Paypal pénzváltás folytatás
Már többször írtam arról, hogy nagyon észen kell lenni a pénzváltással, mert az hatalmas üzlet sokaknak a mi kárunkra.
3-4-5%-kal lehúznak pénzváltás címén, ha nem figyelsz oda, legyen szó az Amazonról, Paypalról, vagy akármi másról, a legutolsó kínai webshop is képes ezt eljátszani veled. (Megkérdezi, hogy akarod-e forintban látni az árakat. Azt nem árulja el, hogy akkor forintban is fog beterhelni, de az ő kis mókás árfolyamán. Inkább hagyd dollárban az árakat és szorozz számológéppel, abból baj nem lehet.)
Néhány cikk:
Írtam a Paypalról, hogyan tudod megakadályozni, hogy ő váltsa át neked a pénzt az ő kedves kis árfolyamán:
Ádám jelezte, hogy újabb helyre vándorolt a beállítás lehetősége. Ha szeretnéd átállítani a váltást, hogy ne a Paypal, hanem inkább a bankod váltson, itt keresd a lehetőséget:
Ezután már ott leszel, ahogy a fenti cikkben le van írva.
Köszönjük a figyelmeztetést. (Annyira átszoktam az Aliexpress-re, hogy talán két éve nem is vettem semmit az ebay-en, így a Paypalt sem használtam. De szerencsére Ádám igen, így mostantól te is tudod, hol keresd a beállításokat.)
S ha már Paypal, Szabolcs írta az alábbiakat:
A cikk (ez is) elég hasznosnak tűnik (nekem azóta sincs PP-om), köszönjük!
Én értékelem h fél évig claimelhetek, azaz nemcsak az elveszett, sérült, de a szarul tervezett elektromos bugylibicskát is le lehet verni az eladón, aztán fizetheti a visdzaszállítást. Ez arra ösztönzi őket h kevesebb szemetet áruljanak.
Komolyan, nézzétek meg diode gone wild videóit, hogy miket képesek legyártani ill. eladni nekünk a szorgos kínaiak. Én is írtam az életveszélyes, földelést mellőző 230-as dugaszról, és ez még csak a jéghegy csúcsa.
Mondjuk kb pont annyi idő nyitni egy paypal fiókot és fizetni vele, mint amennyi idő alatt leírtad ide a kommented, szóval annyira nem értem a problémát 🙂
Bátyám Berlinben él, de kiadná a lakását Budapesten. Én intézném a bérlést, rezsit. Hogyan küldjem ki tesómnak a pénzt? Vagy félévente, amikor hazajön adjam neki a pénzt? (Ez neki csak mellékes lenne)
Transferwise.
Hali, en transferwise.com-ot hasznalnam, 0.5% a valtas költsege, ennel sokkal jobb szerintem nincs. Viszont ekkor megjelenik a bankszamlajan, ha feketen szeretne akkor valtsd be utcai penzvaltoban EUR-ra aztan add oda neki cash-ben amikor itthon van.
Egyébként fizetéskor is be lehet állítani, hogy hogyan váltson, de hasonlóan macerás, mint ezt beállítani. és a 0,003125 és a 0,00303 HUF/EUR közül nehéz eldönteni, melyik jobb.
Felírhattad volna a Transferwise váltás eredményét is (az oldalukon bepötyögheted az összeget és kidobja költségestül, mindenestül a várható eredményt), szerintem az lett volna a nyerő 1-3%-al.
A borderless kb. annyi macera mint egy hitelkártya, lényegében annyit is “hoz” (vagy többet, pl. külföldön az ingyen kp felvét elég jól tud jönni), csak az eladósodás kockázata nélkül.
A megosztott fundámat ami 2015 ápr. megtakarítási kezdetű most szeretném felmondani és előtörleszteni belőle. A 20-akat befizettem még tavaly, az online felületen meg is jelent az állami támogatás mértéke. Ha most felmondom, akkor ugye megkapom az állami támogatást az egész évre? A 3 hónapos kiutalási időszakra még érdemes fizetnem a 20-akat, arra még jár az állami támogatás így felmondással is?
