy ún. szakvaksági szindrómába, amit az angol úgy mond: akinek kalapács van a kezében, az mindenhol szöget lát.

Én csak az javaslom, hogy szélesítsd az ismereteidet a pénzügyek terén, és akkor nem írsz olyan badarságokat, amit kettő másodperc alatt meg lehet cáfolni.
Hajrá, soha nem késő elkezdeni a tanulást!

Kedves Admin!

Szabad megtudnom, mi volt a probléma a Metlife Winners alapjának elmúlt 3 éves teljesítményét bemutató tájékoztatóval?

Tévedsz, az egy belső tájékoztató volt a bnetes munkatársaknak.

Az új adótörvény javaslat csomag viszonylag részletesen kezeli a megtakarítássá alakítható biztosításokat.

Ha ebben a formában elfogadja a Parlament, akkor erre számíthatunk.

1. A módosítás főként a megtakarítás célú biztosításokat kezeli. A tiszta kockázati biztosítások, egészségbiztosítások, amik egészségkárosodás esetén szolgáltatnak stb. nem érintettek.

2. A megtakarítás célú - ám induláskor egész életre szóló kockázati élet - biztosítások esetén a 2012. december 31-ig megkötött szerződéseknél 2015. december 31-ig nem változik semmi. A munkáltató befizetése adómentes, kifizetéskor a biztosító levonja az EHO-t, szja-t. 2016. január 1-től lesznek érvényesek az új szabályok ezekre.

3. 2013. január 1. után kötött ilyen biztosításoknál az új szabályok szerint a munkáltatói befizetés 51,17% közterhet visel, de kifizetéskor nem kell adózni.

A már meglévő szerződések esetén a biztosító folyamatosan nyilvántartja, melyik befizetés ment adómentesen, melyik adózva, és ezt figyelembe véve fizet majd ki pénzt a végén.

Ha a költségektől, hozamoktól eltekintünk, akkor a változás számszakilag annyi, hogy nem később fizeti a munkavállaló az adót, hanem a munkáltató egyből a befizetéskor. A közterhek mértéke nagyjából megegyezik a mostani adatokkal számolva.

(Fata László hírleveléből)

Sajnos anno én is beleestem, azóta mindenkit arra buzditok alaposan nézzen utána. Nekem is folyamatosan sorolták milyen jó, drága de sok pénzt hoz az ügyfélnek magasan, majd megmondogatják mibe érdemes fektetni stb... Valahogy az alternativákról nem szólt a fáma és rögtön ellenségessé váltak, ha kérdeztem róla.

Valamikor a Unit-linked életbiztositás "jó" volt, főleg az állami támogatásnak és a száguldó gazdaságnak hála. Azóta állami támogatás sincs rajta, sem adóvisszatérités és sorban elvész a többi előnye is.
És a 2/3-dal bizony egy tollvonással zárólhatók nemcsak a bankszámlák.

Nem találtam én sem kifejezetten 10-20-30 évre szóló alternativákat, kérdés, hogy a jelenlegi helyzetben lehet-e ilyen távra tervezni.

A Brókernetnél elmondták hogy már 173 vagy hány éve nem csődölt be biztositó. Hogy az AIG-t az utolsó pillanatban mentették meg mert borult volna majd az összes biztositó arról szemérmesen hallgattak. Statuálhattak volna velük is példát mint a Lehmann-Brothers-szel.

Nagyon szép hozamokat prognosztizálnak, költségtisztitva(!!!) csak ennek nem sok nyoma látszik más forrásokban, illetve csak rövid ideig hozzák és nem addig a 20 évig amig kellene. Lehet persze pakolgatni is az alapok között de ha meg tudod mondani előre jó eredménnyel mibe lenne érdemes akkor nem biztositási alkuszként kéne fecsérelni ezt a csodálatos képességet!

Gondolom elmondod az ügyfélnek hogy azért kockázata is van a unit-linkednek (MINDEN pénzügyi terméknek!!!) és hogy vesziteni is lehet vele rendesen? Vagy nem ijesztgeted evvel mert csak elszalad?

Segitesz az embereken - ezt a Brókernetnél is elmondták és igaz is! - nélküled nem tudná tankolni a fönököd az Audiját! Ha valaki nem érti meg hogy félre kell raknia az nem fogja magától csinálni, csak ha a nyakára jársz. Komolyan gondolod hogy a szerződés kifutásáig (10+ év) rendszeresen felkeresed az ügyfelet? Hány ügyfelet tudsz látogatni? Mi van ha valami esemény következik be ami azonnali konzultációt igényel? Hálózatot épitesz?

Más: Hogyan tudja kitermelni a kezdeti költségeket? Ha az átlag jutalék 140% - 150% (és ha hihetünk a portfolió.hu-nak a Brókernet a lenyügöző 200%-ot is kiharcolta magának) és ezt azonnal ki is fizetik az alkuszcégnek (ingyenes tanácsadás)?

Miért van az, hogy a 10. év végére csak minden 10. ügyfél fizeti? A többi mind hülye? Elhanyagolta az ügynöke? Nem látja hogy pénzt hozna?

Szerintem nem árt ha az alternativáknak is alaposan utánanézünk - mert ha az ügyfél esetleg rákérdez ne csak azt tudják neki mondani hogy: az szar.

Amúgy a Unit-linked életbiztositásokból is lehetne valami életképes dolgot csinálni, de ahhoz le kell faragni a költségeket és már az elején látni kellene hogy hoz valamit. Az ügynökök nem fogják szeretni.

Kedves Szerző(k)!

Honnan ez a gyűlölet az ügynökök ellen?
Már a sokadik cikk után, amiből véleményem szerint sugárzik az ellenszenv a pénzügyi közvetítők irányába (akik a szemtelenül magas jutalék reményében bármire képesek rábeszélni szegény ártatlan ügyfelet).
A fenti írás is úgy állítja be a konstrukciót, mintha csak azért lenne olyan magas költsége, amilyen, mert jutalékot kell adni a sok kapzsi üzletkötőnek...

Nem értem... nem értem...

Üdvözlettel:
Egy bank egykori értékesítési vezetője

Nem mindenkire kiterjedő az ellenszenv, és nem csak rájuk. 🙂

A "pénzügyi közvetitők" között is van hozzáértő és még a Bnetnél is futottam össze olyannal aki más terméktipusokhoz is értett és nem csak azt akarta lenyomni az ügyfél torkán. A baj, hogy a személyes tapasztalataim szerint kevés! És van az a jutalék ami igy tisztességes emberből is MLM huszárt farag. Kollégánk erre jó példa - az egyik leg szociálisabb legkeményebben dolgozo munkatársból egy link, gond nélkül szembehazudó alak lett. Még mindig nem értjük, miért nem rúgták ki.

Mivel a biztositók is spórolni igyekeznek, sokszor csak az alkuszcégeken keresztül értékesitenek ott meg kevésbé a szakértelem, hanem inkább az értékesitési volumen számit.
Igy nem biztos hogy az ügyfél azt kapja amire igazán szüksége van.

Problémának tartom hogy nem nevezik meg pontosan mi-micsoda: Aki csak UL életbiztositást árul azt nevezzük biztositási alkusznak, NE pénzügyi tanácsadónak vagy nyugdij szakértőnek! Lehet, nem állnak vele szóba annyian, de kevesebb is a csalódás!

