Transferwise magyar bankszámla
A Transferwise-t régóta szeretjük, csak a Revolut megjelenése egy kicsit elhomályosította a létét.
Most bejelentették, hogy hozzáférést kaptak a magyar fizetési rendszerhez és már tudnak magyar számlaszámot is biztosítani. Nem voltam rest, írtam nekik, hogy pontosan hogyan kell ezt érteni, mire lehet használni az így kapott számlát és számlaszámot. Mert ha kiváltja a magyar bankszámlát, sokaknak lehet érdekes, mint egy olcsó számla, amin ráadásul jól is lehet pénzt váltani.
Update: frissebb cikk, hogyan használd ki az olcsó magyar Transferwise (illetve márciustól már csak Wise) számlát céges vagy magánszámlaként:
Következzen a levelezésünk:
Lesz saját magyar számlaszámom a Transferwise-nál? Ha igen, mennyi a kártya díja, a havidíj és az átutalási díj? Küldhetek-e erről a számláról forintban pénzt bármely más magyar bankszámlára? (A lényeg az, hogy használhatom-e a Transferwise számlát szokásos magyar bankszámlaként, és milyen áron.) Hogyan tudom feltölteni a számlámat?
A választ a Google fordította, mert lusta voltam ennyit gépelni és egész értékelhető a fordítás, de utána bemásolom angolul is.
Igen, a TransferWise-számláján személyes banki adatokat fog kapni forintegyenlegéről. Ha az „egyenleg nyitása” gombra kattint, kiválaszthatja a magyar forintot, és azonnal megkapja személyes banki adatait, így forintot kaphat, mint egy helyi.
Magyar egyenlege lehetővé teszi, hogy tartson forintot, küldjön forintot, konvertáljon forintot és fogadjon forintot. A forint befizetése magyar egyenlegébe ingyenes. Amikor forintot küld vagy konvertál, mindig megkapja a valódi árfolyamot (a középpiaci árfolyamot, amelyet a Google-n, a Reuters-en vagy a Bloombergen lát), és a TransferWise a szokásos alacsony konverziós díjakat számolja fel. Mindig pontosan tudni fogja, mennyit fizet, előre, mivel büszkék vagyunk az átláthatóságra.
Ha forint egyenlegéből forintot szeretne magyar bankszámlára küldeni, alacsony fix díjat fizet. Ha azonban a kártyát használja, akkor csak akkor fizet díjat, amikor valutaátváltásra kerül sor (ismét a valódi árfolyamon, a TransferWise alacsony költségű díjaival).
Különféle módokon töltheti fel a TransferWise számláját. Ezt megteheti banki átutalással, kártyával (hitel- és betéti kártya) vagy az Apple Pay / Google Pay szolgáltatással.
Yes, you will receive personal bank details for your HUF balance in your TransferWise account. If you click on ‘open a balance’, you’ll be able to select Hungarian forint and will receive your personal bank details immediately, so you can receive HUF like a local.
Your Hungarian balance allows you to hold HUF, send HUF, convert HUF and receive HUF. Receiving HUF into your Hungarian balance is free. When you send or convert HUF, you always get the real exchange rate (the mid-market rate you see on Google, Reuters or Bloomberg) and TransferWise will charge you its usual low conversion fees. You will always know exactly how much you pay, upfront, as we pride ourselves on transparency.
If you want to send HUF from your HUF balance to a Hungarian bank account, you’ll pay a low fixed fee. However, if you use the card, you only pay a fee when a currency conversion takes place (again, at the real exchange rate with TransferWise’s low cost fees). There are different ways in which you can top up your TransferWise borderless account. You can do this via bank transfer, card (credit & debit card) or Apple Pay/Google Pay.
Miért jobb ez, mint egy akármilyen másik bankszámla?
3×8 jegyu magyar szamlaszam, en vagyok az account holder, a bank postai cime Brusszel, Belgium, bank neve Address
TransferWise Europe SA.
