Most érdemes eurót venni?
Közeledik az év vége, menetrendszerűen erősödik a forint.
Nem biztos, hogy igazam van, de lehet, hogy a két ünnep között érdemes lesz eurót venni, ha mostanában gondolkodtál rajta.
Erre gondolok:
Ha igazam lesz, akkor bezsebelem a köszöneteket, ha nem, akkor én szoltam előre, hogy nem biztos, hogy igazam van. 🙂
Köszönöm!
30 naponta kb. 200eurot kivehetsz ingyen automatából. (Alap revolut esetén). Ha van Curve kartyad akkor nappnta kb. 200 eurot kivehetsz. Otpnek van euro atmje Bpen…
Viszont. Revoluttal nagyon szépen ki lehet használni, de nekem kp is kellene.
És sajna azt vettem észre, hogy a valutaváltók igen furcsa árfolyamokat alkalmaznak újabban. A törzshelyem évek óta max 1-2 forinttal az MNB árfolyam felett adja az eurót, most meg ez 5 forint körül van. És ahogy a valutacentrumon nézem, másoknál se olcsóbb az euró. Ami egyrészt kellemetlen, másrészt meg nem értem, mi történhetett…
napiarfolyam.hu, de néhány százezer forint nem túl nagy érték azért egy valutaváltónál, nem hiszem, hogy bárhol kapnál rá egyedi árfolyamot
portfolio.hu/deviza/20140206/telibe-talalta-a-kormany-az-ev-vegi-forintarfolyamot-194990
Nem tudja valaki, hogy a 2019-es évet milyen Euró árfolyammal tervezték?-;)
2019-12-16 at 07:35
Próbáld meg. És szólj hogyan sikerült, kiváncsi vagyok (1% alá teszem, hacsak nem brutál pénzt tartasz náluk 100M+) 🙂
Egyszerűbb felmondani.
Mindezt úgy hogy átküldtem nekik a versenyző ellenajánlatot, láthatták hogy nem kamu.
ERSTE iszonyú szar lett, én csak azért vagyok ott, mert a hitel miatt Prémium számla van, ami kamatkedvezménnyel együtt már negatív díjú (ők fizetnek nekem).
Amúgy a legjobb a Kolléga Extra számla, most a hitel miatt nem azt használom, de a terv arrra visszamenni ha a hitel megszűnik.
Nagyon szep, de a lista elejen allo valtoknal a helyszinen altalaban az derul ki, hogy az az arfolyam a nagy tetelre vonatkozik… Raadasul nincs feltuntetve a kezelesi koltseg, ami a szokasos 0,3% helyett 0,5% is lehet.
Vagy pl. savos kezelesi koltseg, amit a kedvenc valtom vezetett be nem regen.
De arra is figyelni kell, hogy a lancok egyes uzletei kozott is lehet arfolyam es kezelesi koltseg mertek(!) elteres is.
Szoval nem minden az, aminek latszik.
A kérdés mögött az az igény van, hogy hogyan lehet a leghatékonyabban euróhoz jutni.
Delutan 4-5 ora utan es hetvegen altalaban rosszabbak az arfolyamok.
Mit “trükközik” az erste?
a Szlovén határ mellett lakom. Az működik, hogy Revoluton átváltom a pénzt, és az ingyenes keret erejéig minden hónapban kiveszem a bankautomatából a kp-t?
ha ez tényleg bejön, 3-4 millát hol érdemes átváltani?
Köszi 🙂
De ha eladsz forintot/eurót veszel az pont felfele nyomja az árfolyamot, tehát ezzel az MNB ellen dolgozol.
3. § (1) A Magyarország gazdasági stabilitásáról szóló 2011. évi CXCIV. törvény (a továbbiakban: Gst.) 4. § (1) bekezdése alapján az államháztartás 2020. december 31-ére tervezett adóssága 320,9 forint/euró, 282,7 forint/svájci frank és 284,0 forint/amerikai dollár árfolyam mellett 32 579,6 milliárd forint.
“30 naponta kb. 200eurot kivehetsz ingyen automatából.”
30 naponta vagy minden naptári hónapban?
“Otp-nek van euro atm-je Bp-en”
Ez ugyanolyan feltételekkel ad Eurot, mintha külföldön vennék ki a fizikai Revolut kártyámról?
Telekom app-ban belehet kapcsolni végtelen mobil netet jan 1-ig 🙂
Arra nem annyira. Eleve nem szereti a Revolut ha nagyon összegek csak átcsorognak rajta szóval már emiatt is bukhatna a dolog, de igazából el sem jutsz odáig, mert hogy töltöd fel rá a pénzt. Egy lakás ára sokmilliós tétel, ha most az elkezded mondjuk 250eFt-onként feltölteni akkor az biztos kivágja a biztosítékok a Revolut-nál. Valószínűleg az utalással jársz a legjobban, de az sem olcsó, a másik oldalon pedig ott lesz a váltás költsége.
Egyébként lehet volt már róla szó, de nekem csak most tűnt fel, hogy a pemáp visszaváltása nem változott, továbbra is csak 1%, szemben a pmápéval. Én mindhármat rendszeresen veszem (pmáp, pemáp, máp+), illetve bmápom is van még régebbről, de mostanában nagyon úgy tűnik, hogy a pemáp a nyerő…
revolut fordulónapja a regisztrációd napja, ekkor nullázódik a limit.