Személy szerint meg a Brókernetnél tapasztaltak tettek útálkozóvá. Az elején minden korrektnek és etikailag tisztának tünt, később viszont egyre azt láttam hogyan degradálják ezeket az értékeket, illetve hogyan változik a partnerként tekintett ügyfél fejőstehénné. Akkora megértettem, miért tilos a hang és videófelvételek készitése egyes előadásokon. Értékesitőket nevelnek, nem tanácsadókat. Elég jellemző volt hogy amikor az alternativákról kérdeztem az über-szakmai vezetőt a válasz: Felejtsd el őket. Tessék elmenni az ismerősökhöz és előadni azt a szöveget! 4 emberből 1 biztosan kötni fog! Hogy akarsz sikeres pénzügyi tanácsadó lenni ha nem adsz el semmit?

Ezek után kicsit szkeptikus vagyok.

És igen, szükség lenne jól képzett és korrekt "pénzügyi közvetitőkre". Csak a jelenlegi feltételek között nem hiszem, hogy lehetne.

Más: Unit linked-nél én sem hiszem, hogy a csak jutalék miatt lenne olyan drága, de jelentős része van benne.

Kedves Catinator!

Én pénzügyi tanácsadónak vallom magam, próbálok az olyanok közé tartozni akik segítenek az ügyfélnek, és e mellett a hobbi tanácsadók és egyszeri üzletkötők mocskát takarítani, én hiszek az UL biztosításokban szerintem 20-30 éves távlatban akárki akármit mond és cáfol meg a saját hite miatt, nincs más alternatíva. Igen drága, de egy banki lekötés is lenne ilyen drága ha 20 évre számolnának vele előre. Egy villany szerelőtől sem kérdezzük meg, hogy miért a 1500FT-os kábelt vette meg, az 1200FT-s helyett, tudja, hogy az a jobb minőségű. Illetve a biztosítási piacon hatványozottan érvényesül az olcsó húsnak híg a leve mondás.
Én alkusz cégnél dolgozom, egy 10 éves Magyar közvetítő cégnél, és a feladatunk nem az, hogy minden embernek UL-t adjunk el. Az nem alkusz aki csak UL-t ad el, az csak közönséges ügynök.. Az alkusz az, aki az ügyfél írott megbízására dolgozik, és kidolgoz egy több alternatívás megoldást az adott célra.
Büszkén vállalom ha valaki ügynöknek nevez, bár én tudom, hogy nem vagyok az.
A mi cégünknél az ügyfél az első és csak második a fradi, a trógernetnél csak a bőrt húzzák le az emberről azért, hogy legyen mit tankolni az audiba.
Üdvözlettel..

Kedves Szerkesztő(k)és Tisztelt Hozzászólók!

Minden esetben, ha banki/ biztosítási ügynök/alkusz/alkalmazott/MLM "huszár"/tanácsadó/szakértő/értékesítő/üzletkötő vagy bánom is én hogy nevezik magukat, úgy ül le egy ügyféllel beszélgetni, hogy nem kér ezért pénzt ezért (értsd: óradíjat, sikerdíjat, konzultációs díjat, tanácsadási díjat stb.), akkor biztosak lehetnek benne a kedves ügyfelek, hogy épp valamilyen termék értékesítés történik.

Sajnos a sok ingyenes tanácsadás elkényeztette az ügyfeleket, akik ma már ezt természetesnek is veszik; csak az nem tűnik fel senkinek, hogy ez a sok ingyenes tanács milyen sokba is kerül a végén...

"Trabant áron nem lehet Mercedest venni..." - ebben az esetben is igaz.

Egy valamirevaló pénzügyi tanácsadó Izraelben, USA-ban, Angliában stb. kb. 40-50 éves, évekig - évtizedekig jár a családhoz és komplett pénzügyi életpályát tervez az ügyfélnek. Ezzel akkor szembesültem "élesben", amikor egyik Izraelből nemrég visszaköltözött ismerősöm azt mondta nekem a beszélgetésünk végén, hogy ugyanez a beszélgetés odakint neki átszámolva kb. 100.000Ft-ba került volna. Pedig csak beszélgettünk a pénzről és gazdasági dolgokról.

Kiszámoló kérdésére a válaszom: több, mint 10 szép és sikeres évet töltöttem el különböző szintű vezetői pozíciókban a Citibank, a Raiffeisen Bank és 2 országos ingatlanközvetítő hálózat értékesítési hálózatában. Ma már saját vállalkozásunkban kamatoztatom értékesítési "vénámat" az informatikai szolgáltatások területén. Köszönöm, jól vagyok és nem vágyom vissza a "multis" környezetbe, ugyanis a saját céljaimért küzdök. 🙂 Kiszámoló viszont nem válaszolt az általam feltett kérdésre...

Üdvözlettel:

Egy bank egykori értékesítési vezetője

Kedves Kiszámoló!
Megtakarítási alternatívaként az osztrák Partnerbank Magyarországon is elérhető befektetési kosarairól mi a véleményed?
Euró alapú, egyszeri 5% költség (a teljes befizetendő összegre vonatkozva) Ezt a magyar kormány nem tudja zárolni. 🙂

Vehetsz aranyat is, amit otthon vagy valamelyik osztrák vagy svájci bank széfjében őrzöl.

Hello Ovatos!
Nekem is volt partneros megtakarításom. Ajánlom figyelmedbe az ALL IN ONE FEE sort az on-line felületeden. Negyed évente vonnak le a megtakarításodból!!!! JA az aranynál is ugyanez a helyzet:
https://ikus.partnerbank.at/ikus/helpfiles/Spesenerhoehung_hu.pdf

Azt hiszem, ez a blog egyik célja hogy felhivja a figyelmet a visszaélésekre és hogy mire figyeljen az ember. Sajnos korábban még kevesebben voltunk ezekkel tisztában.
Én a saját káromon tanultam, de nem kéne mindenkinek megszivnia.

Szerintem azért az átlag ember leül egy "pénzügyi tanácsadóval" mig a biztositási alkuszt vagy biztositási ügynököt be nem engedi. Aztán jönnek az évtizedekig csiszolt értékesitési technikák és a "megfelelő" ember kezében ez komoly visszaélésre ad lehetőséget. "4-ből 1 kötni fog!" volt a jelszó a Brókernetnél.

Foglalkozni kell a pénzügyekkel nincs mese, és ezt tudatositani az emberekben. Sokan úgy vannak vele - amig van, minek törődni vele.
Ha a lakosság átlag pénzügyi ismerete elér egy bizonyos szintet, onnantól kezdve a többi szereplő is rájön, hogy bizonyos trükköket már nem lehet eljátszani. Sok mindent a PSZÁF-nak kéne megfognia, de nem teszi.

Ha meg olyan szerencsés vagy hogy vannak pénzügyi ismereteid és gondolkozni is tudsz akkor meg a hasznosabb dolgokat oszd meg a környezeteddel is! Nem lehet mindenkit megóvni a saját hülyeségétől, de ha sok ember kerül bajba, az államnak közbe kell lépni, és az a mi zsebünkből megy.

Kedves Kiszámoló!

Nekem is van UL biztosításom. Azt már olvastam, hogy ez miért nem jó, meg hogy miért jó a másik, harmadik, negyedik, de azt még nem, hogy a meglévővel mi tegyek. Mi lenne a legjobb megoldás annak érdekében, hogy a lehető legjobban szálljunk ki belőle?