Én régóta használom a TRW-t forintra is, de limitált a felhasználási területe. Például forintot csak saját magyar bankszámláról tud fogadni. Néha átcsúszik egy-egy utalás saját külföldi forint számláról is, de visszautasítják általában. Sőt olyan is megtörtént már, hogy a magán számla helyett a cégesen landolt a saját külföldi forint számláról indított feltöltés. Az átvezetést megtagadták. Tehát eddig (ami lehet hogy most változott, csak nem láttam) forint fizetésre volt inkább alkalmas a megoldásuk.
Illetve az is kérdés lehet még, hogy ezt látják-e a végrehajtók? Mert ha nem, akkor erre el lehet tenni inkasszó elől a pénzeket. Már ha valaki nem készpénzben rejtegeti a pénzét.
Alkalmas ez arra, hogy ha nekem kp-ben van mondjuk cseh koronám, azt valahogy bejuttassam a TW számlára, átkonvertáljam forintra, és kiutaljam a lakossági folyószámlámra?
Ha alkalmas, hogyan tudom a kunát befizetni, ha nekem kp-ben van? Ugyanez fordítva: a TW számlán lévő forintot átkonvertálom kunára, de nekem az kp-ben kellene? Ja, és itthon, nem Horvátországban.
Ezek közül mi az, ami reálisan megoldható ezzel a számlával?
Nem ismerem egyáltalán a céget, úgyhogy sorry, ha buták a kérdéseim. És előre is köszi a segítséget.
A MNB bankszámlaszám lekérdező oldalán is már benne van a letölthető excel-ben.
Van olyan magyar ismerősöm, akinek nagyon kéne magyar forint alapú bankszámla, de nem tudott eddig nyitni, mert nincs magyar lakcímkártyája. Ezzel végre ez is megoldódott.
“A törvény hatálya a Magyarországon székhellyel vagy fiókteleppel rendelkező pénzforgalmi szolgáltatóra, pénzforgalmi szolgáltatónak nem minősülő, hitelt és pénzkölcsönt nyújtó pénzügyi intézményre, pénzváltási tevékenység végzésére jogosult hitelintézetre, valamint a pénzváltás közvetítésére jogosult kiemelt közvetítőre terjed ki.
Pénzforgalmi szolgáltatónak minősül az a hitelintézet, elektronikuspénz-kibocsátó intézmény, Posta Elszámoló Központot működtető intézmény, pénzforgalmi intézmény és a kincstár, amely pénzforgalmi szolgáltatási tevékenységet végez. A Magyar Nemzeti Bankra – habár pénzforgalmi szolgáltatónak minősül – nem terjed ki a törvény hatálya.”
nav.gov.hu/data/cms489896/44_A_penzugyi_tranzakcios_illetek_legfontosabb_szabalyai_20190830.pdf
Így kerülhet 340 forintba egy 10 millás utalás. 🙂
Ettől függetlenül örülünk!
Az én ultimét kombóm az, hogy az Államkincstártól is lehet utalni bárhová és azt csak a 0.3% tranzakciós adó terheli, nincs egy banki költség (<<<vagy mi afsz).
MNB + TW + Revolut már elég ütős kombó!
Azt egyébként tudja valaki, hogy államkincstárnál vezetett számlát meg lehet-e adni a munkaügyön, hogy oda menjen a fizu? Még nem próbáltam, de mivel belföldi, névre szól és saját számlaszáma van ezért gondolom, hogy igen.
Azért lenne érdekes mert párommal szeretnénk havonta a munkabér érkezésekor átteni egy meghatározott összeget egy külön “étel vásárlós számlára”, így biztosan benne maradnánk a keretben. Kajára megy el a legtöbb pénz, így ha ezt sikerülne kordában tartani, már egy jó előrelépés lenne 🙂
Nyilván ehhez két kártya lenne ideális.
Szerintetek a Transferwise alkalmas megoldás lehet erre?
2020-09-18 at 15:13
Azt egyébként tudja valaki, hogy államkincstárnál vezetett számlát meg lehet-e adni a munkaügyön, hogy oda menjen a fizu? Még nem próbáltam, de mivel belföldi, névre szól és saját számlaszáma van ezért gondolom, hogy igen.”
Technikailag biztos, de azért a közlemény elég fontos infó, azt meg nem biztos, hogy a bérszámfejtő rendszer jól tudja majd.
