Május 22-től a legkedveltebb lakossági állampapírok kamata fél százalékponttal fog csökkenni, például a Fix Állampapír az eddigi 7% helyett már csak 6,5%-ot fog fizetni. Ha szeretnél venni állampapírt, érdemes még előtte megtenned.
Csak Disqus-felhasználók léphetnek be és szólhatnak hozzá a cikkhez.
Subscribe
Belépés
I allow to create an account
When you login first time using a Social Login button, we collect your account public profile information shared by Social Login provider, based on your privacy settings. We also get your email address to automatically create an account for you in our website. Once your account is created, you'll be logged-in to this account.
DisagreeAgree
Belépés
I allow to create an account
When you login first time using a Social Login button, we collect your account public profile information shared by Social Login provider, based on your privacy settings. We also get your email address to automatically create an account for you in our website. Once your account is created, you'll be logged-in to this account.
DisagreeAgree
Please login to comment
10 hozzászólás
Legrégebbi
LegújabbMost Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Gellért Tóth
21 napja
PMÁP-ot, ami infl+1.5 %-on ketyeg jelenleg érdemes eladni most és még venni a FIX-ből?
Mostanában a bónuszt szoktam venni, most az aktuális 6,88%, és negyedévente kamatozik. Korábbi szériák meg bőven 7 fölött vannak most. Bár gondolom ahogy esnek a kamatok, majd ez is megy lefelé idővel.
széppéncc
19 napja
Na, szuper 4kor akartam venni, fel is dobta a kereső Fixet 7%-kal, de megvenni már nem tudtam, a vételnél nem lehet kiválasztani, nincs a listában.. A 22-e az nem éjféltől kezdődik?
Én tegnap este, de karbantartás miatt nem volt elérhető az oldal, most pedig már nem dobja 2031/Q2-t. Portfolionál még ott a Vétel gomb, de 3. lépésnél nem lehet kiválasztani. Lehet túl sokan ráugrottak... 🙂
Amíg a bejelentik ma, hogy utoljára holnap tudsz venni holnaputáni értéknappal, elég nehéz nem kicentizni.
Baby Yoda Fanboy
3 napja
Miklós, te a régebben felvett akadémia videóidban a vésztartalékot Cetelemes látraszólóban ajánlottad tartani.
Azóta ugye történt pár dolog, így hogy az állampapír jelenleg adómentes és egy bmáppal pl 3 hónap alatt már nem igazán jössz ki negatívba akkor sem ha idejekorán eladod, tartanál ebben vésztartalékra szánt pénzt?
Ha nem - és igazából akkor is ha igen - milyen jó alternatívákat látsz jelenleg a piacon?
Köszönöm előre is!
Cikkgyűjtemény
Új vagy az oldalon? A gombra kattintva találod az eddigi fontosabb cikkek gyűjteményét téma szerint.
A weboldalon cookie-kat használunk, amik segítenek minket a lehető legjobb szolgáltatások nyújtásában. Weboldalunk további használatával jóváhagyja, hogy cookie-kat használjunk.
PMÁP-ot, ami infl+1.5 %-on ketyeg jelenleg érdemes eladni most és még venni a FIX-ből?
Én megtartottam egy 2030/J sorozatot, 8%a kb az állampapír portfóliómnak, bőven elfér a másfél százalékos kamatprémiummal.
Te még tartasz valamelyikben pénzt Miklós?
Van főleg fix és egy kevés plusz.
Mostanában a bónuszt szoktam venni, most az aktuális 6,88%, és negyedévente kamatozik. Korábbi szériák meg bőven 7 fölött vannak most. Bár gondolom ahogy esnek a kamatok, majd ez is megy lefelé idővel.
Na, szuper 4kor akartam venni, fel is dobta a kereső Fixet 7%-kal, de megvenni már nem tudtam, a vételnél nem lehet kiválasztani, nincs a listában.. A 22-e az nem éjféltől kezdődik?
Én tegnap este, de karbantartás miatt nem volt elérhető az oldal, most pedig már nem dobja 2031/Q2-t. Portfolionál még ott a Vétel gomb, de 3. lépésnél nem lehet kiválasztani. Lehet túl sokan ráugrottak... 🙂
Same here.
Mondjuk kicsit kicentiztük...
Amíg a bejelentik ma, hogy utoljára holnap tudsz venni holnaputáni értéknappal, elég nehéz nem kicentizni.
Miklós, te a régebben felvett akadémia videóidban a vésztartalékot Cetelemes látraszólóban ajánlottad tartani.
Azóta ugye történt pár dolog, így hogy az állampapír jelenleg adómentes és egy bmáppal pl 3 hónap alatt már nem igazán jössz ki negatívba akkor sem ha idejekorán eladod, tartanál ebben vésztartalékra szánt pénzt?
Ha nem - és igazából akkor is ha igen - milyen jó alternatívákat látsz jelenleg a piacon?
Köszönöm előre is!