Fizesse végig legalább 15 évig minimalizált díjjal így meg is takarított és nem is bukott, illetve legyen annyira tudatos, hogy figyeli az alapokat, hogy tudja mikor kell váltani.

Üdvözlettel..

A befektetési alapkezelők elemzései, illetve a piaci hírek figyelemmel kísérése alapján lehet következtetni. Minden hónapban megjelennek befektetési hírlevelek, amikben leírják mi várható. Illetve lehet tudni, hogy éppen melyik ország halad előre, így mindig oda érdemes befektetni. Csak olvasni kell egy kicsit. A biztosítók oldalán általában vannak grafikonok aki utána olvas egy kicsit gyorsan megérti, hogy mi van ott, és ha baj van tud kérni segítséget. Előre látom, hogy 2016-ig Latin Amerikai részvényekbe érdemes, 2014 foci VB, 2016 Olimpia. Ennél jobb befektetés nincs. De ezt mivel Te nem kíséred figyelemmel, csak a bankok ajánlatait, ezért nem tudhatod.
A kézcsók még mindig nem jár 🙂

Látom a lényegét nem érted a dolognak, az utána járás az ami fontos.

Üdv!

Melyik (függő) üzletkötőnek fizetnek 140-160%-ot?????
.
Mellesleg mint biztosítási ügynök (Allianz)nem érzem magam képzetlenebbnek,
mint az alkuszok,brókerek ill.,az úgynevezett "pénzügyi tanácsadók"

Furcsák vagyunk mi emberek, keressük a tuti jó befektetést, ami nem is létezhet. Nem létezhet win-win szitu, mert mindenki keresni akar. Ki termeli meg a hozamokat amikor mindenhol nyirbálnak? Amikor egyre nagyobb a munkanélküliség, bért nem akarnak fizetni a "dolgozóknak", és még vásárolni is kellene, hogy a mókuskerék pöröghessen tovább. Minden olcsóbbá kell váljon, kevesebb munkaerővel és energiával, hatékonyabban előállítva, de ugyan akkor profitot is termeljen. Néha azt érzem a multi munkahelyemen, hogy lassan visszatérnek az előző rendszer munkaversenyei, csak most más diktál, hangzatos nevek, chartok, és dolgozói ötletládák miegymások mögé bújva.

A nagy vállalatok az igazi értékesítést más országokból, logisztikai központokból bonyolítják, aminek annyi a szerepe, hogy az előállítási költség+szerény haszonra rátegye az európai árrést, de az már az ő ügyük nem a Nagyvállalat Magyarország kft érdekeltsége. És örülhetünk, hogy vannak, mert különben ez a zsíros multi sem lenne itthon, hogy fizesse a bérünket meg a közmunkásokat. A Nagyvállalat Magyarország kft eközben megtermeli a fejlettebb országokban élő kollégák bérének egy részét is... Nem hülyék, annyit adnak amennyit muszáj...

Ha pedig meglelem a befektetést és nem bukok hogyan fogok élni? Majd reggelente munkába menet nem lassítok amikor az etnikum autógumikat fog égetni a kereszteződésekben? (Mondjuk ez nem járható út, mert most is másokhoz szállok be autóba spórolás okán.)

Elnézést a hasonlatért, de a mostani gazdasági helyzet olyan, mint a hasmenés. Jó előre tudom, hogy a gatyámba fogok csinálni, de az utolsó pillanatig elhiszem, hogy nem most, nem most. És mégis meglep amikor teleszalad a nadrágom szára. (Sok vállalat csődje hasonlóan lepte meg az ott dolgozókat.)

Olyanok vagyunk, mint egy csorda a mezőn. Bambán bámuljuk azokat a társainkat akik épp elbuknak, és arra gondolunk "legalább én füvet legelek", "legalább én biztonságban vagyok, mert nem a csorda szélén állok".

Nem tudunk emlékezni arra mit gondoltak, milyen terveket szőttek az emberek a fekete csütörtök előtti években, de olyan érzésem van újraéljük az ő sorsukat.

Tisztelt Kiszámoló!

Mi a véleményed egy olyan Unit-Linked biztosításról, ahol 30+ nemzetközi alapba lehet fektetni a pénzt (alapok közt ingyenes a váltási lehetőség korlátlan alkalommal), a havi díjon kívül befizetett eseti megbízások 100%-osan likvidek (az első 2 év befizetései képzik az alap tőkét minden többi befizetés illetve ezek kamatai 100%-ban likvidek, az alap tőke a 15. évtől vehető ki 100%-osan de a 10. év végén az első év befizetéseit jóváírják a számládon.) és 1%-os a költsége a szokáésos 5-10% helyett?

Te befizetnél ilyenre 15-20 évre? Vagy legalább ajánlanád? (ha a havi fizetésed 10%-át viszi el)

Az adatok és statisztikák alapján, az aktív vagyonkezelés miatt 12-18% reál kamattal lehet számolni évente.

Köszönöm a válaszod.

Üdv,

M

Metlife Element PLus ?

>Melyik (függő) üzletkötőnek fizetnek 140-160%-ot?????

Nem hiszem, hogy volna olyan. Nyugaton régebben a több éve folyamatosan jól teljesitő üzletkötő akár az éves dij mértékének megfelelő jutalékot megkaphatta, de ez nagyon-nagyon ritka volt. Valami német cikkben olvastam.

A brókercégekre jellemző a 140-160%-os juttatás. Igaz, ezt korábban egyik fél sem hangoztatta. Elöszőr egy PSZÁF-os ismerőstől hallottam, most meg a cikkek szerint a biztositók nyilatkozgatnak.

>Mellesleg mint biztosítási ügynök (Allianz)nem érzem magam képzetlenebbnek,
mint az alkuszok,brókerek ill.,az úgynevezett “pénzügyi tanácsadók”

Csak Brókernettes tapasztalataim vannak, de szinte biztosra ki merem jelenteni hogy sokkal képzettebb vagy. Pont emiatt jutottak ilyen túlsúlyba a brókercégek! Egy biztositó nem engedhette meg magának hogy alapismeretekkel ellátott félkész értékesitőket szabaditson a saját ismerősei nyakára. Időt és pénzt fektettek be a saját embereikbe, nem keveset.
Az MLM rendszerű brókercégek viszont a hatalmas, folyamatosan újratermelödő emberanyaggal és a gyorstalpalókkal jóval nagyobb volument produkáltak. Igy aztán egyre nagyobb pénzeket is kértek érte (A Brókernettel kapcsolatban már hallottam 200%-ot is).

A képzési hiányosságok, a jutalék orientált értékesités, az ügyfélgondozás hiánya meg karöltve a válsággal előhozta a problémákat, sok frusztrált ex-ügyfelet (nem tud-nem akar fizetni mert nem látja értelmét), a "pénzügyi tanácsadók" és biztositási ügynökök lejáratását, és sok az egykori barátoktól és ismerősöktől elszigetelődött embert maga után hagyva. Nyugi, a piramis tetején élők nagyon jól jártak.

A Brókernetnél is kb. 1 hét volt a képzés összesen. Az alapok jók voltak, szerintem körülbelül azok az ismeretek amiket mindenkinek tudnia kéne a pénzügyekről. Még az is jó volt hogyan kellene felépiteni a megtakaritásokat, mik azok a kiadások amikkel a jövőben mindenképpen számolni kell. Csak aztán erre az egyetlen üdvös megoldás az UL életbiztositás lett.