Ez talán most neked (is) jó hír.
index.hu/kulfold/eurologus/2019/12/16/belfoldi_dij_euro_atutalas_kulfold/
Ez igazán jó hír annak akit nem zartak ki meg az appjukbol azzal a hírrel, hogy rootolt a telefonja. Engem igen.
Az appjuk…t.-;)
Ugyanez volt az allampapirral is. Jottek a kerdesek megallas nelkul mikozben teljesen erthetoen es egyertelmuen vannak leirva a szabalyok.
Tobb szazezer esetleg millio Ft-ot akarnal mozgatni, de arra nincs turelmed,h utananezz a SAJAT ERDEKEDben a dolgoknak?
Nyilván nem ugyanaz, mint a Revolut, de alap dolgokra mint számlavezetés, devizakonverzió, kártyás fizetés eddig zökkenőmentes az élmény.
Persze mindenki használja azt amit jónak gondol, egyszerűen csak nem értem mi ez a “hype” körülötte, hogy a csapból is ez folyik.
Komolyan kíváncsi lennék, hogy mi ez a felhajtás körülötte, valaki elmagyarázhatná. (Dani kedvéért: utánanéztem… Kemény 15 fillér különbség volt a Revolut és a TW EUR árfolyama között amikor a portfolio.hu összehasonlította őket, a váltás költsége meg 0,35%, tehát továbbra sem értem miért annyival jobb, hogy a csapból is ez folyik)
Nem teljesen értem, miért is a pemáp éri meg a legjobban?
Hiszen pmáp és máp+ is magasabb a kamata.
Revoluttal EUR ATM kivetel rendes kulfoldi bank ATMnel ingyen van amig el nem ered a havi ATM limitedet, ami ugye nem tul sok (75k HUF az ingyenes csomagban, 150k premiumban, 220k Metalban).
Az Euronet es hasonlo turistaknak kitett ATM-ek sajat dijat szamitanak fel, azokat erdemes kerulni. Ezek az ATM-ek figyelmeztetnek errol elore amugy.
OTP EUR ATM-el nincs tapasztalatom, arra en is kivancsi lennek.
Ha van naluk historyd, szepen felepitett tranzakciotortenet, kartyahasznalst, stb, akkor egy lakas arat is siman meg lehet forgatni rajtuk keresztul.
En pl pont ezt csinalom, egy ingatlan erteket valtom at USD-re 1millas feltoltesekkel, es semmi gond nem volt.
Nyilvan friss regisztracioval mas lenne a dolog….
“Ez igazán jó hír annak akit nem zartak ki meg az appjukbol azzal a hírrel, hogy rootolt a telefonja.”
Szerintem teljesen érthető, hogy szeretnék megkímélni magukat azoknak az ügyfeleknek a problémáitól, akiknek nem elég biztonságos operációs rendszer fut a telefonján. Én is így tenném a helyükben.
Mert hiába magasabb a pmáp és a máp+ kamata, ha közben évente 3-4%-ot gyengül a forint az eurohoz képest. Egyébként pmáp most infláció +1.4%, pemáp eurozóna infláció +1%, szóval ebben 0.4% a különbség.
Hosszu tavon tizezreket/szazezreket jelent.
Nekem volt ellenorzes, es 2 nap alatt unlockoltak miutan elkuldtem az igazolast a bevetelekrol, es kozben is tudtam hasznalni, csak tovabb tolteni nem.
De ha valaki nem tudja igazolni a beveteleit, tenyleg problemas lehet.
Hozzateszem Transferwisenak NINCS banking license-e. (Revolutnak van, de ok meg nem hasznaljak, szoval olyan mint ha nem is lenne.) Eteren az N26 lenne jo, de az nem elerheto Mo.-n egyelore.
Direkt fölírtam januárban:
2019 végén 344,5 körüli euróárfolyamot várnak egyes elemzők, de a kormány szerint erősödni fog a forint és 315-öt mondanak.
És milyen az a nem elég biztonságos operációs rendszer ami fut a telefonomon és ami jó az otp-nek, cibnek, maknak, curve-nak, revolutnak, degironak…egy csomo pénzügyi szolgáltató appjanak ahol atfolyik a pénzem, de nem jó a bolond telekomnak ahol szerdánként használtam az ajándék 1 giga ingyen netet?
Kicsit hosszú lett a mondat, tagolhattam volna.-;)
Sok levélváltás után ahol ugyanazon szabvány es semmitmondó szöveggel hitegettek, hogy dolgoznak a probléma megoldásán és elérhető minden a honlapjukon is, azon gondolkodom, hogy megvizsgálom a kérdést, jogi úton tudom-e érvényesíteni az erdekeimet.
Elvileg van köztünk egy szerződés és ez az ő részükről hibádzik.
Írjak le ha nekem nem jár, de ne hazudjak azt, hogy 1. dolgoznak rajta, szerintem nem dolgoznak, 2. hogy ugyanazon előnyöket amelyet az alkalmazásuk kínál és amelyet azóta is üzenetekben kuldozgetnek nekem, elerem a hnlpn.
: A TW egy csomó mindent nem tud, amit a Revolut igen. money request, NFC-s kapcsolódás. Nincs nálam készpénz, az eseti eladónál nincs POS terminál, mégis ki tudom fizetni az árut.
Továbbá Revolut-ja több százezer embernek van az országban, simán egy random ismerőstől vagy az utcán idegentől tudok készpénzt kérni, ha éppen nincs nálam.
TW szinte semmit sem tud. Pénzt lehet váltani, azt meg a Revolut IS tudja.