Köszi, ha válaszol valaki, fontos lenne. (Fundás ügyfélszolgálattal nem sokat lehet kezdeni)
“…hagytam, hogy a bank(kártya társaság) váltsa és a végén drágább lett párszáz forinttal, mint ha PP-lel fizettem volna…
Szóval eléggé zsákbamacska, hogy épp hogyan alakul a Ft-USD/EUR, stb. árfolyam…”
Valószínűleg nem elsősorban az árfolyamváltozáson múlik a dolog, hanem a kártyán és a bankon. A bankok átváltási árfolyamai különbözőek. A kártyáknál meg van olyan fajta és helyzet, amikor kétszer váltanak. Pl. forintról dollárra és azután dollárról euróra.
Egyszóval a Te esetedben nem volt jobb a banki váltás, de másnál lehet.
A bankomnál a chargeback 1 euró és ki kell töltenem egy nyomtatványt + várni a pénzemre.
Ha nem működik a cucc, nem jó méret, küldhetem vissza, amit én fizetek. Kínába egy kis vacak 20 euró. Banggood-nál, ha elveszik valami szállításnál, és nincs 2% shipping insurance, nagy sajnálkozva elhajtanak a halál f, na oda. Paypalnál nincs ilyen.
Tisztelem a Luis gyereket, meg mnden, de legyetek szívesek a saját brétekkel verni a csalánt.
Nyisson a bátyád egy magyarországi számlát, és kérje oda a bérleti díjat. Adóbevallásnál is egyszerűbb lesz úgy. Mikor összegyűlt egy nagyobb összeg, utalja a currencyfair-rel, ott tudja a kívánt árfolyamot is beállítani (mint egy limit megbízásnál).
A terminálon tudod kiválasztani, hogy saját currecy-be vagy dollárba akarsz fizetni. És itt még az árfolyam is ott van, de inverz 😀 tehát valami 1/280-ad kiírva így: 0.00035714 ft/dollár
Nem is kérdés, hogy melyik az olcsóbb
Nem világos, azért mert van náluk visszatérítés, ami neked jó, el kellene fogadnom, hogy engem átvernek az átváltással?
Ki beszélt arról h el kéne fogadni, h a PP váltson helyetted, mert én nem.
Egyebkent meg sok-sok eve viszonylag tisztesseges arfolyamot hasznaltak. Sot fizeteskor tobb oldalon is felkinalta, hogy o valtsa at, vagy terhelje idegen valutaban. Anno mikor teszteltem 1-2 aznapi vasarlasnal alig volt kulonbseg.
Aztutan 1x eltunt ez az opcio es feltunt, hogy az arfolyam sz.r lett. Biztos jott valami uj management a ceghez. 🙂
Jelenleg Revolut virtualis kartyat hasznalok a paypal fizetesnel es ertelem szeruen a Revolutra bizom a valtast.
Zizi meg a többiek vagy a Paypal bojkottjára szólítottak fel, vagy azon agyaltak, hogy miért hülyeség ez a fizetési forma. Erre én válaszoltam, taglaltam, hogy mi előnye van a Paypalnak, leginkább ismeretlen eladótól való vétel esetén, és pont ezért eszem ágában sincs felhagyni ezzel, míg nincs épkézláb alternatíva. Erre jött egy Pallos Levente nicknevű júzer, aki egy logikai bakugrással megpróbálta azt a számba adni, amit nem mondtam. Erre jeleztem, hogy ez nem így volt. Erre bevallotta, hogy nem érti a kapott választ az adott kontextusban, így elmagyaráztam neki.
Ez banktól függ. Én is olvastam ezeket a cikkeket, és mivel Erstés hitel kártyám van nem is értettem, hogy akkor most mi is a különbség. Merthogy az Erste is kb. annyiért váltja, mint a PP. Aztán egyszer kipróbáltam, hogy OTP-s kártyával mi a helyzet és kiderült, hogy ők egy stabil 3%-kal váltják olcsóbban mint az Erste/PP.
“8.3 Devizaátváltási lehetőségek. Ön a jelen megállapodás elfogadásával beleegyezik, hogy a bank- vagy hitelkártya által fedezett és a PayPal részéről devizaátváltást tartalmazó kifizetések esetében a pénznemváltást nem a hitel- vagy bankkártya kibocsátója, hanem a PayPal fogja elvégezni, és Ön kifejezetten felhatalmazza erre a PayPalt.”
🙁