Továbbképzés cimén kb. 5 előadásos ciklusok voltak. Kettő az alapok átismétlése, miért jó a nyugdijra gyüjteni, aztán volt egy ami az aktuális gazdasági helyzettel, és hogy merre mozog a világ (ezeket kifejezetten jónak tartottam). Aztán 2 vagy 3 előadás: Hogyan nyomjuk le az ügyfél torkán! Mennyit lehet evvel keresni!!!

Ez alapján képet alkothatsz róla. Nekik az ember kapcsolati tőkéje kell, nem az ember.

Arra kiváncsi lennék hogy egy biztositós biztositási alkusz miket tanul és mennyi ideig? Pszichológiát tudom, de mit még?

A portfólión van egy cikk "A biztositási ügynökök bármit lenyomnak az emberek torkán". Szerintem sok igazság van benne.

"szükség esetén bármikor hozzáférhet megtakarításához" - ez a CIB Malacpersely megtakarításról szóló brossúrában olvasható. Igen, nekem is van/volt ilyen, majd folyamatosan leszedtem a pénzt, amikor rá voltam szorulva. Ez nem egy hosszú távú megtakarítás, csak annak az illúziója...

Hosszú távú megtakaritásra jelenleg UL Életbiztositáson és talán 10 éves állampapirokon kivül nem találtam. A baj, hogy a legtöbb konstrukció csak huzamosabban (sok-sok éven) szárnyaló piacok esetén hoznak valami kézzelfoghatót. Arról nem beszélve, hogy a legtöbb konstrukció magas költséggel dolgozik. Talán a válság tényleg rákényszeriti a biztositokat a kedvezőbb konstrukciók kidolgozására. Amúgy egy-két hónapja a TV reklámok között is egyre több a befektetési célú életbiztositás. Igy legalább a brókercégek jutalékát megtakarithatják.
Tévedés ne essék, HA már köt UL-t az ember, akkor legyen mellette szakszerű tanácsadás az alapbeállitásokhoz, csak ne a jutalék maximalizálása legyen a cél! Szükség volna korrekt biztositási alkuszokra de ne nevezzük őket "pénzügyi tanácsadóknak"!

Ha hozzá kellett nyúlni a megtakaritásokhoz, akkor ott a tartalékokkal volt a baj. A Brókernetnél is elmondták milyen fontos a legalább pár hónap teljes megélhetését biztositó tartalék, de ha a hiánya miatt nem köt az ügynök szerződést akkor az főbenjáró bűn, mert elhappolja a konkurencia.

Személy szerint előbb legyen valakinek legalább fél éves tartaléka és vésztaqrtaléka, és utána lehet foglalkozni a megtakaritásokkal. Folyamatosan felépitve rövidtávú, középtávú, hosszútávú "befektetések". "A most kell elkezdeni azonnal a hosszútávú befektetést mert havonta egy plazmatévé árát bukja be a delikvens"-t már sok helyen láttam bebukni. Több emberrel is találkoztam, aki megcsúszott, tartalék hiján azonnal a csak hosszútávú megtakaritásához kellett nyúlnia, és bukta volt, mert az első 3 éven belül bizony az egészet elveszitette. Másiknál volt már vagy 5 éves a szerződés, hát nem volt nagy segitség.... Egyikük fel is hivta a "tanácsadóját", aki széttárta a karját, hogy ő bizony anno beszélt a tartalékokról is, és ilyen az élet.

Ahogy olvasom, UL=Bnet. De a világ nem ilyen fekete vagy fehér. Csináljuk ésszel: én beléptem a Bnethez. Megkötöttem az UL-t (mert hosszú távra gondolkodom) és a kapott jutalékot is beforgattam az UL-be. Majd léptem... tisztességes? Nem? Csak kihasználtam a rendszer "előnyeit". Bocs...
Hogy érdemes az UL-t csinálni?
Ésszel. Az éves díj hülyeség. Havonta utalj rendszeres fix összeget. (A nyögdíjra szánt összeg egy részét.) Akkor ÁTLAG árfolyamon veszed az bef.jegyet, ergo már itt kockázat-porlasztasz. Hogyan fektess be? Na nem úgy, ahogy T.A dr írja a hírleveleiben, mert amikor felfelé mennek az árfolyamok, ő tuti a pénzpiaci alapot propagálja... Ám az átváltás mint tudjuk, nem 2 fillér. "Játssz" max. 3-4 alappal (többet úgy sem tudsz követni), eseti számlán rövidtávon gondolkodva, rendszeres díjas számlán hosszú távon gondolkodva.
Az UL nem világmegváltás. CSAK 1 FAJTA megtakarítás, ez 1 db legyen a portfóliódban. Legyen mellette 6-12 hó LIKVID, meg külön a kéglifelújítás/kocsira 3-4 évre gondolkodva, meg a gyerekeidre attól függően hány évesek.
Egy szó mint száz. Az UL egy eszköz. Tény: drága. Tény: 10 év után kezd megtérülni. De: ha ésszel csinálod, akkor kb. 0 szaldo rövid távon is elérhető. Én könyvelem/számolom, és 3 év után kb. 0-nál vagyok (ktg-kel együtt), a fenti trükkökkel. De ebből nem leszek milliomos, viszont mivel nehéz hozzájutni (2 hét mire visszautalja a kedves biztosító)ezt a pénzt eldugom magam elől a nyögdíjra, havonta, rendszeresen.

Ha már v-ki említette: javaslok egy cikket a CIG-ről, ami szerintem a Bnet tulajdonosok tipikus pénzmosása, a kisemberek pénzének elsíbolása. Lásd: részvénykibocsátás (938 Ft-ról hol is tart az árfolyam????) és a bef. alapjainak mélyrepülése olyankor is, amikor más UL alapok még valahogy döcögnek.... Vagy kókler magyar banda, vagy tipikus magyar pénzmosoda szervezett formában.

A bnet egy érdekes "képződmény". Amit én láttam ott: valóban nem a képzett pénzügyi "cream" gyűjtőhelye. Viszont: sok olyan ötvenes éveiben járó (vagy méginkább nyögdíj előtt álló), a munkaerőpiacról valamiért kihulló embernek ad(ott)reményt, bevételt, munkalehetőséget, akik máskülönben az éhkopp szélére jutottak volna. És ez nem pénzügyi kérdés, sokkal inkább szociológiai és állami foglalkoztatás-politikai kérdés.
Most ne merüljünk el a Bnet sajátosságaiban.
Mert az tény, hogy a fénykorában kb. 1000 embernek adott munkalehetőséget, túlságosan is jó "fizetést"/jutalékot.
És aki sokat keres, sokat költ, keresletet támaszt, ezáltal növeli a termelést. Gazdasági alapelvek ugye, macroökonómia tankönyv első része. 🙂

Szerintetek érdemes Quaestor vállalati kötvénybe fektetni, amely teljesen költségmentes és 10,75%-ot hoz, éven belüli lejáratú? A Quaestor Csoport elég nagy, 110 milliárd körüli a mérlegfőösszeg, kb 10 szegmenssel foglalkoznak.

Továbbá mi a véleményetek a Random Capital Brokerről?

Nekem van naluk szamlam, bar csak TBSZ-re vettem 3 papirt, ugyhogy tul sokat nem fogom hasznalni.
Nekem szimpatikus a ceg, jok az araik es olykor tartanak eloadasokat is (multheten volt pont egy).