A Kincstár maga nem támogatja, és ellenőrzi is. Ne ebben az irányban keresd a megoldást. Ha sok a fizud (400kFt+, már ha az sok), akkor tuti van tökingyen utalós kerbankszámla is.
Ha 0 lenne a díja, akkor érdekes lehet nekem is.
Havi 700 forint fixen….. TW nel ebbol 2 db utalas jonne ki….
Odebb van meg az a nagy forradalmisag, na
Persze szép, meg jó a TW is, csak más célra, kiegészítőnek jó lehet.
Ami durva, hogy TW-nél van SEPA Instant transfer, tehát ha a célszáma is támogatja a SEPA instant-ot, akkor néhány másodpercen belül átérhet a forint devizaváltással egy eurós számlára 🙂
: Nem bank, így betétvédelem sincs.
Tavaly nyitottam a BankMonitoron keresztül CIB Eco számlát: azóta se fizettem semmiért: kártya: ingyen, havidíj: 0, utalás: 0, tranz.ill: 0. Egy kitétel van, hogy havonta a minimálbérnek megfelelő összeg kell érkezzen a számlára, de ez nem kell, hogy bér legyen és lehet részletekben is. Sőt, ez megoldható pénztári befizetéssel is és ugyanazzal a lendülettel az ATM-ből már ki is vehetem (ingyen) és feltétel letudva. Annyi hibája van, hogy 2 évre szól csak, utána bejön(ne) a magas havidíj, de azt nem várom meg, váltok a következő legolcsóbb bankszámlára.
Örülök az igazi forintszámlának, évente párszor utalni fogok róla olyan összeget, amelynél megéri a 340 Ft.
Csoportos beszedés: pl. EUR-ban létezik (Direct Debit), HUF-ban nem.
Kártyadíj: a kiváltása egyszeri 2000 Ft, éves díj nincs. Ha lejár, gondolom az új kártya megint ennyi.
Betétvédelem közvetett: “alacsony kockázatú pénzügyi intézetekben tároljuk azt (…) angol számlánk a Barclaysnél (…) USA-beli a Wells Fargonál. Ezen számlák kifejezetten az ügyfelek pénzének tárolására vannak fenntartva (…) pénzedet külön tároljuk azon számláinktól, melyek a cég működtetéséért felelnek. Ha a TW megszűnik, pénzed visszautalásra kerül” innen.
Revolut Business számlanyitás: minden dokumentumot bekérnek, majd közjegyzővel ellátott társasági szerződést szeretnének látni. Ilyenem nincs és szerintem másnak se az országban – kuka ez is.
A GB és US angol oldalon is azt olvasom, hogy az üzleti számlához ez egy egyszeri díj (one-time fee), hogy lásd a banki adataidat, ez van a Business számlát leíró oldalon és a hozzátartozó FAQ-ban is.
ezzel kapásból évi 10.000.-Ft-ot spórolok.
A számlavezetési díj (+kártyadíj) havi 1400.-Ft jórészt a beléptető sms-ek miatt (az sms-ben kódot küldő bejelentkezést amúgy is utálom).
Ha az Erste bankszámlára egy 5-ös skálán 2** csillagot adok, akkor a Gránitnak jár a 4**** csillag.
Affelől semmi kétségem, hogy a Transferwise kiválthat egy magyar bankszámlát az én esetemben.
– magyar bankszámláról forintot utalva TW-ra: azonnal megjelent
– TW-ból MÁK-ba utalás (EUR): már másnap megjelent, a kártyás vásárlás 6(!) munkanapjával szemben… (ez utóbbi miért tart ennyi ideig, és addig hol tartózkodik a pénz??? :/)
Én lassan 2 éve használom a TransferWise Business-t a céges EUR bankszámlának és tökéletes működik, úgy kb. 50-60000 € éves forgalom van rajta. (utána TW-fel szoktam átkonvertálni HUF-ba majd kiküldöm a Ft-os Gránit számlára…)
Ha bebizonyosodik, hogy ezt is elfogadja az állambácsi (NAV utalásra) akkor örömmel fogom HUF-ra is használni, egyszerű és nagyszerű. (a Gránit-ot 6 éve használom cégesre és ott is minden príma, csak már jó lenne ha nem csak szavak szintjén lennének digitálisak..)