Lehet, hogy pár 50 feletti embernek munkahelyet nyújt, de a pénzügyi "nem teljeskörű tájékoztatással" szerintem legalább ennyi kárt is okoz! Kicsit idegesitő volt amikor minden másra csak azt tudták mondani: "Az szar!" - nesze neked teljes körü szakmai támogatás..
A piramis csúcsán lévőkön és a tulajdonosokon kivül mindenkinek jobb lenne ha eltünnének végre.

Ami a CIG-et illeti - sok ember szerint jóféle magyar "hogy játszunk a pénzetekkel". Nem valószinű hogy bebukna. Most elég alacsonyan van, bevásárolnak, felfuttatják, és ha elég magasan lesz, árúlják mint a cukrot. Aztán kezdődik elölről az egész.
Megérne egy misét az ellenőrző szervek oldaláról is ha hozzá mernének nyúlni.

Sziasztok!

Szerintem a jó megoldás arra fele van, amit a Lakástakarékok csinálnak.
Számlanyitási díj, amiből a közvetítőket kifizetik. Tiszta látható, kommunikálható.

3.

Hogyan finanszírozható egy vállalkozás a mai rezsivel, csak jutalékból?
Hány cím kel, hány tárgyalás, és hány szerződés a sikerhez?
Amikor 80-100 üzletkötő van egy biztosító megyei kirendeltségén, akkor ezeket végigszámolták ?
Sajnos az UL jelenlegi formájában havi 2-3 kötéssel eltart egy vállalkozást. 200-600 ezer Ft jutalék.
A képzést és minőséget meg kellene követelni, és fizetést, hosszú távú tervet kellene adni a a biztosítónak.
Ha ez van, akkor nem kell az első két év díját hitelbe kiosztani a mohó rokonoknak....

Zsolt

Kedves vitatkozók és sértődöttek, mint minden ilyen poszt elment a vagdalkózás irányába, és régen nem arról szólnak a hozzászólások amiről kéne, 6000 " vitatermék" van a piacon, nyilván nem mindegy hogy melyiket választod, és nem elég egyszer választani, az UL is olyan, mint a gyermek, akivel hónapról hónapra foglalkozni kell! A költségek felemésztődnek a különböző bónuszokban, másrészt arra kell ezeket a programokat használni, amire valók! Az viszont biztos, hogy a legjobb alapokkal bizonyos biztosítók termékei rendelkeznek a piacon, és ezektől messze elmaradnak a banki termékek, ha végigvisszük! A Bnet már nem MLM, nemcsak UL termékekkel foglalkoznak, és teljesen specializáltan foglalkoznak már a különféle biztosítási ágazatokkal, banki termékekkel, de ma már a vissza nem térítendő támogatásokkal is! Komplex pénzügyi szolgáltató cégről beszélünk, amit persze sokan irigyelnek, mert egy szó mint száz a legnagyobbak a piacon, és európai magaslatokba törnek! tizennégy év ebben az üzletágban bizonyíték, és bizonyíték azon elégedett ügyfelek, akikkel lehetett együtt dolgozni, és akiknek már szép eredményei vannak akár a sokat szidott UL termékek által is! Szép napot!

Látom a Brókernet Akadémia hétvégi előadása megtette a hatását.
„A Bnet már nem MLM” Akkor most hogyan hívják? Komolyan érdekelne az új fedőnév, csak miheztartás végett.
„ a legnagyobbak a piacon, és európai magaslatokba törnek!” Juj, ez még fájt is, azért ehhez egy olyan PÁSZF is kell, ami itthon van nálunk, addig lehet törni, törekedni a
Amúgy a mi is van a külföldi piaci terjeszkedéssel, és a tőzsdére lépéssel, amivel évek óta szédítik az ügynököket? Vagy a CIG Pannónia hihetetlen mélyrepülése elriasztotta a Brókernetet?

Én 2007-ben kötöttem Aegon Staféta életbiztosítást. Most havi 9600 ft-ot fizetek, de még hátravan 9 év. Megszüntetni ennyi idő után is érdemes? Köszönöm

Tavaly vettem egy UL biztosítást (igen rámenős ügynöktől, akit azóta sem sikerült többet elérnem:(
10 hónap alatt nettó 300 000 Ft-ot fizettem be. Ebből most az egyenlegem 83 000 Ft. A sok levonásban vannak különböző tranzakciós és adminisztrációs tételek, drága, de ez van (72 000 FT). Amiről az ismertető szöveg nem szólt, a 150 oldalas szerződésben pedig egy kicsi bekezdés említ egy tételt, az „elvonás”-t. Ez az első 3 évben a befizetett díjak 50%-a.
Megnéztem, ennek az elvonásnak nincs definíciója, nem adnak cserébe szolgáltatást, terméket, nem kezelik külön, egyszerűen elvonják.
Az a kérdésem, hogy erre a mozzantra való tekintettel lehet vajon jogalap nélküli gazdagodást, vagy jó erkölcsbe ütköző haszonszerzést ráhúzni és erre hivatkozva kérni a szerződés semmisségét?
Azért furcsállom, hogy csak azért, mert leírják, hogy elvonás történik, ilyen sok pénzt simán eltüntetnek. (AXA Dinasz

Egyébként a sokat szidott Bnet már régen nem csak UL biztosításokat értékesít, a sok köpködés után jó lenne ennek is utánanézni, kedves kommentelők! Sőt továbbmegyek, olyan megoldások is vannak már, aminek köze nincs a biztosítókhoz! Vagy talán ez új információ? Ott vannak a hitelek, a pályázatok, a kockázati termékek, a befektetési arany, sőt bankszámla is! Magyarországon ezt a biztosítási fóbiát pont az ilyen odadobált féligazságok alakítják ki leginkább! Lehet utálni a Bnetet, de ő csak gyarapszik, épül és fejlődik! Abban a csoportban amelyikben én dolgozom,a korrektség az első, lehet vannak éhes " üzletkötők" de azok hamar kiperegnek, ha egy év alatt nem kerül alájuk jó autó!:) Gondolom a hozzászólók között is akadt több ilyen! Nekünk volt Bneten keresztül megoldásunk, akkor még nem is ismertem a céget... más beruházás miatt hozzá kellett nyúlni, és láss csodát... nem volt veszteség!

A mi csoportunkban sosem ajánlottuk a hitellel kombinált befektetéseket, sőt kifejezetten tiltottuk azt, hogy valaki befektetési céllal hitelt vegyen fel, mert ugye ilyen pénzügyi kamikáze akcióra is volt példa a piacon! Tudni kell sajnos, hogy ez nem a céget minősíti, hanem azt, aki egy ilyen meggondolatlan lépésre ösztönözte az ügyfelét!De Uram bocsá' más területen nem voltak visszaélések, a pénzpiaci szegmens más szereplői nem csapják be az ügyfeleiket, lásd bankok akciós kamatai .... apró betűk! Persze ez nem mentesít senkit, de mindenki tanul a hibájából remélhetőleg, így a cégünk megbízottjai is, ma már elég könnyen kirúgásra kerül az, aki átgondolatlanul ötletelget az ügyfelek pénzére! Én ennek örülök, tisztuljon csak meg a piac! Ma mindennél fontosabb a korrektség, és igenis, lehet és kell is korrekt munkát végezni!

A korrektséget mindig is hangsúlyozták a hivatalos előadásokon, sajnos a saját tapasztalatok alapján a szakmai vezetős körökben már más volt a hozzáállás. Igaz, régen volt, de nehezen tudom elképzelni hogy változott volna.

A BNET Zrt az alá tartozó cégek/partnereken keresztül ingatlantól a normál és betegbiztositásokon keresztül a hitelig mindennel foglalkozik, de a BNET-es "tanácsadók" csak UL termékeket. Odahivhatta a többi partner tanácsadóit ha más kellett az ügyfélnek.

Ott is találkoztam hozzáértőnek tűnő emberrel (bár UL terméket nem adott el saját bevallása szerint), de nem ez volt a jellemző!

Szerintem a pénzügyi szektor túl nagy hangsúlyt és szabadságot kapott amivel majd minden szereplő visszaélt. Talán most korrigál a világ. De túl nagy károkat okoztak.

Magam részéről fokozott óvatosságot ajánlok a BNET és a Consequit "tanácsadóival" szemben. Legjobb elkerülni őket.

Ez az ön véleményes, megértem, de nem tudok egyet érteni vele, mert azért ennek a cégnek mégis van 200 000 elégedett ügyfele! Szóval ez is hozzátartozik az igazsághoz, akik kárt tettek, és szakmaiatlan módon, etikátlanul álltak az ügyfelekhez, már régen eloldalogtak! Sajnos ilyen is volt! Ma már megválogatja a cég kikkel dolgozik együtt, és sokkal szigorúbb szabályok uralkodnak, mint valaha!Érdekes ezek szerint, ha előadásokra járt Ön is dolgozott a cégnél! Nyilván nem jöttek be a számításai!? Kitartás nélkül és " éhesen" jutalékvadászként nem is dolgozzon senki nálunk! Jót, s jól! Akkor nyugodtan tér haza az ember, és békésen tud pihenni! Én így látom, és így is dolgozom! Örömmel, boldogan!

Azért ne legyen már ennyire szép a leányzó fekvése! A kezdő „ügynökjelölt” eleinte csak a mentorával mehet, és csak kettő típusú UL-t köthet (egy évvel ezelőtt még ez volta helyzet), és ezek után kap értékelést, és juthat feljebb a szinteken. Ha nem, repül a rendszerből, ahogy a nagy többség (95%). Magyarán, az ügynök kötéskényszer alatt „dolgozik”, szeme előtt a jutalék és tervtábla áll, csak ezek után jön a szerződő igénye. Miről is beszélünk?

es mennyi az elegedetlen ugyfel? Mennyien vannak azok, akik befaragtak a termekkel? Ugy is be lehet faragni, hogy nem ert hozza az illeto, es emiatt butasagokat csinal... ebben az esetben nyilvan nem a jo termeket adtak el neki. Ja, es miert bizzunk meg egy ilyen rossz multu cegben?

Bnet-t mosdatni egy vicc.

Egy időben csak CIG-es biztosítást adtak el az ügynökök, amivel párhuzamosan rábeszélték az ügynököket, ügyfeleket a CIG részvényre is.
A Bnet ügynökökkel elhitették, hogy hamarosan 10x annyit fog érni egy CIG részvény, mint amennyiért megvehetik.

Nézzétek meg most mennyin áll a CIG árfolyama.

Ezzel nem az a baj, hogy "nem jött be", hanem az, hogy aki ezt benyelte az tökéletesen alkalmatlan bármiféle pénzügyi területre. Aki nem ilyen, az viszont már rég lépett a cégtől. Maradt tehát rengeteg alkalmatlan ügynök, aki próbál megélni pocsék termékekből.

Hát akinek ez kell az megérdemli.

Valóban "dolgoztam" mellékállásban a cégnél, egyik kollégám vitt bele akiben akkor még nagyon megbiztam. Akkoriban még elhittem, hogy tényleg pénzügyi tanácsadók. Az igéret az volt hogy megismertetik az emberrel a pénzügyi termékek teljes palettáját és hogyan kell kezelni a pénzügyeket. Az elején rengeteg hasznos dolgot tanultam, a termékek sokszinűségétől a tárgyalástechnikáig. De kb. 1 hétnyi tanulás után közölték - te már kiképzett pénzügyi tanácsadó vagy - lehet menni az ismerősökhöz. Voltam jó néhánynál, de a "találjuk meg mi nem stimmel vele" hozzáállással. Szerencsére voltak hozzáértőbbek és sok turpisság kiderült. A hasznos és leellenőrzőtt dolgokat elmondtam, és a BNET-ben tapasztaltakat is. Meglepne, ha szóba állnának velük. Próbáltam más termékekről is infót szerezni, illetve a tévedéseket javittatni a "szakmai vezetőkkel", de ellenséges fogadtatásra találtam. Folyt köv.

Folyt.: Aztán a projektjeink is beindultak, éjjel-nappal dolgoztunk, a BNET-es főnök meg még hétvégén is hivogatott, hogy nem látja hogy járnék az ügyfelekhez és a napi 3-4 találkozó azért kellene, mert "éhen fogunk halni", és hogy a szakmai vezetőm bezzeg meg tudja csinálni! Oh, igen - hónapokig nem is végzett érdemi munkát az igazi munkahelyén. Aztán jött hogy adjak le listát az adott héten kihez megyek - telefonszámmal, hogy az én érdekemben az ügyfélelégedettséget fel tudják mérni. Gyakorlatilag minden pontját megszegték az egyeszségnek amit az elején kötöttünk.
Egy életre megcsömörlöttem. Tudás helyett gyomorfekély.

De sokkal jobban értékelem már a munkámat!

Tudom, tettek a tisztulás érdekében lépéseket, de későn és keveset, és a lényegi dolgokon nem változtattak! Sajnos az állam is adós egy jó szabályozással, és a PSZÁF sem volt elég harcias.

Elégedettség - tudatlanság?

Nagy kár, hogy Tóth András honlapját előbb találtam meg, mint a tiédet. Azért jó lenne, ha legalább egy elégedett ügyfele lenne a Bnetnek.............

21 éve dolgozom a biztosítási piacon, mint ügynök/tanácsadó/üzletkötő/szakértő/értékesítő/ kinek mi a szimpatikusabb. Élet és nem élet biztosításokat is értékesítettem de közvetítettem hiteleket LTP és nyugdíj pénztári termékeket is.

Jelentem, az unit-linked nem halt meg!
Jelentős változáson ment át, ahogy az élet és a feltételek változtak.
A blog szerzőjének írásából arra következtetek, hogy valamiért zsigerből utálja az U-L-eket. Ezt a következő hozzászólásából ki is derül:
"Küldd el e-mailben az összes feltételét és az összes alap teljesítményét és ha lesz rá időm, megmondom, hogy miért nem szabad megvenni."
Minek megnézni, ha nem szabad megvenni? A szerző már látatlanban is elutasítja a módozatot.
Egyébként amiről szó volt az az Egon Prémium terméke, és a honlapján megnézheti az összes (35)alapot, mind a 12 alapkezelővel együtt.

Azután itt van ez a Bnet kérdés. Vannak akik alapból utálják, vagy okkal, vagy ok nélkül. Tárgyilagosan nézve a Bnet egy biztosítás közvetítő cég, hasonlóan a több 100 ilyen céghez. Jelen pillanatban már Quantis néven fut.
Mint a többi alkusz cég, ők sem saját termékeket árultak, hanem a különböző biztosítók módozatait. A hozzászólásokból számomra az jött le, hogy az a baj a céggel, hogy "MLM" rendszerben működött. A másik, hogy nem elég képzettek a "tanácsadók". Ez minden biztosító cégnél előfordulhat, hiszen senki sem biztosítási ügynöknek született. A biztosítóknál ma már követelmény a felső fokú végzettség, ennek hiányában OKJ-s vagy hatósági vizsga. A legtöbb biztosítónál azonban a képzések folyamatosak. Ha nem vagyunk biztosak az ügynök felkészültségében, nyugodtan fordulhatunk a feletteséhez.