“Két kártyát is lehet igényelni hozzá?”
En is kozos kasszat csinaltam felesegemmel. En a ket kartyat ugy oldottam meg hogy ugyanazt a kartyat hozzatarsitottam mindkettonk iphonejahoz. Innentol kezdve nincs tarskartya dij meg semmi mas. Penztarnal nevet nyilvan nem tudnak nezni, pinkodot nagy ritkan ker (azt igazabol mar el is felejtettuk, ezert ha keri a kodot akkor inkabb kp-val fizetunk) . Nyilvan olyan banknal kell legyen a szamla ahol hozza lehet adni az iphone-hoz. Androidra nem tudom mik a lehetosegek de szerintem ott is ra lehet tenni tobb telora ugyanazt a kartyat.
Ez a közjegyzős társasági szerződés Revolutra komoly?
Revolut Businesssre regisztráltam már régebben, de nem léptem tovább, pedig min. 15-20e a havi bankköltségem a tranzakciós adó meg a havidíj miatt úgy is, hogy odafigyelek.
Céges és devizás számlák egész más kondíciókkal mennek, mint a filléres magánszámlák.
Úgy néz ki, hogy a DIGI a következő freki tenderből is kiesik.
Szép ez a rendszer, ahol a hírek szerint szinte tollbamondással írják bele az egyik versenyző által javasolt (kizáró) feltételt (ami normális országokban,ahol van valódi igazságszolgáltatás, felveti egy “k” betűs tevékenységnek az esetleges gyanúját) és még csak nem is ellenkeznek, hogy á,ezt így nem, legyen inkább végre valódi piaci verseny, hanem oké,persze beleírjuk a két szép szemetekért, mert olyan szépen kértétek.
Még jó, hogy azt nem írták bele, hogy a kedves bürokraták ugorjanak a kútba, különben mostanra eme roppant “hasznos”, az adófizetőknek évente súlyos tízmilliárdjába kerülő sóhivatal nélkül maradt volna az ország.
Jöhetnek újra a pofátlan árak és percdíjak.
Még jó, hogy nincs se kartell, se korrupció ebben az országban sehol, semmilyen téren, bezzeg a romlott Nyugaton aztán van ám vagy milyen fertő…
Egyébként már évek óta használom hazalátogatásnál és nyaraláskor gond nélkül. Csak egyszer sz0patott meg, de akkor kegyetlenül: olasz autópályán az egyik kapu sehogy se fogadta el, kiköpte folyton. Mögöttünk már ott a köv. kocsi, visszatolatni, máshova állni esélytelen… szerencsére elő tudtunk kotorni egy bankkártyát.
Revo: 0 ft kártya, 0 számlavezetés, 0 utalás (rendszeres is). Tőlem még 1 év alatt 1 ft-ot sem kért semmire, pedig 2 cég utalásai mennek róla. Kell mellé egy proxy magyar számla, ahol fogadod a pénzt, onnan meg áthuzogatod kártyával. Annyi hátulütője can, hogy nem azonnali, hanem fél-egy nap az utalás magyarra.
A lényeg itt inkább az lenne, hogy cégnek be lehet-e regisztrálni mint céges számla navnál. De akkor is drága lenne a 340 ft-os utalásával, ennél sok magyar számla is jobb.
Milliókat meg nyilván nem szabad rajta tartani, ahogy revo-n sem.
Visszafelé, MÁK-ból utalás (EUR) TW-ra nekem nemrég kb. 3 munkanap volt.
Velence közelében nem tudtál fizetni vele az autópályán?
Ez a közjegyzős társasági szerződés Revolutra komoly?
Nem vitatom, hogy ez megtörtént, de.
Nekem van céges számlám R-nél, de az biztos, hogy közjegyző előtti társasági szerződésem nincs.
Ügyvédes társasági szerződés van, meg volt itthon egy cégbíróság által hitelesített cégkivonat, azokat küldtem el és elég volt.