Az alapvető hiba az, hogy az U-L-re úgy tekintenek mint spekulációs termék, és ebből fakad a legtöbb félreértés. A tőzsde a FOREX a banki alapok spekulációs termékek, a biztosítások NEM.
Az is hiba, hogy egy biztosításnál (mindegy milyen) a költséget irreálisan tekintik. Ez alatt azt értem, hogy egy 10-15-20 éves költséget hasonlítanak egy egyszeri költséghez. A biztosító egy szolgáltató cég, és mint ilyen a szolgáltatásért pénzt kér. (Ez marha nagy szemétség.) Ezt nem részletekben, hanem előre kéri mindenfajta biztosításnál, legyen az lakás kocsi vagy élet, vagy bár mi. Ezt szaknyelven zillmerezésnek nevezik.
Ebből adódik az, hogy az első pár évben 0 forintot látnak az értesítőn az emberek. Természetesen ha biztosítási esemény történik ez alatt az idő alatt, a biztosító a szerződésben vállalt összeget fizeti. Aki a lejárat előtt felmondja a biztosítását, az szerződést szeg!

Az egész gondolatmenet ott kap léket, hogy a vásárló egy minimális bizonyítékot akar látni, ehelyett az UL eladótól mindig csak 100% ÍGÉRET érkezik. A mai napig mindenféle bónuszok, meg trükkök garmadáival elérhető majdani hasznot vesz a vásárló drágán, átláthatatlanul és rugalmatlan kondíciókkal. Tovább erősíti a ködösítést, hogy háromévente kijön az UL legújabb generációja (pl.: mivel változik az adókörnyezet), és az előző generációkra ráhúzzák, hogy az milyen rossz volt. Kérlek, mutass egy olyan embert, aki végigfutatta a tízéves UL-jét és REÁL hozamot kapott a végén. Ha homo oeconomicusként gondolkodik az ember, akkor szóba sem kerülhet ez a termék a portfóliójában. Ami az összehasonlítás érinti: az első UL Magyarországon 1997-ben kötetett. Szerintem, aki ma 20 éves UL-t köt, az minimum felelőtlen, és annak nem a zillmerezés fog a legjobban fájni.
Amúgy az elmagyarázná nekem valaki, hogy miért kell az üzletkötőt egyből kifizetni és ezáltal a kezdeti költségeket az egekbe tornázni? Miért nem lehet a jutalékot mondjuk öt évig csepegtetve kifizetni?

Gyakorlatilag minden biztosítási termék ÍGÉRET, és ez az életbiztosítások tekintetében is 100%-ban így van. Mi evvel a probléma? A kifizetést elmagyarázom, bár nem biztos hogy meg fogod érteni. Valamikor réges-régen, egy messzi-messzi időben a szerzési jutalékokat rögtön kifizették. Ha idő előtt felmondták a szerződést, akkor a jutalékot visszaírták az ügynöktől. Telt múlt az idő és az okosok kitalálták, hogy szegény ügynöknek ne legyen visszaírása és ezért csak a befolyt díjak után fizettek. No élből negyedére esett a fizetés, és háromszor annyit kellett gürizni, hogy tartani tudjad a színvonalat. Akik már régóta a szakmában dolgoztak, azok még csak csak megéltek hisz ott volt a speratív, de aki nem rég kezdte, annak a 80-90%-a lemorzsolódott. Az életbiztosításoknál nincs, vagy nagyon kevés a speratív és ezért minden hónapban meg kell küzdeni a jutalékért.

Mivel azt is kitalálták az okosok, hogy csak számlaképeseket vesznek fel, ezzel több száz ügynököt kényszervállalkozóvá tettek. Nomármost egy életbiztosítási ügynök az éves díj 50-80%-át kapja, ezért törekszik mindenki a minél nagyobb díjú szerződésre, valamint az is közrejátszik ebben, hogy az adott forgalmazó cégnél milyen minimál díjat alkalmaznak.
Ebből könnyű kiszámolni, hogy mennyi és mekkora éves díjra van szükség mondjuk egy 500.000 forintos fizetéshez, ami az állami levonások után a fele, és akkor még ott van a helyi iparűzési adó is. Amennyiben 5 év alatt fizetnék ki ezt az 500.000 forintot, akkor az havi 8.500 forintnak felelne meg, tehát ha tízszer több biztosítást kötne az ügynök, akkor sem keresné meg a minimál bért. Ezek után ki dolgozna ott? Persze kritizálni könnyű, meg megmondani a tutit látatlanba. Kívülről egyszerűnek meg könnyűnek látszik, de nem az.

El tudom képzelni milyen az a képzés, amit pl. a Brókernet tart. Kb. mint egy szektás agymosás, ahol csak azt próbálják az ügynökökbe sulykolni, hogy milyen trükkökkel szedhetnek rá palimadarakat a belépésre.

Az UL egy nagy átverés volt. Egy fokkal jobb csak, mint a piramisjátékok. Szerencsére összedőlt az UL piramis. Az emberek (még a naiv palimadarak is) már tudják, hogy az UL egy nagy lehúzás.

Épp ezért van az, hogy a Brókernet nevet vált, a termékek is más néven futnak.
Ettől viszont még az egész konstrukció ugyanúgy pocsék marad az ügyfelek részére.

Te ügynökként ezen a blogon az "ellenség vagy", a józan paraszti ész ellensége. A trükkös, mindenhonnan beszivárgó gonosz.

Azt nem tudom, honnan vetted ezt a "szektás képzést"?
Minden biztosítóra és alkusz/bróker cégre ugyan azok a szabályok vonatkoznak a képesítés tekintetében. Az értékesítésnek is megvannak a szabályai amik alapvetően pszichológiai alapokra épülnek. A Bnetnél is ugyan azokat tanítják mint az ING, vagy az Aegon, vagy Grawe stb. stb.
biztosítónál. Mivel 21 éve vagyok a szakmában volt szerencsém pár cégnél részt venni ilyeneken, már csak a konkurencia megismerése miatt is.
A Bnet előadását is meghallgattam (nem dolgoztam nekik)és semmivel sem volt rosszabb vagy jobb, mint a fentebb említettek. A különbség náluk a jutalék rendszerükben mutatkozott. Aki az U-L-t a "piramisjátékhoz" hasonlítja, annak fogalma sincs a dolgokról. Attól hogy nevet váltott a Bnet, miért lenne az általuk forgalmazott termék pocsék? A termékeket a biztosítók adják, és azokat jól kell tudni használni.Ez a lényeg!

"A tőzsde, a FOREX, a banki alapok spekulációs termékek, a biztosítások NEM."

Ha tehát veszek Távol-Keleti részvényalapot vagy magyar kötvényt befektetési alapot a bankban, az spekuláció, viszont ha veszek Távol-Keleti eszközalapot vagy magyar kötvény eszközalapot egy UL keretében, az nem spekuláció? Ha jól értem.

Ha valakit érdekel, hogyan kell UL-t kötni
Az írjon emailt.
Nekem is van és látom, hogy jó. Csak én leültem előtte
és kiszámolgattam a dolgokat. Megfelelően optimálva - hogy
Megkapjuk a bónuszokat és kijátszuk a költségszerkezet kiskapuit
Amikről persze az ügynökök nem tájékoztatnak senkit, mert ugy nem kapnak
Elég nagy jutalékot 🙂 - és ami
Nagyon fontos, hogy kezelve (ezt mondjuk én magam végzem)
Elnézve az alternatívaként felsorolt befektetési lehetőségeket NINCS JOBB
Ismétlem NINCS JOBB lehetőség 10 év feletti távra, mint az UL.

@kzoli :

megosztanad velunk is ezeket a trukkoket?

A kezeles mit jelent nalad? Annyit, hogy a befektetesi alapok kozott valtogatsz?

Jaj, ez nem volt tul kedves Mr. kiszamolo 🙂 ugy erzem, hogy egy mernok illetve matematikus kozgazdasz diplomaval valamicsket koslatok a szamokhoz. Leszogezem nem vagyok erdekelt a temaban mint ertekesito/tanacsado vagy barmi maskent...portfoliom amit ismerosoknek is ajanlani szoktam. 25% allampapir, 25% befektetesi jegyek, 40% UL, 10% reszveny (a reszveny nem kell mindenkinek, en szeretek 'jatszani') probalok lenyegretoro es rovid lenni. Amim van: Signal Megtakaritasi Terv. Koltsegszerkezet. 10% levonas minden ev vegen 10 evig az elso 2 evben befizetett tokereszbol. 1,75% alapkezeloi dij. 5000 huf szamlanyitasi dij. 2000 huf kezelesi dij evente. Visszavasarlasi arres 5%. Bonuszok: 2% minden befizetett havidij utan es eseti befizetes utan. 3. Evtol eves szinten 1% extra hozam a teljes addig befizetett tokereszre+hozamra. Elnezest hogy ilyen hosszu lesz de szerintem ez fontos.

Optimalas: koltsegszerkezeti okonal fogva a 10.000 huf/ho illetve 20.000 huf/ho kozott ha ugyanolyan hozammal szamolom 8x-os hozamkulonbseg van. 20.000 es 30.000 kozott meg 4x-es. Innentol 100.000-ig maximum 1,5-2x-es extrahozamot erhetunk el, tehat feljebb menni badarsag...tovabba! Hogyan szabadulhatunk meg az elso 2 eves befizetesunket ero extra sarctol? Az eseti befizetessel, ugyanis arra nem vonatkozik ez a 10%!!! Tehat 20.000-el kell futtatni az alapdijat (ez kell a 2%-os bonuszhoz) es a maradek 15.000-et eseti befizetesre kell utalni! Ezzel lehet tovabb oltimalni UL-unket. Hogyan kerulhetjuk el az 5% arrest? A termek lenyegevel. Ezt csak akkor vonjak le ha megszuntetjuk a szerzodest (es mellesleg csak az alaptoket erinti a hozamokat nem) es itt jon az UL lenyege. Ha nem muszaj ne szuntessuk meg. En spec ugy tekintek ra amibol idos koromban eldegelni fogok. Folyt kov

Sajnos Kiszámoló lemoderálta a folytatást, pedig nem volt benne trágárság 🙁

@ Kzoli

Olyan fogatókönyvvel nem számolsz, hogy azt a dolgot, amit UL-en veszel meg, inkább TBSZ-re vennéd? Lehet, hogy nem kapsz rá bónuszt, de nem lesz annyi költséged sem 🙂

"En spec ugy tekintek ra amibol idos koromban eldegelni fogok."
Akkor miért nem inkább NYESZ (is)?

Mások is érzik, hogy ez nem mehet tovább: azenpenzem.hu/cikkek/brutalisan-draga-biztositasok/1565/

@kzoli :

mabisz.hu/images/stories/docs/tkm/tkm-adatbazis-20131207-publikacio.pdf

Egyreszt 10 evnel hosszabb elkotelezettseget en nem szeretnek magamnak ( foleg olyat, amibol csak nagy bukoval tudok kiszalni), mert idokozben sokminden valtozhat(szabalyok, munkalehetosegek, anyagi helyzet).

Azt nem irtad le, hogy ez mivel jobb mint a TBSz + befalapok. Ott nem bukok 2 evnyi befizetest, es nincs 5% visszavasarlasi arres, es 5 ev utan felvehetem a penzemet.

Amugy ez a Signum jofajta... 10 evre meg 8% TKM-el dolgozik, de ha minden jol jon ki, akkor 3%al is beeri.

A rendkivuli befizetest a TBSz-nel is ertelmezik ( nyitsz egy ujat ), es ott ha megvaltozik a helyzeted, akkor lenyegesen kevesebb maceraval es buktaval fersz a penzhez.

A NYESZ-re nem merem allitani, mert most valtoztak az ilyen jellegu torvenyek, de szerintem nem el az orokolhetoseg lehetosege. Meg ahhoz aztan tenyleg nyugdijaskent ferek hozza. Hogy mivel jobb mint a TBSZ? 5-10 kozott semmivel, csak szerencsevel lesz egyaltlan annyira jo mint a TBSZ. Hosszu tavon amikor aprozodnak a koltsegek nekem kenyelmesebbnek tunik az UL. Masik, hogy en nem talaltam olyan TBSZ-t aminel valaszthato alap a Concorde (ha valaki tud ilyet, halas lennek, ha megosztana velem) mint mondtam nem vagyok UL elfogult, rovidebb tavon nekem is jol jon egy TBSZ az allampapirok meg bef. jegyek melle. Azert sajnalom hogy nem lett megjelenitve a tobbi hozzaszolasom, de megertem, hogy ez nem blog :/ osszessegeben en kitartok a Signal 'Megtakaritasi Terv' mellett, szerintem ha a Concorde alapokat valasztja az ember akkor tud jo lenni. A tobbi UL-rol nem tudok nyilatkozni.

@kzoli :

Ha TBSz-be teszed a penzed, akkor a TBSzes befalapod az elso 10 evben 5-8% elonnyel indul....
Ha 20 evessel szamolunk, akkoris kb 2% a hatranya... ennyivel kell nagyobb hozam a Unit linkedes befalapnak mint a TBSzesnek. Azt nem mondom, hogy kizart, de szerintem nem valoszinu.
Es akkor meg nem beszeltunk, ha veletlenul elobb kene a penz... ez is egy szamszerusitheto hatrany szerintem.

Amugy annak ne orulj, hogy a Concorde kiszorta a regi, rossz alapjait, es csak azt tartotta meg, mi jol ment ilyen tavon is. Ez nem garancia a jovore...

Cikkgyűjtemény
Új vagy az oldalon? A gombra kattintva találod az eddigi fontosabb cikkek gyűjteményét téma szerint.
Megnézem!
Keresés
Kövess minket
facebook
youtube
Hirdetés
Támogatás
Ha szeretnéd, van lehetőséged anyagilag is támogatni a munkánkat.

Átutalással a Raiffeisen Bank 12020407-01558219-00100002 számlaszámra a Kiszámoló Egyesület részére. A közlemény "Támogatás" (fontos!)
Bankkártyás támogatási lehetőség hamarosan. Köszönjük, ha érdemesnek tartasz bennünket a támogatásra.
Archívum

Archívum

crossmenu
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram